Ryškėja „Aurum 1006 km lenktynių“ miestelio kontūrai

Palangos tiltas, 2024-07-09
Peržiūrėta
285
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Prie kelių Klaipėda – Liepoja ir Palanga – Kretinga sankirtos, dažniausia vadinamos Vydmantų žiedu, jau užvirė darbai, netrukus neatpažįstamai pakeisiantys ties įvažiavimu į didžiausiąjį mūsų šalies kurortą esančią laukymę. 

Ši vieta jau 25 kartą pamečiui taps be pertraukų rengiamų ir ne tik Baltijos šalis garsinančių „Aurum 1006 km lenktynių“ laikinuoju miesteliu, priglausiančiu ir sportininkus, ir žiūrovus.

„Per labai trumpą laiką išaugantis ištisas lenktynių miestelis, būtina liepos 17 d. prasidėsiančio renginio infrastruktūra, mažai ką bestebina, - sako varžybas rengiančios VšĮ „1000 km lenktynės“ vadovas ir pagrindinis jų organizatorius Darius Jonušis. – Šiemet pasirengimo darbus pradėjome anksčiau, o to priežastis tik viena – lenktynės jubiliejinės, 25-osios jų istorijoje. Todėl mes norime pasistengti ir, neabejoju, tą padarysime, kad ir sportininkams, ir visoms lenktynes aptarnaujančioms tarnyboms, ir teisėjams, ir žiūrovams šio festivalio programa paliktų juo geriausius įspūdžius ir kad jie visi, atvykę į mūsų miestelį, jaustųsi kaip namie.“

Optimistiškai nusiteikusio pagrindinio lenktynių organizatoriaus veidas apsiniaukia, kai kalba pakrypsta apie Padock zoną, kurios per 25-erius metus, kai rengiamos šios lenktynės, taip ir neįstengta išasfaltuoti.

„Gėda man, dar didesnė gėda turėtų slėgti ir kitus, kas galėtų tai pakeisti, nes lietuviai liko vieninteliai Europoje, o, manau, ir visame pasaulyje, kur žymiausi ne tik šalies sportininkai, atvažiavę į prestižines lenktynes, nori nenori turi pasistumdyti ir žvyre“, - sako D. Jonušis. 

Pirmieji darbų ėmėsi UAB „Scaffolding solutions“ atstovai su partneriais iš UAB „Globalita“, pradėję montuoti „Layher“ pastolių konstrukcijas, tapsiančias Pitlane zonos, subursiančios visus sportininkus, pagrindu.

„Tai labai atsakingas darbas ir mes pasistengsime, kad juo būtų patenkinti visi lenktynininkai, komandų vadovai ir techninis personalas, kurių darbo vieta – būtent čia, - sako lenktynių partnerio „Scaffolding solutions“ direktorius Marius Jankevičius. – Po to ateis eilė netoliese  iškilsiančioms, kelis tūkstančius žiūrovų talpinsiančioms tribūnoms, LED ekranų konstrukcijoms, TV operatorių ir teisėjų bokštelių montažui, o baigsime darbus tiltelių per griovius ir kitas kliūtis, kad žiūrovams būtų kuo patogiau pasiekti norimas dislokacijos vietas, įrengimu“.

Prieš pradedant montuoti statinių konstrukcijas pirmiausia reikėjo iš įvairių šalies vietų jas suvežti čia, į laikinąjį lenktynių miestelį. Tuo pasirūpino viena iš pirmaujančių logistikos įmonių Lietuvoje, turinti beveik 24 metų patirtį, pilnai lietuviško kapitalo įmonė UAB „Continexus“, pasiryžusi būti patikimu partneriu, siekiančiu efektyvaus bendradarbiavimo ir ilgalaikės partnerystės. 

„Kodėl tapome „Aurum 1006 km lenktynių“ partneriu? Atsakymo toli ieškoti netenka, - pasakoja  įmonės verslo plėtros direktorius Tomas Bakutis. – Šios lenktynės - vienas reikšmingiausių automobilių sporto renginių Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Todėl dalyvavimas šiame renginyje - natūralus žingsnis, nes lenktynių dvasia ir vertybės puikiai atitinka mūsų įmonės principus – greitį, tikslumą ir ambicijas. Būdami pagrindiniu renginio vežėju siekiame ne tik prisidėti prie šio prestižinio renginio sėkmės, bet ir parodyti savo gebėjimus užtikrinti sklandų ir efektyvų logistinį palaikymą didelio masto renginiuose“

Masinio žiūrovų susibūrimo vieta taps jau kylantis VIP lenktynių klubas, kartu su jaukia terasa užimsiantis net 1500 kvadratinių metrų plotą. 

Čia vyks kvalifikacinių varžybų nugalėtojų spaudos konferencija, atskirų renginių nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimai ir daugybė pramogų, kabos didžiuliai LED ekranai, rodysiantys karščiausius vaizdus iš visos lenktynių trasos. 

Aukščiausios prabos bilietu, kaip ir pernai, išlieka superfano bilietas, jo turėtojui atveriantis duris tiek į VIP, tiek ir į Pitlane esančią superfano zoną. O pagrindinė jubiliejinių lenktynių naujiena jauniesiems žiūrovams yra ta, kad su šiuo bilietu ir jie turės galimybę pabuvoti Pitlane superfano zonoje.   

VIP superfano bilietas jauniesiems lenktynių gerbėjams, jei jų ūgis iki 120 cm., lankytis superfano Pit box zonoje, įgalins tik lydimiems suaugusiojo, o jei vaikas aukštesnis nei 120 cm., įvykius iš čia galės stebėti ir be suaugusiojo palydos. 

Jubiliejinėse, 25-osiose „Aurum 1006 km lenktynėse“ akredituotų žurnalistų darbui iškils 100 kvadratinių metrų ploto spaudos centras, kuriame vidaus įrangos darbus atlieka scenos technikos servisas, o elektros įranga, kaip ir visuose kituose objektuose, pasirūpins „Storent“ specialistai.

Lenktynių miestelyje apstu ir akiai nematomų dalykų. Sėkmingam žurnalistų darbui, TV transliacijoms ir kitokiems ryšiams užtikrinti bus paklota per 5 kilometrus bendro ilgio kabelių, kuriais įvairiomis kryptimis pasklis signalai apie 25-ąsias „Aurum 1006 km lenktynes“. 

Kyla ir lenktynių didžioji scena, į kurią po varžybų kops ne tik lenktynių nugalėtojai ir prizininkai, bet ir kurioje visus susirinkusius linksmins mėgstamiausios šalies pramogų ir estrados žvaigždės.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Daugelis komandų iki liepos 17 d. Palangoje prasidėsiančių didžiausių Baltijos šalyse maratoninių „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių jau skaičiuoja net ne likusias dienas, o valandas.


Prie kelių Klaipėda – Liepoja ir Palanga – Kretinga sankirtos, dažniausia vadinamos Vydmantų žiedu, jau užvirė darbai, netrukus neatpažįstamai pakeisiantys ties įvažiavimu į didžiausiąjį mūsų šalies kurortą esančią laukymę. 


Ir jubiliejinių, 25-ųjų „Aurum 1006 km lenktynių“, liepos 17 d. prasidėsiančių Palangoje, neaplenks drag‘o mėgėjai.


„Aurum 1006 km lenktynių“ festivalis žiūrovams kasdien dovanoja ne tik aštrią kovą, bet ir mielų širdžiai ir akiai atrakcijų.


Jau žinoma kitais metais vyksiančių didžiausių Baltijos šalyse ilgų nuotolių „Aurum 1006 km lenktynių“ data. 23-asis renginio istorijoje, nuo 2000-ųjų VšĮ „Promo Events“ be pertraukų organizuojamas prestižinis lenktynių festivalis 2022 m į Palangą pakvies liepos 13-16 dienomis. 


Palangą ir poilsiautojus bemaž dvi dienas kaustę tradicinių, čia jau 22 kartą be pertraukų vykstančių „Aurum 1006 km lenktynių“ įžanginės, atidarymo, savotiškos pažinties su lenktynininkais ir nauja jų technika ceremonijos baigėsi. Ketvirtadienio, liepos 15 d., popietę sportininkai sugrįžo į laikinąjį lenktynių miestelį, kur prasidėjo treniruotės prieš atsakingiausią metų pasirodymą. 


Trečiadienį, liepos 14 d., Palangoje pakelta didžiausiu automobilių žiedinių lenktynių festivaliu Baltijos šalyse vadinamų „Aurum 1006 km lenktynių“, surengtų čia jau 22-ą kartą paeiliui, vėliava.


Nuo lenktynių starto prabėgus 8 val. 54 min. lietuviškuoju automobilių maratonu tituluojamų „ENEOS 1006 km lenktynių“ finišo liniją, nuvažiavęs visą 373 ratų distanciją,pirmasis kirto „Skuba Dream“ komandos „Porsche 911 GT3 CUP 997“ automobilis, kurį į pergalingą finišą atvairavo ekipos lenktynininkas Egidijus Valeiša.


„ENEOS 1006 km“ Palangos lenktynių miestelis rengiasi įkurtuvėms

Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“, 2016 07 18 | Rubrika: Sportas

Kas dar prieš savaitę pro Vydmantų transporto mazgą važiavo į Palangą ar atvirkščiai – Klaipėdos pusėn, šiandien jau nebeatpažintų jo apylinkių. Šalia kelių sankirtos buvusi dykynė jau įgavusi laikinojo „ENEOS 1006 km lenktynių“ miestelio kontūrus. Nenuostabu, vos po poros dienų čia įsikurs komandos, didžiausių Baltijos šalyse automobilių...


Palangoje ryškėja statomo universalaus sporto komplekso kontūrai

„Palangos tilto” informacija, 2013 03 04 | Rubrika: Sportas

Palangoje intensyviai vyksta universalaus sporto komplekso statybos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius