S. Povilaičio įamžinimo konkurso nugalėtojai: paminklą dainininkas sukūrė sau pats

Palangos tiltas, 2017-05-04
Peržiūrėta
2188
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Architektė Gerda Antanaitytė ir dailininkas Romas Klimavičius, pateikę idėją dainininką Stasį Povilaitį įamžinti jo autografu, nugalėjo savo konkurentus.
Architektė Gerda Antanaitytė ir dailininkas Romas Klimavičius, pateikę idėją dainininką Stasį Povilaitį įamžinti jo autografu, nugalėjo savo konkurentus.

Po ilgų svarstymų galiausiai nutarta, kaip įamžinti dainininko Stasio Povilaičio atminimą Palangoje – jo autografu. Pasak šios idėjos sumanytojų – architektės Gerdos Antanaitytės ir dailininko Romo Klimavičiaus, autografas yra neatsiejama menininkų dalis, o kur daugiau palikti maestro pėdsaką, jeigu ne ant Koncertų salės, buvusios Vasaros estrados, kur tiek dainuota, tiek emocijų patirta.

Pats sukūrė sau paminklą
„Sumanymas dalyvauti konkurse kilo Romui, jis mane ir pasikvietė prisijungti, kadangi tokiuose projektuose įprastai architektai dalyvauja kartu su skulptoriais, generuojamos bendros mintys, apgalvojant visus žingsnius, tad pamaniau, kad galime bandyti“, – papasakojo Gerda.
Konkurso nugalėtojai pripažino, jog dainininkas S. Povilaitis nebuvo jiems artimas bičiulis, tačiau pabendrauti teko. R. Klimavičius papasakojo, jog kažkuomet J. Basanavičiaus gatvėje jis piešdavo portretus, taip kartą likimas jį suvedė ir su žymiuoju estrados dainininku.
„Tai, kad pažįsti žmogų, nereiškia, jog būtinai turi jį ir kopijuoti. Kai buvo paskelbtas S. Povilaičio atminimo įamžinimo konkursas, daugelis tikėjosi, kad dainininkas bus „nulipdytas“. Mano nuomone, jį reikėjo padaryti sutaurintą, plastiškai nežemišką, vėliau kilo mintis, kad S. Povilaitis pats padarė sau paminklą – tai jo parašas, kurį tereikia paviešinti“, – kalbėjo R. Klimavičius. Jam pritarianti G. Antanaitytė pabrėžė, jog autografas yra labai svarbi ir neatsiejama dainininko identiteto dalis.

Susieti žmogų su vieta
Ieškant idėjų, kaip įamžinti S. Povilaitį, G. Antanaitytei bei R. Klimavičiui teko pabendrauti ir su dainininko draugais, bičiuliais, kurie, kaip ir maestro žmona Birutė, atskleidė, jog apie jokius didelius paminklus nė negalvojantys – tiesiog pats Stasys to nebūtų norėjęs. „Todėl pasiūlėme dainininko autografą išrašyti ant buvusios Vasaros estrados, dabartinės Koncertų salės. Juk šioje vietoje S. Povilaitis 40 metų koncertavo, jo nebėra, vasaros estrados nebėra, bet ryšys liks neatsiejamas. Norisi, kad toji legenda išliktų, susieti žmogų su vieta“, – kalbėjo G. Antanaitytė.
Mintis panaudoti S. Povilaičio autografą pirmiausia kilo R. Klimavičiui, o kad reikėtų jį įspausti, buvo sumanyta G. Antanaitytės. „Man visada labai įdomūs įvairaus mastelio projektai: tiek dideli, tarkim, rimta architektūra, bet ir tie smulkūs projektai, jie tokie žmogiški, smulkias detales žmonės labai pastebi“, – teigė Gerda.
Konkurso nugalėtojams buvo skirta 3000 eurų premija, antrąją ir trečiąją vietas užėmusieji taip pat gavo premijas, tik kiek mažesnes. Uostamiesčio menininkai tvirtino, jog ne premija skatino juos dalyvauti. „Menininkams kartais norisi tiesiog išbandyti save, patikrinti savo idėjas“, – kalbėjo R. Klimavičius.

Vertino ir gyventojai
Antroji vieta konkurse skirta projektui „Atmintis“ (autoriai – Gintautas Jonkus, Jonas Abromas ir Vytenis Mazurkevičius), trečioji – projektui „Kviečiu dainuoti“ (autorius – Kęstutis Balčiūnas).
Iš viso konkursui buvo pateikta 20 idėjos projektų. Vertinant projektus buvo atsižvelgta į idėjos originalumą, savitumą, patrauklumą, meninę vertę, suderinamumą su aplinka, formos ir turinio dermę (asmenybės atspindėjimą meniniame sprendime) bei projekto sąmatos pagrįstumą.
Iki komisijos posėdžio tiek Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, tiek internetu vietos gyventojai ir miesto svečiai galėjo išreikšti savo nuomonę apie konkursui pateiktus idėjos projektus. Daugiausia simpatijų sulaukė „Kviečiu dainuoti“ (Stasio Povilaičio skulptūra prie Palangos koncertų salės), „Autografas“ (Stasio Povilaičio autografas ant Palangos koncertų salės fasado) ir „Tu sudeginai tiltus“ (Stasio Povilaičio scena tilto pradžioje).
Konkurse norintys dalyvauti asmenys privalėjo pateikti, ką iki šiol yra nuveikę, kaip vertinti jų darbai, įrodyti, kad kūrėjai yra kompetentingi dalyvauti tokiame konkurse.

Idėja-favoritė iškart atkreipė dėmesį
Kaip pasakojo konkurso koordinatorė, Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Litvinienė, komisija kiekvieną konkursui pateiktą idėją vertino atskirai.
„Išties komisijai patiko pateikta autografo idėja, už ją pasisakė ir nemažai gyventojų. Tad autografo idėja nuo pat pradžių buvo dėmesio centre. Kadangi pats maestro S. Povilaitis buvo kuklus žmogus, tai ir įamžinimas – kuklus. Ir nors jis pats nespėjo pakoncertuoti naujojoje Koncertų salėje, tačiau buvo planuota surengti jo koncertą, o be to, Vasaros estradoje jis koncertavo ne vieną dešimtmetį. Taip pat įspūdį paliko skulptūros prie Koncertų salės idėja, pavadinta „Kviečiu dainuoti“, tačiau buvome girdėję iš dainininko draugų ir artimųjų lūpų, jog S. Povilaitis nebūtų norėjęs skulptūros jam atminti. Tad vertinta labai atsargiai“, – pasakojo K. Litvinienė.
Planuojama, kad S. Povilaičio autografas Koncertų salės fasadą papuoš dar šiais metais.

Palangos mieto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje vykstančio Europos brasbendų čempionato (EBBC) metu ketvirtadienio vakarą paaiškėjo 9-ojo Europos kompozitorių konkurso rezultatai.


Balandžio 23 dieną vyko teisinių žinių konkurso „Temidė“ II etapas. Pirmąjį (miesto) etapą laimėjusi Palangos senosios gimnazijos komanda „Antanas ir Co“ (IIIC klasė, mokytoja Ilona Pociuvienė) ir regioninėse varžybose pelnė I vietą. Antrasis etapas vyko nuotoliniu būdu „Teams“ platformoje. Dalyviai gavo praktinę užduotį (dėžę – dėlionę), kurią...


Baigėsi tęstinis tarpmokyklinis konkursas - paroda „Su gintarinėm šv. Kalėdom, Palanga!“, kuris praėjusių metų pabaigoje ir vėl sujungė Palangos pradinės, Baltijos ir Šventosios pagrindinių mokyklų bei Vlado Jurgučio progimnazijos pradinių klasių mokinius, mokytojus ir tėvelius. Kadangi šalyje paskelbtas karantinas ilgam užvėrė visų mokyklų duris, 2020 metų...


Spalio 6 dieną Klaipėdos apskrities vyriausiame policijos komisariate vyko antrasis teisinių žinių konkurso ,,Temidė” etapas. Sėkmingai įveikę pirmąjį ,,Protų mūšį“, tolesniame konkurso etape Palangos senajai gimnazijai atstovavo IIIC klasės mokiniai Aistė Daugytė, Greta Valentinavičiūtė, Ovidijus Šeputis, Arijus Donskovas ir Danielius Sauseris.


Gegužės 10 dieną „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko Palangos miesto pradinių (1-4) klasių III regioninis mokinių konkursas „Šviesoforas“. Konkurse dalyvavo 10 komandų iš viso regiono: Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos, Kretingos Vydmantų gimnazijos, Klaipėdos raj. Vėžaičių pagrindinės mokyklos, Klaipėdos raj. Priekulės Ievos Simonaitytės...


Po ilgų svarstymų galiausiai nutarta, kaip įamžinti dainininko Stasio Povilaičio atminimą Palangoje – jo autografu. Pasak šios idėjos sumanytojų – architektės Gerdos Antanaitytės ir dailininko Romo Klimavičiaus, autografas yra neatsiejama menininkų dalis, o kur daugiau palikti maestro pėdsaką, jeigu ne ant Koncertų salės, buvusios Vasaros estrados, kur tiek dainuota, tiek...


Kol kas dar neišvysime, kaip bus įamžintas dainininkas Stasys Povilaitis. Praėjusią savaitę posėdžiavusi šiam tikslui specialiai suburta komisija taip ir neišrinko geriausio varianto iš pateiktų septynių projektų. Nuspręsta, jog konkursą reikia pratęsti dar trims mėnesiams – iki vasario 1 dienos. Tikimasi, kad per šį laikotarpį gims daugiau idėjų, kaip...


Beveik tris mėnesius vykusį „Palangos tilto“ fotografijų konkursą „Mano augintinis – mano šeimos narys“, mielieji laikraščio skaitytojai, skelbiame baigtu. Konkursui buvo pateiktos 12 šunų nuotraukų ir 8 kačių bei katinų nuotraukos. Deja, nors konkursas buvo skelbiamas ne tik miaukiantiems ir viauksiantiems augintiniams, čiulbančių, zujančių...


VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Kurorto verslo skyrius surengė konkursą-parodą „Su gintarinėm Šv. Kalėdom, Palanga!“


Gintaro muziejuje pagerbti šventinės puošybos nugalėtojai

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 06 | Rubrika: Miestas

Paskutiniąją metų dieną Gintaro muziejuje pagerbti šventinės puošybos konkurso nugalėtojai. Pirmųjų vietų laimėtojai  apdovanoti Palangos miesto savivaldybės įsteigtomis dovanomis, kiti dalyvavusieji – padėkos raštais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius