Renovacija Palangoje – ir miestiečiams, ir miesto svečiams

***, 2021-03-28
Peržiūrėta
484
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Druskininkų g. 11
Druskininkų g. 11

Populiariausiame Lietuvos pajūrio kurorte – Palangoje esančio daugiabučio gyventojai po renovacijos džiaugiasi ne tik gerokai sumažėjusiomis pastato energijos sąnaudomis, bet ir trečdaliu išaugusia būstų verte. 

Renovacijos metu trijų aukštų daugiabučiame name, esančiame Druskininkų g. 11 buvo pakeisti visi seni susidėvėję vamzdynai ir prie radiatorių įrengti termoreguliatoriai. Jie šiandien leidžia gyventojams savarankiškai reguliuoti ir palaikyti patalpoje pastovią oro temperatūrą pagal finansines galimybes ir pageidaujamas komforto sąlygas. Be to, gyvenamojo pastato viduje sumažėjo oro drėgmės, kurios pajūrio klimato zonoje yra ypač daug. Didžiausia motyvacija – dažnos techninės avarijos Avarijos, kylančios elektros, šildymo, santechnikos ir nuotekų sistemose, yra itin dažnai pasitaikanti problema senos statybos daugiabučiuose.

Pasak daugiabučių renovacijos projektą administruojančios įmonės direktoriaus pavaduotojos Kristinos Viščiūnienės, būtent šios nelaimės ir jų pasekmės motyvavo namo gyventojus pradėti renovaciją.

„Druskininkų g. 11 esantis daugiabutis pastatytas dar 1975 m., todėl nenuostabu, kad jame buvo ypač dažnos inžinerinių sistemų – vandentiekio (karšto ir šalto vandens vamzdynų), šildymo sistemos, kanalizacijos – avarijos. Taip pat gyventojai skųsdavosi dėl žemos patalpų temperatūros butuose, kuri žiemą tesiekė apie 16 laipsnių šilumos. Tuo metu sąskaitos už šildymą buvo labai didelės“, – sako K. Viščiūnienė ir priduria, kad kai kurių butų balkonai buvo stipriai paveikti kritulių ir jų prasta būklė kėlė pavojų gyventojams. Svarbu paminėti, kad iš Druskininkų g. vienoje gatvės pusėje stovinčių namų, tai – paskutinis renovuotas pastatas, su kuriuo užbaigtas nelyginiu numeriu pažymėtų pastatų atnaujinimas.

Daugiabučių renovacijos projektą administruojančios įmonės direktoriaus pavaduotoja įsitikinusi, kad tokie gerosios praktikos pavyzdžiai taip pat ženkliai prisidėjo prie Druskininkų g. 11 esančio daugiabučio gyventojų motyvacijos renovuoti savo namą. Druskininkų g. esantis daugiabutis po modernizacijos perkopė iš E į C energinio efektyvumo klasę, todėl ženkliai sumažėjo šilumos energijos sąnaudos. Tą vienuoliktu numeriu pažymėto namo gyventojai pajuto jau kitą šildymo sezoną.

„Įrengus dvivamzdę šildymo sistemą, kur kas lengviau apskaičiuoti tikslius šilumos poreikius ir užtikrinti, kad šis sprendimas būtų pritaikytas kiekvieno buto gyventojų poreikiams ir žmonės gautų daug mažesnes šildymo sąskaitas. Po renovacijos viso daugiabučio energijos sąnaudų sumažėjo net 61 proc. Tokie rezultatai gali motyvuoti ir kitus gyvenvietės daugiabučių gyventojus susidomėti namo modernizacija“, – įsitikinusi K. Viščiūnienė.

Renovacijos metu sutvarkytas ne tik estetinis daugiabučio vaizdas, įrengta dvivamzdė šildymo sistema, pakeisti seni butų ir laiptinių langai, įstiklinti balkonai, įrengta nauja hidroizoliacinė stogo danga, bet ir sutvarkyta daugiabučio aplinka.

„Renovacijos metu, t. y., nuo 2018 m. sausio iki 2020 m. balandžio mėn., namo kieme buvo įrengtas kokybiškas apšvietimas, sutvarkyta vaikų žaidimų aikštelė. Todėl tiek vaizdas, matomas pro namų langus, daug malonesnis, tiek daugiabučio kieme turi ką veikti vaikai ir juos prižiūrintys suaugusieji. Be to, gražesnę namų aplinką visuomet įvertina ir kurorte apsistoję poilsiautojai“, – pasakoja K. Viščiūnienė. Visgi, kad ir kaip džiugintų estetiškas daugiabučio vaizdas, gyventojams pirmoje vietoje išlieka finansiniai klausimai. Programos įgyvendinimo administratorė dalijasi, kad suma už paskolą vieno būsto gyventojams po valstybės paramos vidutiniškai siekia 205,98 Eur už 1 kv. m. Tai reiškia, kad jei bendras buto plotas sudaro 54 kv. m, tai mokėti iš viso reikės 11 122 Eur.

Renovuojant daugiabutį neapsieita ir be iššūkių. Vienas didžiausių – galimybė rangovams patekti į visus butus ir kitas patalpas, kadangi daliai namo gyventojų tai – antrieji namai.

„Palangos daugiabučių namų butai daugeliui yra antrieji namai, kur lietuviai ar kitų šalių gyventojai atvažiuoja kelis kartus ar kartą per metus pailsėti. Todėl kartais suderinti darbų atlikimą tiek prieš projektą, tiek projekto metu buvo gana sudėtinga“, – aiškina K. Viščiūnienė ir priduria, kad nepaisant šių nesklandumų, gyventojai buvo geranoriški ir namo renovacija neužtruko. 

Druskininkų g. 11 daugiabutis dalyvauja Metų renovacijos projekto rinkimuose, kuriuos rengia Būsto energijos taupymo agentūra (BETA). Geriausius įgyvendintus projektus kviečiami rinkti visi Lietuvos gyventojai – balsavimas už kandidatus prasidės balandžio 2 d. naujienų portale „Delfi.lt“, o laimėtojai bus paskelbti balandžio 12 d.

Prieš atiduodant savo balsą BETA rekomenduoja tai daryti atsakingai – susipažinti su kiekvienu projektu ir patyrinėti, kokią naudą po renovacijos gavo daugiabučio gyventojai. Skaitytojai raginami atkreipti dėmesį ne tik į daugiabučio išvaizdą po atliktų darbų, tačiau ir atsižvelgti į platų kriterijų ratą: tokius parametrus kaip energetinis efektyvumas, atsinaujinančių energijos šaltinių diegimas, indėlis į aplinkosaugą, bendruomeniškumas (kaip gyventojai kartu sprendė iškilusius iššūkius ir priiminėjo sprendimus), projekto indėlis į platesnį aplinkos atnaujinimą ne tik kieme ar gatvėje, o rajone ar net viso miesto mastu.

Visi esame įpratę renovuotą daugiabutį vertinti per gražaus namo ar mažesnės šildymo sąskaitos prizmę, tačiau svarbu nepamiršti, kad ilgalaikėje perspektyvoje modernizavimo darbai yra kur kas daugiau: šis procesas prisideda prie gyventojų gerovės kūrimo, ekonomikos konkurencingumo stiprinimo bei šalies klimato kaitos mažinimo įsipareigojimų vykdymo.

Beta.lt

 

Jūsų komentaras:

Gerdas 2021-03-29 17:00 ([email protected] / IP: 162.158.238.235)
Deja kokybė darbų labai prasta.

Taip pat skaitykite

Populiariausiame Lietuvos pajūrio kurorte – Palangoje esančio daugiabučio gyventojai po renovacijos džiaugiasi ne tik gerokai sumažėjusiomis pastato energijos sąnaudomis, bet ir trečdaliu išaugusia būstų verte.


Palangos miesto savivaldybė prisideda prie Europos judumo savaitės renginių. Rugsėjo 22 d. organizuojamas renginys –„Diena be automobilio“, kurio metu bus nemokamai teikiamos viešojo transporto paslaugos miesto gyventojams ir svečiams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangoje esančio kino teatro „Naglis“ renovacija gali kainuoti apie 2,5 mln. eurų, sako likviduojamos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovas Arūnas Stoškus.


Šiemet kurortui minint „Palangos dienų“ mažąjį jubiliejų – penkerių metų sukaktį, miesto šventė bus gausi naujų renginių bei konkursų. Miestiečiai varžysis plunksnos kare, kurdami haiku, įdomiausio muziejinio eksponato konkurse, pirmąsyk pamatys originalų 1899 m. pieštą Birutės parko planą, kartu su „Grubiuoju“ teatru paminės jo 25-metį ir...


Jau beveik tris mėnesius UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadovaujantis Vidas Misikonis šiandien labiau panašus į diplomatą su tokioms pareigoms būdingomis savybėmis – pasveriantis kiekvieną žodį ir neskubantis su sprendimais. Naujasis direktorius iki šiol bando „perkąsti“ visas jam pavestas darbo sritis ir pripažįsta tam reikės, matyt, dar...


Palangos dovana sportininkams – prasidėsianti miesto stadiono renovacija

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 22 | Rubrika: Miestas

Palangoje jau netrukus užvirs miesto stadiono atnaujinimo darbai – ketvirtadienį pasirašyta rangos darbų sutartis tarp Palangos miesto savivaldybės ir darbus atliksiančios bendrovės „Kauno tiltai“.


Dar balandį planuota, kad vėliausiai gegužę prie daugiabučio Žvejų g. 38 pradės triūsti statybininkai – turėjo prasidėti šio namo renovacija, kurią baigti planuota iki šių metų rugsėjo – spalio mėnesių. Jau ir liepa eina į pabaigą, o darbų pradžios bent jau iš išorės dar nematyti. Tačiau daugiabutį administruojančios bendrovės „Palangos butų...


Sienoje - mero palinkėjimas palangiškiams ir miesto svečiams

"Palangos tilto" informacija, 2011 12 30 | Rubrika: Miestas

Palangoje atidaryta „Linkiu“ siena bei šviesos spektaklis ant kurhauzo sienų – šventiniai kurorto renginiai, kurie šiemet skiriami besikeičiančiam kurorto veidui.     Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį, gruodžio 28 dieną, J.Basanavičiaus gatvėje įkurdintoje „Linkiu“ sienoje palangiškiams...


Praėjusį šeštadienį miesto centrinėje aikštėje buvo įžiebta Kalėdų eglė. Šiemet ji netradiciška – pagaminta iš LED lempučių, pasiekusi Palangą iš Estijos. Laukiant pagrindinio šventės akcento – eglės įžiebimo – miestelėnai bei miesto svečiai galėjo pasimėgauti „Maltos ordino“ vaišinta  sriuba....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius