Rytų kvartale pareikalauta nusigriauti tvoras

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-01-24
Peržiūrėta
65
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Problema

Statybininkai informavo miesto valdžią, kad neįmanoma tęsti pradėtų pagal projektą darbų, nes nebelieka vietos nei žaliesiems plotams, nei dviračių takams. Kvartalo gyventojai kreipėsi ir į miesto merą, ir į Tarybą su prašymu koreguoti projektą. Atėjus žiemai statybininkai sustabdė darbus, bet problema iki šiol neišspręsta.

 

Žemėtvarka ėmėsi žygių

Savo ruožtu Palangos žemėtvarkos skyrius, vykdydamas žemės naudojimo kontrolę, ėmėsi žygių prieš neteisėtus valstybinės žemės naudotojus. Šešiems sklypų savininkams buvo išsiųsti teikimai bei pareikalauta nusigriauti tvoras. Kaip „Palangos tiltui“ sakė šio skyriaus vedėja Nijolė Jonikienė, nei į raginimus, nei į kvietimus apsilankyti skyriuje nebuvo reaguojama. Anot vedėjos, buvo važiuojama į vietą bei atliekama nuodugni sklypų matavimų patikra. Tik vienintelė sklypo Rudens gatvėje savininkė pakluso reikalavimams ir nusigriovė tvorą.

 

Surašyti protokolai

Kitų atžvilgių, kurie ignoravo raginimus,  pasak N.Jonikienės,  surašyti Administracinių teisių pažeidimų protokolai, kurie pasiekė teismą. Vedėjos teigimu, neteisėtiems žemės naudotojams gręsia baudos nuo 1 iki 2 tūkst.litų. Į klausimą, kas bus, jei sumokėjus baudas ir toliau nebus vykdomas reikalavimas, žemėtvarkininkė paaiškino, jog baudos didėja nuo 2 iki 4 tūkst. litų. Jei ir tai nepadės, N.Jonikienės teigimu, bus kreipiamasi į Valstybinę teritorijų planavimo Statybos inspekciją dėl neteisėtų statinių, t.y. tvorų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius informuoja, kad kaip ir kasmet, vadovaujantis Savivaldybės tarybos patvirtintu Nenaudojamų, apleistų kitos paskirties žemės sklypų nustatymo tvarkos aprašu, nustatomi apleisti, nenušienauti, apaugę krūmais ir piktžolėmis sklypai, identifikuojami jų savininkai, užpildomas nenaudojamų, apleistų ar...


Vis labiau šylant orams Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius ragina miesto gyventojus susitvarkyti savo žemės sklypus ir gyvenamąją aplinką.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį raštu kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį ir laikinai Lietuvos pašto generalinės direktorės pareigas einančią Ingą Visockytę prašydamas neleisti uždaryti Palangos pirmojo pašto, įsikūrusio Klaipėdos plente, didžiausiame daugiabučių gyvenamųjų namų kvartale. Šis klausimas trečiadienį iškeltas ir...


Lietui pliaupiant diena iš dienos, ūkininkai imasi už galvų – derlius skęsta. Paskelbta ekstremali situacija. Palangiškiai neūkininkauja, tiesa, daržoves augina, ypač tie, kurie įsikūrę soduose ar kitose tam palankiose vietose, tačiau vandens ir jie regėjo pakankamai pastarosiomis dienomis. Visgi didelių bėdų nuolatiniai lietūs neprikrėtė, vienur kitur reikėjo skubėti į...


Kretingos teismą pasiekė neeilinė byla – palangiškis kaltinamas užvaldęs valstybei priklausiusius mažiausiai ketvirčio milijono eurų vertės žemės sklypus, iš viso 154 hektarus.


Mes, senyvo amžiaus žmonės, labai džiaugiamės, kad gražėja mūsų miestas, kad svečiai gali gerai ir kultūringai pailsėti. Bet daug kas skaudina. Jau net Vyriausybė atpigino nuo metų pradžios elektrą, nuo liepos 1dienos - dujas ir šildymą, moterim, išauginusioms 5 ir daugiau vaikų, nuo liepos 1dienos mokamas priedas po 400 Lt per mėnesį.


Prieš kiek daugiau nei porą metų pradėtas rengti Plaušės teritorijos specialusis planas – pirmas kurorto istorijoje tokio pobūdžio teritorijų planavimo dokumentas, kuriame numatyti griežti apribojimai, privalomi būsimiesiems naujakuriams, – perėjęs ilgą diskusijų stadiją, jau palaimintas visų derinančių institucijų bei Palangos savivaldybės Nuolatinės statybos...


Rytų kvartalo gyventojai atsidūrė unikalioje situacijoje. Apsitvėrę šiek tiek didesnę savo sklypų dalį visi jie tapo pažeidėjais, kurie bet kada gali būti apskųsti statybų prievaizdams ir žemėtvarkininkams už ne savo sklype pastatytas tvoras ir užimtą valstybinę žemę.


Rytų mediciną propaguojantis palangiškis Konradas Nastopka, net namuose būdamas, sulaukia pagalbos prašančių žmonių skambučių. Apie keturiasdešimt metų netradicine medicina užsiimantis gydytojas yra kitoks. Jis ir pats tai žino. Dar mokantis Maskvoje akupunktūros, specialistai pripažino, kad jis turi didesnį jautrumą, kurį gali tinkamai panaudoti....


Rytų kvartale pareikalauta nusigriauti tvoras

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 24 | Rubrika: Miestas

Praėjusį rudenį statybininkams pradėjus Rytų kvartale tiesti Ryto, Rudens, Žaros bei Vidurdienio gatves paaiškėjo, jog kai kurių sklypų savininkai valstybinės žemės sąskaita neteisėtai užsitvėrė tvoras. Tokiu būdu, kai kurie sklypai padidėjo po keletą arų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas