Retas reiškinys - ir Palangoje

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-08-23

Penktadienį, šiek tiek po dvyliktos valandos, Palangos poilsiautojas Virginijus Jonauskas su žmona Asta bevaikštinėdami pajūriu pamatė keistą reginį.

 

„Pamatėme nedidelį tornado sūkurį virš vandens. Turėjome žiūronus, todėl galėjome aiškiai matyti kaip tornadas, pakibęs nuo debesų, lietė jūrą, iš kurios taškėsi vandens purslai. Pirmą kartą matėme tokį reiškinį“, – kalbėjo poilsiautojai.

Meteorologinių prognozių skyriaus vedėja Vida Ralienė teigė, kad dabar yra itin palankios sąlygos susidaryti tokiems vandens viesulams. „Po gerų orų jūra yra įkaitusi, o besiformuojantys debesys iššaukia tokius reiškinius. Vandens viesulas formuojasi iš debesų, tačiau ne visuomet liečia vandens paviršių“, - pasakojo V. Ralienė.

Anot jos, šią savaitę buvo pranešta apie tokį reiškinį ir Kuršių mariose. Tačiau tokie vandens viesulai nėra fiksuojami, nes juos sunku pastebėti.

Palangos aviacinės meteorologijos stoties viršininkas Albinas Lechovičius teigė, kad tokie vandens viesulai pasitaiko Baltijos jūroje, tačiau nelabai dažnai. „Jei į tokį vandens viesulą patektų žmogus ar valtis, žinoma, jis būtų pavojingas kaip ir susidaręs viesulas ant žemės. Tačiau užfiksuotų nelaimių nuo vandens viesulo nėra. Pamatę žmonės tokį reiškinį turėtų plaukti kuo toliau nuo jo“, -informavo A. Lechovičius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Šiandien Palanga didžiuojasi, kad šilumos kainą miestelėnams per kelis metus sumažino 25 procentais, karšto vandens kainą vos per metus su trupučiu – 15 procentų. Mieste šalto vandens kaina nesikeičia jau nuo 2009 metų, nors darbo užmokesčio, kuro kaštai gerokai išaugo. Šalto vandens kaina šiemet kurorte net sumažėjo 5 procentais....


Ar jums teko ne tik girdėti bei patiems giedoti Tautišką giesmę, bet ir pamatyti, kokiomis spalvomis ji švyti ir į kokį raštą susiaudžia jos žodžiai ir melodija? O štai šventojiškiai, kovo 11-osios pavakare susirinkę švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventės, tokią progą turėjo.


Gerai psichinei sveikatai – aštuonios valandos darbo ir tiek pat miego

„Palangos tilto“, „Delfi“ inf., 2013 10 10 | Rubrika: Sveikata

Nerimas, padažnėjęs širdies plakimas, įtampa raumenyse, nuovargis – pirmieji nuolatiniame strese gyvenančio žmogaus sveikatos sutrikimo požymiai. Kas yra psichinė sveikata ir kodėl būtina ja rūpintis?


Vakar per pusantros valandos kurorto savivaldybės Tarybos politikai „sugliaudė“ visus 35 klausimus. Opozicija buvo pastebimai pritilusi, o be „žiežirbų“ vykstant posėdžiui, politikai – tiek iš valdančios daugumos, tiek opozicijos – varstė posėdžių salės duris.


Trečiadienį Palangoje lankėsi Estijos Respublikos Prezidentas Toomas Hendrik Ilves su žmona Evelin Ilves. Pirmąją Estijos porą sutiko Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus su žmona Vilma.


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Lietuvos kredito unijoms pastaruoju metu dėmesio nestinga. Sparčiai joms augant, Lietuvos bankas priėmė kredito unijų priežiūros ir veiklos sugriežtinimo priemones. Tačiau į jas Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus linkęs žiūrėti optimistiškai: „Galima ir pasidžiaugti, kad eilę metų besikaupusios problemos pagaliau buvo pradėtos spręsti, kredito unija...


Nors nemažai be darbo likę žmonių krizės metais negauna jokio atlyginimo, tačiau kitiems nusišypso laimė gauti per metus ne dvylika, o visus... trylika atlyginimų. Kartais, ypač sunkmečiu, neišgalinčios sumokėti „tryliktojo“ atlyginimo, įmonės savo darbuotojus „malonina“ vadinamaisiais priedais prieš šventes, čekiais, produktais ar visu „apčiuopiamu“ tryliktu atlyginimu. Ar tokia laimė...


Retas reiškinys - ir Palangoje

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 08 23 | Rubrika: Miestas

Penktadienį, šiek tiek po dvyliktos valandos, Palangos poilsiautojas Virginijus Jonauskas su žmona Asta bevaikštinėdami pajūriu pamatė keistą reginį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas