Ruošiamasi artėjančioms „Palangos dienoms“

Rasa GEDVILAITĖ, 2019-03-09
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Artėja tradicinė palangiškių šventė „Palangos dienos“, minima kovo 30 – balandžio 5 dienomis. Ją organizuojantys bendruomenės nariai ir kultūros specialistai intensyviai jai ruošiasi. Vakar buvo aptarta išankstinė renginių ciklo programa.
Visų pirma Palangos meras Šarūnas Vaitkus padėkojo šventės organizatoriams ir šventės idėjos autoriui, jos „sielai“ Vitaliui Bernardui Litvaičiui. Ši šventė atkreipė dėmesį į reikšmingas miestui datas, kurios ir neturėtų būti pamirštos.
Kaip pasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas, kaip ir kasmet šventei prasidėjus bus paskelbta Palangos vėliavos savaitė, kurios metu gyventojai bus skatinami pasidabinti Palangos vėliava. Šventę pradėti numatyta Jūratės ir Kastyčio skvere vėliavos pakėlimu ir žygeivių išlydėjimu su orkestru. Anksčiau šventės atidarymas vykdavo Nepriklausomybės aikštėje.
Merui pasiteiravus dėl pasikeitusios šventės atidarymo vietos, R. Trautmanas paminėjo, jog ir darbo grupėje dėl to diskutuota, tačiau viską į vietas sudėliojo žygeiviai, kurie jau įpratę žygį pradėti nuo tilto. Šventės metu organizuojamas žygis „Gintaro kelias“.
Visuomenės sveikatos biuras inicijuos pirmosios pagalbos mokymus bei suteiks galimybę išsitirti kūno indeksą kitą dieną. Palangos kurorto muziejuje bus organizuojamas konkurso „Haiku Palangai“ nugalėtojų apdovanojimas. Šis konkursas nėra naujiena ir jau pasiteisinęs.
Šventės metu – antrąją jos dieną – Palangoje vyks pučiamųjų orkestrų čempionatas, tad vienas iš dalyvių pažadėjo surengti 45 minučių trukmės pasirodymą bažnyčioje.
Trečiąją šventės dieną numatytas parodos atidarymas „Palangiškių portretai“, inicijuota V. B. Litvaičio. Prisijungs prie šventės organizavimo savais renginiais ir Palangos S. Vainiūno meno mokyklos bendruomenė. Gidė Birutė Mockuvienė pradžiugins nemokama ekskursija „Palangos istorijos keliais“. Prisijungs ir Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka, kur taip pat vyks renginių. Neliks nuošaly ir jaunimas bei vaikai. Tradiciškai bus pristatyta vaikų paroda Palangos autobusų stotyje.
Nebebus organizuojamas „Suneštinis muziejus“, jį pakeis paroda iš privačių kolekcijų Palangos kurorto muziejuje. Nenumatyta šiemet „Palangos dienų“ metu inauguruoti naujų miesto garbės piliečių.
Balandžio 5-ąją – Palangos gimtadienio dieną – planuojama organizuoti viktoriną apie Palangą, kurios pastaruoju metu yra itin populiarios. Meras šiam renginiui neprieštaravo, tačiau jis pasvarstė, jog paskutinę renginių ciklo dieną reiktų reikšmingesnio renginio, pavyzdžiui, koncerto, kuriame galėtų pasirodyti vietiniai vaikai ar kolektyvai. Galutinė šventės programa dar nesudėliota, tačiau greitu metu palangiškiai bus supažindinami su detalia renginių programa.
Renginių ciklas „Palangos dienos“ skirtas paminėti ne tik kurortui, bet ir visai šaliai svarbią datą – Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d., taip pat – miesto vardo gimtadieniu vadinamą Balandžio 5-ąją – dieną, kai 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte. Ta proga kurorte visą savaitę vyks kultūriniai renginiai, skirti vietos gyventojams ir svečiams, o laikotarpis nuo kovo 30 d. iki balandžio 5 d. skelbiamas Palangos vėliavos savaite, kurios metu vietos gyventojai, įstaigos, įmonės ir organizacijos savo pastatų fasadus kviečiamos papuošti Palangos miesto vėliavomis.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje jau sklinda ir pamažu visus užburia kalėdinė nuotaika – kurortas puošiamas artėjančioms vienoms iš didžiausių metų šventėms – Kalėdoms. O tinkamai pasirengti joms jau rytoj, šeštadienį, tradiciškai kviečia ir Dovanų meistarnė – mobili amatų mokyklėlė, kurioje kiekvienas norintis savo rankomis gali pagaminti kalėdinę dovaną...


Ruošiamasi artėjančioms „Palangos dienoms“

Rasa GEDVILAITĖ, 2019 03 09 | Rubrika: Miestas

Artėja tradicinė palangiškių šventė „Palangos dienos“, minima kovo 30 – balandžio 5 dienomis. Ją organizuojantys bendruomenės nariai ir kultūros specialistai intensyviai jai ruošiasi. Vakar buvo aptarta išankstinė renginių ciklo programa.


Palangai švenčiant „Palangos dienas 2016“, kurorto universalioje sporto arenoje įvyko tinklinio turnyras – „Palangos dienų“ šventės dalis. Kartų tinklinio turnyre išsirikiavo 18 komandų, kurios rungėsi dviejuose pogrupiuose. Dalyvius pasveikino Palangos bendruomenės „Palangos santarvė“ pirmininkė Daina Eimanavičienė. Ji...


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Bibliotekoje – K.Donelaičio „Metų“ sutiktuvės

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 09 17 | Rubrika: Kultūra

Penktadienį palangiškiai turėjo galimybę dalyvauti neeiliniame renginyje – kurorto viešojoje bibliotekoje surengtos, šiais metais leidyklos „Kalendorius“ išleistos, originaliai mūsų miesto menininkų Rimgaudo ir Dangirutės Maleckų iliustruotos Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ sutiktuvės. Knyga išleista artėjančioms 1714-ųjų...


Turbūt retas lietuvis vasaros metu bent kelioms dienoms neišvažiuoja atsigauti į pajūrį: saulė, smėlis, paplūdimys, jūra, marga minia miesto gatvėse – kas gali labiau atpalaiduoti? O kaip jaučiasi tie, kurie nuolat gyvena Palangoje, ar visa tai jiems nepabosta?


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje yra vykdomas ES projektas „Palangos lopšelio-darželio ,,Gintarėlis“ patalpų ir įrangos atnaujinimas“. „Lopšelis-darželis „Gintarėlis“ buvo pastatytas 1980 metais, o nuo to laiko iš pagrindų nebuvo jis rekonstruotas. Todėl patalpos jau „prašėsi“ atnaujinimo. Dabar bus žymiai patogiau vaikeliams, jų tėvams, pagerės...


Paplūdimio ruože netoli Botanikos parko burzgia galinga technika, dėmesį traukia įspūdingo dydžio vamzdžiai, o visą darbų aikštelę saugo pasamdyti akylūs saugos tarnybos vyrukai. Jie, beje, tik po derybų leido trumpai šnektelėti su paplūdimyje dirbančiais belgais - ruošiamasi paplūdimio maitinimo darbams. Paplūdimių maitinimas smėliu – itin brangus malonumas. Laimei, Palangos savivaldybės...


Kurorto centre ruošiamasi permainoms

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 14 | Rubrika: Miestas

Miesto valdžiai pritarus, bus pradėtas rengti kurorto centrinės teritorijos, apimančios J.Basanavičiaus, Vytauto, J.Simpsono gatves ir Palangos estradą, detalusis planas. Planavimo tikslas – suformuoti žemės sklypus miesto viešosioms erdvėms įrengti bei pakeisti teritorijos prie esamų statinių tvarkymo ir režimo reikalavimus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas