Rizikavę „išsivaikščioti“ kurorto „tvarkiečiai“ išsirinko naują skyriaus pirmininką

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-04-13
Peržiūrėta
2333
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rizikavę „išsivaikščioti“  kurorto „tvarkiečiai“ išsirinko naują skyriaus pirmininką

Partijos Tvarka ir teisingumas Palangos skyrius turi naująjį vedlį – juo tapo Raimondas Abromas, bet visuotiniame skyriaus susirinkime praėjusį penktadienį vyravo erzelis tarp įvairių skyriaus „flangų“ – rodės, ims ir visi netrukus išsivaikščios.
Kurorto „tvarkiečiai“ suskubo rinkti naująjį pirmininką po to, kai buvusi pirmininkė Aldona Stasiulaitienė atsistatydino iš pirmininkės pareigų. Susirinkimo metu buvo minima, kad ji išeidama iš „skyriaus“ išsivedė apie 50 žmonių.

Galimi kandidatai į skyriaus pirmininkus taip pat buvo nepėsti: atėjo į susirinkimą „atsivedę“ pulkus savo rėmėjų: R. Abromas jų su savimi „atsivedė“, anot jo paties, virš 30, Justinas Masalskas – savo būrelį, o šventojiškė Irena Galdikienė, rinkimuose į savivaldybės Tarybą aplenkusi A. Stasiulaitienę ir gavusi mandatą joje, 7.
Bet klausimai – ar pirmiau priimti į partiją naujus, „atsivestus“ narius, ir kas tai gali daryti – skyriaus Taryba ar visuotinis susirinkimas – ar pirmiau išsirinkti naująjį skyriaus pirmininką gerokai įskėlė žiežirbų tarp nesutariančių kurorto „tvarkiečių“.
Visuotiniame susirinkime dalyvavo 81 skyriaus narys, susirinkimą vedė partijos Klaipėdos skyriaus koordinatorius Valerijonas Bernotas, susirinkime dalyvavo buvęs europarlamentaras, vienas partijos vicepirmininkų Petras Imbrasas, Seimo narys „tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius.
„Ištikus nelaimei – buvusiai skyriaus pirmininkei palikus jus našlaičiais – turėjome visi gelbėti jus“, – susirinkimo pradžioje sakė V. Bernotas.
Jam pasiūlius pirmiausia priimti į partiją „naujus narius“, salė sušurmuliavo: „Pirmininką, pirmininką pirmiausia išrinkime“.
Bet kitos grupelės siūlė pirmiausia į partiją priimti „atsivestus“ naujus narius.
Justinas Masalskas teigė, kad naujus narius gali priimti tik naujas pirmininkas ir išrinkta nauja skyriaus Taryba. B. Bernotas replikavo, kad tam „naujo pirmininko“ gali ir nebūti.
Iš salės atskriejo replika: „Visuotinis susirinkimas aukščiau už Tarybą“.
Kažkas mestelėjo I. Galdikienei, kad ji viena „su keliais“ Tarybos nariais negalėjo priimti į partiją „būrio savo žmonių“. Pastaroji ginčijo, kad ji tai padarė teisėtai.
Kilus erzeliui ir pavojui, kad „flangai“ gali „išsivaikščioti“, įsikišo Seimo narys V. Kamblevičius: „Reikia skelbti 10 minučių pertrauką pasitarti „fronto lyderiams“.
Atskirai nuo eilinių „tvarkiečių“ tarėsi svečiai iš Vilniaus ir koordinatorius iš Klaipėdos, R. Abromas, J. Masalskas ir I. Galdikienė.
Po gerokai ilgiau užsitęsusios pertraukos ir daliai žmonių palikus susirinkimą, buvo nuspręsta pirmiausia priimti į partiją jos naujus narius „pagal pateiktus sąrašus“.
Pasirodė, kad pagal vieną jų, susirinkime nedalyvavo nė vienas pretendentas į partiją. „Studentai gi“, – kažkas replikavo.
Iš kito sąrašo, pateikto R. Abromo, susirinkime dalyvavo dauguma. Kai kurie nariai pasigyrė, kad jų narystė „atstatoma“. „Buvau pašalintas. Liepė išeiti“, – pavyzdžiui, sakė Ivanas Kudrius. Partiją papildė ir šeimos, pavyzdžiui, Narmontai.
Į skyriaus pirmininko postą buvo pasiūlytos penkios kandidatūros: R. Abromas, J. Masalskas, Vladas Valachavičius, I. Galdikienė ir Irena Staponienė. Pastariesiems trims atsisakius kandidatuoti, slaptu balsavimu buvo balsuojama už R. Abromą ir J. Masalską.
J. Masalskas pareiškė, kad „Abromo nėra Palangos skyriuje“, kažkas replikavo, kad jį reikia „atgrąžinti“ atgal į skyrių, nes, girdi, A. Stasiulaitienė buvo jį pernai iš skyriaus pašalinusi.
Balsavimas vis tik įvyko. R. Abromą pirmininko poste panoro matyti 48 „tvarkiečiai“, J. Masalską – 26, 6 susilaikė, vienas biuletenis buvo rastas sugadintas.
„Esu senas palangiškis, gyvenu Palangoje nuo trejų metų, buvau vienas pirmųjų, įstojusių į partijos Palangos skyrių, bet pernai mane A. Stasiulaitienė pašalino iš skyriaus, nes bijojo konkurencijos – būčiau „apkarpęs“ jos balsus rinkimuose į savivaldybės Tarybą, bet jai įveikti užteko ir I. Galdikienės“, – „Palangos tiltui“ sakė R. Abromas, naujasis TT Palangos skyriaus pirmininkas.
Jis sakė, kad sieksiąs, jog „tvarkiečių“ skyriuje nurimtų aistros, o norinčių jas kurstyti elgesys, anot jo, „bus įvertintas“.
Partijos Tvarka ir teisingumas Palangos skyriaus kandidatas varžytuvėse į Seimą, anot R. Abromo, paaiškės iki gegužės. Bet naujasis pirmininkas vakar nerodė didelio entuziazmo varžytis 2016 metų Seimo rinkimuose.
„Sprendimą priimsime kartu su partijos Klaipėdos skyriumi. Dar laiko yra“, – sakė R. Abromas.
Jo pavaduotojais tapo J. Masalskas, I. Galdikienė ir B. Valachavičienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ilgai tūpčiojusi, reikalavusi, kad būsimasis miesto turgaus direktorius turėtų ir ekonominį, ir teisinį išsilavinimą – tiesa, pastarojo reikalavimo, ilgai nesant kandidatų, buvo atsisakyta – Palangos miesto savivaldybės administracija pagaliau išsirinko UAB „Palangos klevas“, kuris administruoja turgų, direktorių. Tiksliau – direktorę: vieno kurorto lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo...


Palangos miesto politikos veteranei, miesto Tarybos narei ir Lietuvos Socialdemokratų Darbo partijos (LSDDP) Palangos skyriaus pirmininkei Elenai Kuznecovai nekandidatuojant naujai partijos skyriaus pirmininko kadencijai, kurorto politikoje atsirado naujas veidas – LSDDP Palangos skyriaus pirmininku buvo išrinktas Jonas Kubilius.  Jis pernai dalyvavo rinkimuose į Seimą vienmandatėje...


Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu ? Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu...


Ketvirtadienį, 15 val., Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salėje įvyko Savivaldybės Švietimo skyriaus Laimos Valužienės susitikimas su kurorto švietimo ir ugdymo įstaigų vadovais. Nuspręsta dviem savaitėms - nuo kovo 13 d. iki kovo 27 d. - dėl koronaviruso grėsmės uždaryti Palangos lopšelius-darželius ir mokyklas. Tačiau jau po valandos jos kolegė iš...


Nors daug kas po praėjusių Seimo rinkimų 2016 metais, skubėjo partiją Tvarka ir teisingumas (TT), vos perkopusią 5 procentų rinkimų „slenkstį“, laidoti, tačiau ji pastaruoju metu džiaugiasi didesniu visuomenės palaikymu. „Tvarkiečiams“ Palangoje vadovauja Justinas Masalskas. Sulaukęs 75-erių, jis – energingas, smalsus ir nebijantis rėžti tiesos į akis. J....


Lietuvos šaulių sąjungos suvažiavimo delegatai šeštadienį patvirtino kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgose tarnavusį pulkininką leitenantą Gintarą Koryzną naujuoju šios organizacijos vadovu. Suvažiavime dalyvavo ir palangiškiai, kartu su kitais deleguotais Klaipėdos apskrities Vakarų (jūros) šaulių 3-osios rinktinės atstovais.


Partijos Tvarka ir teisingumas Palangos skyrius turi naująjį vedlį – juo tapo Raimondas Abromas, bet visuotiniame skyriaus susirinkime praėjusį penktadienį vyravo erzelis tarp įvairių skyriaus „flangų“ – rodės, ims ir visi netrukus išsivaikščios. Kurorto „tvarkiečiai“ suskubo rinkti naująjį pirmininką po to, kai buvusi pirmininkė Aldona...


„Įleisk velnią į bažnyčią, tai ir ant altoriaus užsikars“, – taip pakeliui į Briuselį, Europos Parlamentą kurorto „tvarkiečiai“ keiksnojo buvusį liberalsąjūdiečių lyderį Eimutį Židanavičių. „Tvarkiečių“ pirmininko ir europarlamentaro Rolando Pakso Europos Parlamento pinigais apmokėta Palangos „tvarkiečių“ ir prie jų sumaniusių prisijungti...


Praėjusį penktadienį naujajai Lietuvos Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) Palangos skyriaus pirmininko kadencijai kurorto liberalcentristai perrinko dabartinį pirmininką, Palangos miesto vicemerą Saulių Simę.


Praėjusį ketvirtadienį įvyko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus visuotinis susirinkimas. Jame skyriaus nariai vienbalsiai rinkimų į savivaldybės Tarybą, vyksiančių 2011 metais, sąrašo lyderiu patvirtino skyriaus pirmininką Šarūną Vaitkų. Taip pat patvirtinta kandidatų į rinkimų sąrašą sudarymo tvarka bei išklausyta informacija apie šalies Seimo ir Vyriausybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius