Rinkliava už reklamą: laikas peržiūrėti per didelius įkainius?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-06-13
Peržiūrėta
2100
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rinkliava už reklamą: laikas peržiūrėti per didelius įkainius?

Paskutiniojo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu politikai susirėmė dėl bendrovės „Vasaros vėjas“ prašymo suteikti jiems rinkliavos už leidimą įrengti išorinę reklamą lengvatą. Vieni politikai teigė, jog dera suteikti 90 proc. lengvatą – ko ir prašė bendrovė – kiti sutiko su pasiūlytąja 50 proc. lengvata, treti abejojo, ar verta apskritai teikti lengvatas ir taip sukurti precedentą. Galų gale iškeltas klausimas: savo laiku Taryba paskubėjo nustatyti rinkliavos tarifus – tad gal esą nepagrįstai didelius įkainius reikėtų mažinti ir peržiūrėti pernai birželį priimtą sprendimą dėl minėtosios rinkliavos nuostatų bei tarifų?

Prašė sumažinti 90 proc.
Balandžio 30 d. UAB „Vasaros vėjas“ kreipėsi į Palangos miesto savivaldybės tarybą su prašymu dėl vietinės rinkliavos už leidimą įrengti išorinę reklamą lengvatos suteikimo.
Minėtąją reklamą, kuri užimtų 622 kv. m ploto, greito maisto, maitinimo, bei išnešiojamosios prekybos paslaugas teikianti bendrovė planuoja įrengti Savivaldybės tarybos nustatytoje viešojoje vietoje Palangos paplūdimyje – šalia tilto į jūrą, kur seniau buvo, o šiuo metu ketinama atnaujinti paplūdimio tinklinio aikštelę, – nuo birželio 20 d. iki rugpjūčio 31 d.
Paskaičiavus, kiek bendrovei reikėtų mokėti už leidimą įrengti išorinę reklamą pagal galiojančius 2011 m. gruodį patvirtintus bei 2012 m. birželį pakoreguotus Vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą savivaldybės teritorijoje išdavimą nuostatus, paaiškėjo, jog „Vasaros vėjas“ į biudžetą turėtų pervesti 90 tūkst. 812 Lt. Tokia suma verslininkams pasirodė per didelė, tad jie Tarybos prašė suteikti jiems 90 proc. lengvatą.

Siūlė mažinti perpus
Tarybos sprendimo projektą politikams pristačiusi Rinkliavų skyriaus vedėja Žaneta Žulkuvienė priminė, jog būtent Taryba turi išimtinę kompetenciją priimti sprendimus dėl rinkliavų lengvatos suteikimo Savivaldybės biudžeto sąskaita.
Pateiktajame sprendimo projekte siūlyta bendrovei suteikti 50 proc. lengvatą. Tada Savivaldybės biudžetas pasipildytų 45 tūkst. 406 Lt suma.
Jeigu būtų suteikta bendrovės prašoma 90 proc. vietinės rinkliavos lengvata, į miesto piniginę įkristų tik 9 tūkst. 81 Lt.
„Mes siūlome rinkliavos sumą sumažinti perpus motyvuodami ir remdamiesi praėjusių metų patirtimi, kad, jeigu nesuteikiame lengvatos, įmonės visai neįrenginėja išorinės reklamos, ir tokiu būdu Savivaldybės biudžetas apskritai negauna pajamų iš šios rinkliavos“, – sakė Ž. Žulkuvienė.

Pasiūlymas sukėlė
diskusijų

Teikiamas tarybos sprendimo projektas sukėlė politikų diskusijų audrą. Tarybos narys Aleksandras Jokūbauskas stebėjosi: kodėl būtent šiai bendrovei suteikiama nuolaida ir kodėl apskritai svarstomas lengvatų klausimas?
„Kiek žinome, per sporto varžybas reklama neša pelną. Mes jiems rinkliavą sumažinsime, o jie už gėrimų reklamas gaus daugiau pelno“, – kalbėjo A. Jokūbauskas.
Ž. Žulkuvienė priminė, kad apie konkrečią bendrovę kalbama todėl, kad ji pateikė prašymą, o lengvatos prašoma, nes reklama užimsianti didelį plotą ir susidarė išties didžiulė mokėtina suma.
Tarybos narys Danas Paluckas teiravosi: o kiek reklamos rinkliavos mokėjo iki praėjusių metų ten vietą nuomojęsi ir teniso varžybas rengdavę verslininkai? Gavęs atsakymą, kad nieko nebuvo mokėta, politikas klausė: tai kodėl tokiu atveju siūloma suteikti ne 90 proc., o 50 proc. lengvatą? Esą paaiškinimai, kad miesto biudžetas skaudžiai nukentėsiąs, jo neįtikina: jeigu biudžetas toks „bloznas“, tai gal tada nereikia steigti dar dviejų etatų Savivaldybėje, o geriau palengvinti gyvenimą verslininkui, kuris organizuos sporto rungtynes?
Pasak Tarybos nario Dainiaus Želvio, suteikę verslininkams 90 proc. lengvatą Tarybos nariai visiškai iškraipytų rinką. Tad, iš vienos pusės, turint omeny, kad iki šiol tokios rinkliavos nei cento negauta, o iš kitos pusės – verslininkai, laimėję konkursą įrengti autobusų stoteles bei kitus informacinius stendus už juose skelbiamą reklamą, mokės 70 tūkst. Lt per metus, perpus sumažinti rinkliavą „Vasaros vėjui“ tikrai galima.

Kuriamas precedentas?
Vicemeras Saulius Simė priminė, jog teniso aikšteles bendrovė buvo įrengusi ir pernai. Tačiau veiklos ten nelabai būta, nebuvo ir reklamos. Šiemet gi „Vasaros vėjas“ jau buvo geranoriškai priėmęs akcijos „Sportas visiems“ dalyvius, be to, pateikė visos vasaros renginių planą ir žada bendradarbiauti su Savivaldybe. Tad, pasak vicemero, kad tų renginių būtų daugiau, galima ir 90 proc. lengvatą suteikti.
Tuo tarpu Tarybos narys Nerijus Stasiulis buvo prieš lengvatą: „Seniau paplūdimio teniso aikštelėje buvo rengiami čempionatai, ir ne tik vietinio, o respublikinio lygio. Kol kas nieko panašaus nebuvo. Norėtųsi matyti konkrečius įsipareigojimus, gal – susitarimą su Sporto centru. Aš už tai, kad lengvatos būtų teikiamos už esamus dalykus. Tuo tarpu dabar mes kuriame precedentą: suteiksime lengvatą vieniems, o į kitą Tarybos posėdį atbėgs lengvatų prašyti visi apie 20 verslininkų, kurie turi vasaros kavines paplūdimyje“.
Tarybos narė E. Kuznecova pastebėjo, jog, visų pirma, pirmąkart verslininkai teikia projektą, kuriame numatyti renginiai paplūdimyje. Pirmąkart apskritai miestas gaus pinigų už išorinę reklamą paplūdimyje.
„Reikia žiūrėti ir į miesto biudžetą, ir į žmones, – ragino Tarybos narius meras Šarūnas Vaitkus. – Suteikus 50 proc. lengvatą, biudžetas gaus per 45 tūkst. Lt. Tačiau 90 proc. lengvata būtų pernelyg drastiškas sprendimas“.

Lenda brokas?
Tarybos nariams bediskutuojant dėl lengvatų dydžio ir jos reikalingumo apskritai, Tomas Žulkus atkreipė dėmesį į esminį dalyką: kasmet mieste – paplūdimyje taip pat – bus įrengiama vis daugiau išorinės reklamos. Ir kas gali paneigti, jog vis daugiau verslininkų ateis prašyti lengvatų.
„Jeigu mes pradedame ginčytis dėl įkainių ir lengvatų, blogai. Gal mes paskubėjome tvirtindami tarifus, ypač reklamai, užimsiančiai didelius plotus? Tad gal verta peržiūrėti visą strategiją bei Vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą savivaldybės teritorijoje išdavimą nuostatus?“ – kalbėjo T. Žulkus.
„Tai, ką mes dabar svarstome, galima pavadinti mūsų darbo broku. Kai svarstėme įkainius už leidimus įrengti išorinę reklamą, nebuvome įsigilinę į juos. Aš nematau priežasčių, kodėl turėtume suteikti šiam verslo subjektui lengvatą. Siūlyčiau šiandien šio klausimo nesvarstyti, o kitam posėdžiui pateikti sprendimo pataisas dėl įkainių“, – sakė A. Jokūbauskas.
Vis dėlto Taryba suteikė 50 proc. lengvatą „Vasaros vėjui“, o klausimas dėl nuostatų bei įkainių peržiūrėjimo liko atviras.

Įkainiai – pagal zonas
Priminsime, jog pagal galiojančius nuostatus, visoje Palangos savivaldybės teritorijoje vietinės rinkliavos dydis už Leidimo išdavimą (išskyrus kilnojamąjį skydelį) vieniems metams įrengiant 1 kv. m išorinės reklamos ploto yra 365 Lt. Įrengiant kilnojamąjį skydelį vietinės rinkliavos dydis už leidimo išdavimą vieniems metams, kai įrengiama iki 1 kv. m ploto, – 110 Lt; kai įrengiama virš 1 kv. m, bet ne daugiau kaip 2 kv. m išorinės reklamos ploto – 183 Lt.
Be to, šiems įkainiams yra taikomas koeficientas atsižvelgiant į tai, kokioje Palangos zonoje reklama rengiama, nes Savivaldybės teritorija pagal patrauklumą išorinei reklamai skirstoma į tris zonas. Pirmoji – teritorija nuo Vytauto g. (iš abiejų pusių) iki paplūdimio, paplūdimys nuo Birutės kalno iki Ošupio tako ir paplūdimys nuo Elijos gatvės iki Kuršių tako. Antroji – teritorija už Vytauto gatvės iki Klaipėdos plento imtinai, nuo Kopų ir Jūros gatvių imtinai iki paplūdimio, teritorijos nuo Kontininkų gatvės iki Elijos gatvės imtinai. Kas liko – trečioji zona. Suprantama, kad didžiausias koeficientas taikomas patraukliausiai zonai, ir leidimai ten kainuoja atitinkamai brangiau.
Kaip „Palangos tiltą“ informavo Rinkliavų skyriaus vyriausioji specialistė Asta Mordvinukienė, 2012 metais į miesto biudžetą surinkta 150 tūkst. Lt. vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą savivaldybės teritorijoje išdavimą. O dėl lengvatų – Tarybos pernai nepasiekė nei vienas sprendimas dėl lengvatos suteikimo vietinei rinkliavai už leidimo įrengti išorinę reklamą savivaldybės teritorijoje išdavimą.

Jūsų komentaras:

Užspringo? 2013-07-12 05:34 (. / IP: 86.100.60.112)
Atsikando tiek kiek nenuryja...

idomu 2013-06-14 06:05 (IP: 78.61.104.50)
kada baigs niokoti musu pajuri ??? Visokie koncertai, sporto varzybos su fantastinem nuolaidom...Dar arkliu lenktynes suorganizuokit, o masinos ir taip laisvai vazineja ... Paskui vezam vel smeli uz milijonus ...Ir visi turi darbo

Klausimelis 2013-06-13 21:42 (IP: 78.61.104.38)
kokie bukiai tas reklamos kainas skaiciavo?.. Per metus visam mieste pusantro tukstancio, uz tri menesius pliaze 90 tukstanciu. Siaubas.

Taip pat skaitykite

Birželis Palangą nustebino ne tik alinančia kaitra, bet ir tokiu vasaros metu dar neregėtu prie jūros besiveržiančių poilsiautojų srautu. Jie suvartojo čia rekordinį geriamojo vandens kiekį, sumokėjo rekordiškai daug už automobilių parkavimą ir išmetė kurorte rekordiškai daug šiukšlių.


Vakcinacijos rekordininkė šalyje – Neringa su 38,75 proc. paskiepytų savo gyventojų, antras – Birštonas (34,3 proc.), treti– Druskininkai (27,03 proc.), ketvirta – Palanga (25,94 proc.) O kur šiuo metu, penktadienį, balandžio 23 d., saugiausia „kovido“ prasme? Epidemiologai sako, kad šiuo metu saugiausiai, tikėtina, jaučiasi...


Koks buvo praėjęs sezonas Palangos miesto rinkliavų centrui? Rekordiškas! Per šį sezoną – nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. – buvo surinkta rekordiškai daug vietinės rinkliavos už naudojimąsi Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti – net 557 508,68 eurai, pernai – 486 456,95 eurai, užpernai – 394...


Paskutiniojo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu politikai susirėmė dėl bendrovės „Vasaros vėjas“ prašymo suteikti jiems rinkliavos už leidimą įrengti išorinę reklamą lengvatą. Vieni politikai teigė, jog dera suteikti 90 proc. lengvatą – ko ir prašė bendrovė – kiti sutiko su pasiūlytąja 50 proc. lengvata, treti abejojo, ar verta...


Vietinės rinkliavos dilema: skoloms augant ją didinti ar užkrauti biudžetui

Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2011 11 03 | Rubrika: Miestas

Prieš beveik du metus Palangoje įvesta vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą iš gyventojų ir kurorto įmonių, lauktų rezultatų nedavė. Rinkliavos mokėtojų skoloms Rinkliavų centrui viršijus pusę milijono litų, centro vadovai puse lūpų užsimena, kad vykdyti rinkliavos planą – surinkti 2,6 milijono litų – „praktiškai neįmanoma“, o...


Mieste vasaros metu veikiantys 32 automobilių stovėjimo aparatai rugsėjo 1 dieną buvo išjungti – tai yra    Jūratės g., S. Daukanto g., Vytauto g., Kontininkų g., Neringos g., Rąžės g., bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvėse automobiliai iki birželio mėnesio stovės nemokamai. Palangos rinkliavų centro direktorius Gintaras Žukevičius „Palangos tiltui“ sakė, jog...


Kol Palangos miesto savivaldybės valdininkai laužo galvas ir ietis, kaip turėtų atrodyti paplūdimiai kitą sezoną, Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimas gali gerokai pakeisti būsimą paplūdimio viešųjų vietų nustatymo ir rinkliavų už jas surinkimo tvarką. Minėtas teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio ieškinį ir pagal keturis iš penkių ieškinio punktų pripažino, kad...


Iš piršto šiukšlių rinkliavos tarifus išlaužusiems politikams akys veriasi pamažu

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 05 21 | Rubrika: Miestas

Lietuvos Vyriausybės pavyzdžiu Palangos valdžia paknapstomis skuba taisyti savo praėjusių metų pabaigoje pridarytų klaidų. Skirtumas tas, kad šalies valdžia tas klaidas iškepė per kelias naktis, o Palangos savivaldybė iki patvirtinimo atliekų rinkliavos tvarką gromulavo daugiau nei pusmetį.


Penktadienį posėdžiausianti miesto valdžia tvirtins UAB „Palangos klevas“ pateiktus rinkliavos tarifus už prekybą turguje.


Už išorinę reklamą mokės ir privatininkai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 13 | Rubrika: Miestas

Pernai vasarą nustačius naujus vietinės rinkliavos dydžius už leidimus savivaldybės teritorijoje įrengti išorinę reklamą bei patvirtinus nuostatus ir taisykles, miesto valdžia metų pabaigoje patvirtino reklamos įrangos išdėstymo schemą mieste bei papildė anksčiau priimto sprendimo kai kurias nuostatas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius