Ruduo Palangoje – pats konferencijų metas

Palangos tiltas, 2022-10-15
Peržiūrėta
894
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ruduo Palangoje – pats konferencijų metas

Pasibaigus vasaros sezonui ir prasidėjus auksiniam rudeniui Palanga vilioja ne vien išsiilgusius ramaus poilsio pajūryje ir pasivaikščiojimų margaspalviais lapais nuklotais kurorto takais. Rudenį Palangoje tradiciškai prasideda konferencinio turizmo sezonas.

Ištuštėjusį, bet dar maloniais orais viliojantį pajūrio kurortą yra įvertinę nemažai konferencijų, įvairiausių mokymų ir seminarų organizatorių. Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės Ingridos Valaitienės teigimu, kurortas yra puiki vieta tokiems darbo susitikimams, nes teikti kokybiškas konferencinio turizmo paslaugas pasiruošę beveik visi aukštesnės klasės viešbučiai.

Kurorte yra didžiulis konferencijoms paruoštų erdvių pasirinkimas. Čia savo darbui tinkamą salę suras ir daugiau nei tūkstantis renginio dalyvių, o kamerinę aplinką mokymams – nedidelė žmonių grupė. 

„Aktyviausias konferencinio turizmo sezonas prasideda rudenį – rugsėjį ir spalį sulaukiame daugiausia paklausimų. Palanga ypač patogi daugiau nei vieną dieną vykstantiems renginiams, nes turime platų nakvynių vietų pasirinkimą. Paprastai kur vyksta konferencijos, tame viešbutyje renginio dalyviai ir nakvoja. Vidutinio dydžio seminarų metu jų dalyviai užima nuo 10 iki 20 kambarių. Spalio mėnesį poilsiautojų stokojantiems viešbučiams tai yra nemaža finansinė paspirtis“, – teigė I.Valaitienė. Neatsitiktinai vienas svarbiausių verslo renginių Lietuvoje – net keletą dienų trunkanti konferencija „Lūžio taškas“ – tradiciškai organizuojama Palangoje.

Konferencija, kurioje dalyvauja keletas šimtų žmonių, vyksta Palangos koncertų salėje. Anot jos direktorės Aidos Aleksandrovienės, ši erdvė labiausiai tinkama masiniams darbo susitikimams. Čia vyko Lietuvos „Rotary“ klubų, šalies draudimo brokerių susibūrimai ir net vienos politinės partijos steigiamasis suvažiavimas. 

„Mūsų koncertų salė gali priimti apie 2 tūkst. svečių. Tačiau salės erdvę atskyrus užuolaidomis, atskirą salės dalį galime sumažinti iki 1000–1200 sėdimųjų vietų. Jei dalyvių dar mažiau, tokiai konferencijai galima skirti salės parterį, kuriame yra iki 500 sėdimųjų vietų. Konferencijų metu aprūpinama profesionalia garso stiprinimo įranga, scenos apšvietimu“, – Palangos koncertų salės galimybes vardijo A.Aleksandrovienė.

Dar vienas šios konferencijų vietos privalumas yra Palangos kurhauzo kaimynystė. Vos už keliasdešimties metrų esančiame istoriniame kurhauze įvairaus dydžio seminarams tinkamos 4 erdvės: koncertų salėje telpa 240 žmonių, teatro salėje yra iki 100 sėdimųjų vietų, reprezentacinė bei palėpės konferencijų salės priima dar po 50 žmonių.

„Kai Palangos koncertų salėje vyksta didelės konferencijos, jų metu mažesnių erdvių prireikia atskiroms darbo grupėms. Tuomet praverčia mažesnės kurhauzo salės, į kurias iš pagrindinės konferencijos vietos renginio dalyviai gali ateiti ir atgal sugrįžti per kelias minutes“, – pasakojo Palangos kultūros ir jaunimo centro vadovė Vita Petrauskienė. 

Per metus, dažniausiai rudenį ir pavasarį, kurhauze vyksta iki 15 konferencijų ir seminarų. Visos kurhauzo salės yra aprūpintos dideliais ekranais, vaizdo transliavimo ir garso stiprinimo įranga. Konferencinių salių prieigos pritaikytos renginių dalyviams skirtoms kavos ar užkandžių pertraukėlėms. 

Dar viena populiari konferencijų erdvė – visa būtina multimedijos įranga, interaktyviu kompiuterizuotu ekranu, įgarsinimu aprūpinta Kurorto muziejaus renginių salė. Joje gali sutilpti apie 100 žmonių.

„Esame pačiame kurorto centre ir kartu nuošalioje ir ramioje miesto vietoje, todėl muziejus yra pamėgta konferencijų organizatorių vieta. Pernai pas mus vyko apie 20 įvairiausių renginių, daugiausia švietimo ir kultūros įstaigų mokymai. Šį rudenį, spalį ir lapkritį, mūsų salė užsakyta 7 renginiams – kultūros darbuotojų seminarams ir Palangos žemaičių draugijos konferencijai“, – teigė muziejaus direktorė Virginija Paluckienė. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pavasaris – tvarkymosi metas, o balandis – švaros mėnuo. Statistika rodo, kad vienuose namuose vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau maždaug kas aštuntas iš jų – nenaudojamas.


Pasibaigus vasaros sezonui ir prasidėjus auksiniam rudeniui Palanga vilioja ne vien išsiilgusius ramaus poilsio pajūryje ir pasivaikščiojimų margaspalviais lapais nuklotais kurorto takais.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Prasideda fotokonkursas „Auksinis ruduo Palangoje“

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 03 | Rubrika: Miestas

Spalio 1 d. prasidėjo fotokonkursas „Auksinis ruduo Palangoje“, truksiantis iki spalio 10 d.


Adventas – tai susikaupimo, maldos, vilties ir ramybės metas bei noras trumpam stabtelėti ir pamąstyti apie amžino laiko rato prasmę, gyvenimo vertybes, pabūti kartu ir pasidalinti žmogiškąja šiluma su tais, kuriems labiausiai jos reikia.


Įpusėjęs ruduo kasdien vis daugiau darbo atneša Palangos komunalininkams – miesto tvarkytojai kas rytą šluoja nukritusius medžių lapus, atnaujina gėlynus bei rengiasi artėjančiai žiemai.


Praėjusį penktadienį Stasio Vainiūno meno mokyklos salėje jaunieji kūrėjai ir kiti mėgstantys poeziją susirinko į kasmetinį, jau keturioliktus metus vykstantį, Palangos senosios gimnazijos ir Palangos miesto savivaldybės organizuojamą renginį „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“. Šiemet poezijos šventė skirta paminėti Jono Mačiulio – Maironio gimimo metinėms.


Adventas – susikaupimo ir laukimo metas

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 12 12 | Rubrika: Miestas

Gyvename tokiame pasaulyje, kuriame trokštame greitų, daug vargo nereikalaujančių rezultatų. Visi nuolat skubame, lekiame. O štai bažnyčia advento laikotarpiu kviečia mus prisiminti, jog gilūs, prasmingi dalykai reikalauja tam tikro pasiruošimo. „Adventas taip tyliai, greitai ir vėlgi taip nejučia nusileido į mūsų gyvenimus – tai šventėjimo metas...


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą yra vykdomas ES projektas „Konferencijų centro viešbutyje „Vanagupė“ sukūrimas“. „Projektas yra pradėtas 2009-aisiais metais ir jį planuojama sėkmingai užbaigti šių metų gegužės mėnesį, sukuriant didžiausią ir moderniausią konferencijų centrą Vakarų Lietuvoje“,- pasakojo „Vanagupės“ viešbučio vykdančioji direktorė Giedrė...


Atostogos nebėra pinigų švaistymo metas

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 06 10 | Rubrika: Miestas

Atostogų metas prasidėjo. Palanga tai pajuto – padaugėjo žmonių, klientų kavinėse, gyvenamųjų patalpų nuomininkų ir viešbučių svečių. Apie ką mąsto dabar atostogaujantys? Ar taupo? Kodėl renkasi Palangą?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius