R.Valatka : „Ar tremtų okupantai šiuo laiku mokytojus?“

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-10-11

Praėjusį ketvirtadienį Senosios gimnazijos aktų salėje kurorto pedagogams buvo suteikta galimybė susitikti ir pabendrauti su publicistu Rimvydu Valatka. Šį susitikimą organizavo Palangos miesto pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centras. Susirinkusieji diskutavo apie mokytojo galimybes šiuolaikinėje visuomenėje.

 

Pateikdamas savo nuomonę apie besikeičiantį pedagogų statusą šiuolaikinėje visuomenėje, R.Valatka kalbėjo ir apie praeityje vyravusią poziciją. „Ar tremtų okupantai šiuo laiku mokytojus? Manau, kad netremtų, nes šiuolaikinis mokytojas nebeturi seniau vyravusio sakralumo, nebeturi tos  įtakos mokiniui“, - savo mintimis pasidalino R.Valatka. Kaip pasvarstė publicistas, tikriausiai apskritai sunkiai būtų sudarinėjamas tremiamų asmenų sąrašas. Pasak jo, tikriausiai pirmose gretose atsirastų tie, kurie labiausiai prieštarauja vyraujančiai valdžiai.

Nors, kaip pastebėjo R.Valatka, šie laikai mokytojo profesiją desakralizavo, tačiau reikalavimai jiems vis didėja, o turėtų būti reikalaujama mažiau. „Juk anksčiau mokytojas būdavo kaip apšvietos amžiaus figūra, o šiandien, juk jei pradedama taupyti, pirmiausia taupoma pasitelkiant mokytojus“, - palygino anuometinį mokytojų statusą su šiandienos.

„Šiame amžiuje labiau reikia šoumeno ir psichiatro nei mokytojo. Juk visi linksmybių norim vis daugiau, o kuomet jų būna per daug, tuomet tenka kviestis ir kitokios pagalbos“, - šiuolaikinę visuomenę apibūdino R.Valatka. Pasak jo, žmogus tiek dykumoj, tiek vandenyne miršta nuo to paties – nuo troškulio, o informacijos sraute glūdi tokia pati problema. Jos tiek daug, tačiau privaloma rinktis tinkamą, įsigilinti į esamą ir plėsti akiratį prasmingai.

Kaip tiksliai pastebėjo R.Valatka, visi visuomenės nariai negali baigti vienodą skaičių klasių ar vienodu lygiu. Tad atitinkamas nuskambėjo ir jo pasiūlymas: „Švietimo sistemoje reikėtų sumažinti tariamų universitetų skaičių, tačiau daugiau steigti amatų mokyklų“. Pasak jo, itin skaudu ir, žinoma, neteisinga, kuomet magistro laipsnį apsigynusiems žmonėms tenka pardavinėti varžtus. Stebėdamas televizijoje dominuojančius asmenis ir jų išsilavinimo lygį, R.Valatka padarė išvadas, jog retas kuris bepaiso lietuviškumo, taisyklingos kalbos, mat viešai kalbantys žmonės nevengia žargonizmo, pamiršta savąją kalbą.

Susirinkę kurorto pedagogai patys itin aktyviai bendravo su atvykusiu svečiu, beje, baigusiu būtent Palangos senąją gimnaziją, klausinėjo jo nuomonės ne tik apie pedagogo profesiją, bet ir svarbiausias šiandienos aktualijas, tad diskusija tapo naudinga įvairiais apsektais.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį, 15 val., Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salėje įvyko Savivaldybės Švietimo skyriaus Laimos Valužienės susitikimas su kurorto švietimo ir ugdymo įstaigų vadovais. Nuspręsta dviem savaitėms - nuo kovo 13 d. iki kovo 27 d. - dėl koronaviruso grėsmės uždaryti Palangos lopšelius-darželius ir mokyklas. Tačiau jau po valandos jos kolegė iš...


Balandžio 5-7 dienomis į Vilnių sugrįžo 50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas, kurio pirmasis renginys įvyko 1965 metais Vilniuje, o vėliau jis kasmet keliavo po įvairius Lietuvos miestus ir rajonus. Jubiliejinio filologų konkurso atidarymo renginys vyko Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje, kur susirinko net 102 jaunieji kūrėjai iš 35 Lietuvos miestų ir rajonų....


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Liepos vidurys – metas, kuomet abiturientai gali šiek tiek atsikvėpti: brandos egzaminų sesija jau praeityje, rezultatai aiškūs, o netrukus rankose jie laikys ir brandos atestatą. Odontologiją arba mediciną planuojanti studijuoti Kotryna Jasinskaitė – Palangos senosios gimnazijos abiturientė, su kuria, pakėlusia sparnus skrydžiui iš Palangos, pasikalbėjome...


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


„Veolia“ investicinis ginčas prieš Lietuvą gali turėti poveikį visų grupės įmonių, tarp jų ir „Litesko“, veiklai Lietuvoje. Prie ieškinio gali būti prijungti atskirų savivaldybių ir atskirų pareigūnų diskriminaciniai veiksmai ir pareiškimai, galintys turėti įtakos „Veolia“ įmonių veiklai. 


Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionate Palangos senosios gimnazijos merginos ir vaikinai pasidabino aukso ir sidabro medaliais.


Senosios gimnazijos mokiniai atgaivino seną kurorto sporto tradiciją

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013 05 30 | Rubrika: O man ne dzin

Palangos senosios gimnazijos mokiniai Vytis Fomkinas ir Danas Paulauskas praėjusį šeštadienį atgaivino seną Palangos sporto tradiciją – organizavo dviračių varžybas. Šeštadienio rytą prie pušyno, šalia vaikų žaidimų aikštelės, rinkosi jaunieji Palangos dviračių entuziastai. Visiškai nesvarbu, kad būrys „dviratuotų“...


Kodėl miesto valdžiai buvo reikalingas Rinkliavų centras?

Alvydas Ziabkus, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 11 06 | Rubrika: Miestas

Atrodo, kad, suabejojęs, ar visi už automobilių stovėjimą gatvėse gaunami pinigai patenka į miesto biudžetą, būsiu pataikęs. Nes tik į kampą pareigūnų užspeistas niekadėjas griebiasi paskutinės gynybos:  „O kur įrodymai, viršininke“.


Praėjusį ketvirtadienį Senosios gimnazijos aktų salėje kurorto pedagogams buvo suteikta galimybė susitikti ir pabendrauti su publicistu Rimvydu Valatka. Šį susitikimą organizavo Palangos miesto pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centras. Susirinkusieji diskutavo apie mokytojo galimybes šiuolaikinėje visuomenėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas