Šalies merai ir valstybinių įstaigų vadovai Palangos mero nepastebėjo

Linas JEGELEVIČIUS, Ugnė RAUDYTĖ, 2011-01-30
Peržiūrėta
2021
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar Palangos meras V. Stalmokas, kurio plunksnų nevengia pakedenti mūsų laikraštis, yra daugiausia uždegančių, originalių idėjų ir minčių turintis ir žinantis kaip gerinti miestelėnų gyvenimą ir  pritraukti į Palangą investicijų meras? Ar mūsų meras yra tas, kuris kuria ir diegia modernaus miesto viziją, puoselėja kultūrą, turizmą ir įkvepia savivaldybės žmones naujiems iššūkiams ir iškeltiems tikslams? Galbūt mūsų laikraštį, nevengiantį kritikos merui, būtų galima apkaltinti vienašališkumu, bet žurnalo „Veidas“ paskelbtas geriausių šalies merų trisdešimtukas, kuriuose nėra V. Stalmoko, atskleidė mūsų mero apverktiną padėtį. Jo nevertina nei kiti šalies merai, nei vyriausybinių institucijų ar verslo asociacijų vadovai.

 

Rėmėsi merų ir kitų vadovų apklausa

„Veidas“ pats trisdešimtuko nerinko – mūsų žurnalas tik apklausė visų savivaldybių merus, taip pat 120 ministerijų, departamentų ir įvairių verslo asociacijų vadovus, kurių kiekvieno prašėme įvardinti po penkis geriausius šalies merus“, - sakė „Palangos tiltui“ žurnalo „Veidas“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Serafinas. Paklaustas, kodėl į geriausių šalies merų trisdešimtuką nepakliuvo Palangos meras, jis sakė: „Dėl to, kad apklausti kiti šalies merai ir ministerijų, departamentų ir asociacijų vadovai jo neišskyrė, nes Palangoje nematė didelės pažangos ir nemano, kad Palangos meras daug nusipelnė savo miestui“, - sakė G. Serafinas. Anot jo, „Veidas“, surinkdamas apklausos duomenis iš 180 respondentų, tik atliko „juodą“ darbą.

 

Šilumos kaina – mažiausia šalyje

Šiais metais „Veidas“ geriausiu šalies meru išrinko Ignalinos rajono merą Bronį Ropę. Jo vadovavimo savo rajonui patirtis – fenomenali: jis jau 19 metų vadovauja Ignalinos rajonui. „Veido“ žurnalas taip rašo apie B. Ropę: „Jį visi pažįsta ir jis visus pažįsta. Kiti merai apie jį atsiliepia: „Jei ko nežinai, klausk B. Ropės – jis pasakys“. Pernai analogiškoje „Veido“ apklausoje buvo ketvirtas, o užpernai – antras.

„Gal tiesiog mūsų rajono gyventojai mato mūsų nuoseklumą, principingumą ir, žinoma, darbus“, - įsitikinęs B. Ropė. Jis sako, kad jam labai svarbi rajono gyventojų nuomonė, todėl jis kasmet rengia susiėjimus su didžiausiomis rajono bendruomenėmis. „Iš iš žmonių išgirstų nuomonių, sudarydavau savo veiksmų planą ir pagal jį veikiau“, - sakė „Palangos tiltui“ Ignalinos rajono galva. Anot B. Ropės, gyventojų palankumą pavyko užsitarnauti rūpinantis visų gyventojų geresniu gyvenimu: „Didžiuojamės, kad šilumos kaina Ignalinos rajone – mažiausia šalyje. Per pastaruosius penkerius metus Ignalinoje ir didžiausioje priemiesčio gyvenvietėje buvo pakeistos visos šiluminės trasos, pereita prie pigesnio kuro – medžio atliekų ir pjuvenų. Visai nesinaudojam pirktiniu kuru. Kaminų šiluma pas mus naudojama šilumai gaminti. Be to, paskutiniais metais modernizuotas ir nuotekų valymas. Pradėjome aktyviai Ignalinoje renovuoti daugiabučius. Praėjusiais metais renovavome devynis, dar daugiau planuojame renovuoti šiais metais. Miesto ir rajono gyventojai, matyt, tai ir įvertino. Kitų rajonų merai taip pat domisi mūsų patirtimi. Matyt, jie dėl to ir mane „Veido“ apklausoje išskyrė“, - spėjo geriausias šalies meras.

Jis teigė gerai pažįstąs Palangos merą, nes abu vadovauja kurortinių miestų asociacijai. V. Stalmokas yra jos prezidentas, o B. Ropė – viceprezidentas. Paklaustas, kuris kurortas – Ignalina ar Palanga – geresnis, B. Ropė pratrūko juoku: „Žinoma, kad Ignalina. Argi Palanga gali pasigirti tuo, ką aš jums papasakojau?“ – retoriškai klausė Ignalinos rajono meras. Ignalinos rajonui jau beveik du dešimtmečius vadovaujantis meras yra Valstiečių ir liaudininkų partijos Ignalinos skyriaus pirmininkas. Kad valdžia stabili daugelį metų, ignalinietis irgi priskiria prie rajono sėkmės priežasčių.

B. Ropė apie V. Stalmoką atsiliepė kaip apie „neblogą merą“, bet nepanoro vertinti, kodėl Palangos vadovo nepastebėjo kiti šalies merai ir ministerijų ir departamentų vadovai ir sekretoriai.

 

Meras nesugeba paversti vizijų darbais

Buvęs Palangos meras Remigijus Alvydas Kirstukas mano, kad žurnalo „Veido“ merų trisdešimtuko rinkimai nėra objektyvūs. „Atsimenu, vienais metais trisdešimtuko viršūnėje buvo Radviliškio meras, tačiau patys radviliškiečiai mero veiklą vertino neigiamai. Tad kaip galima kalbėti apie objektyvumą? Nėra tikslių kriterijų, kaip renkamas geriausiųjų sąrašas, todėl į šiuos rezultatus nežiūriu rimtai“,- kalbėjo R. A. Kirstukas.

Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininkas Tomas Žulkus nusivylė, jog Palangos meras nepateko į geriausiųjų trisdešimtuką. „Aš kaip Palangos patriotas, norėčiau, jog Palangos meras būtų išrinktas tarp geriausiųjų, o Palanga būtų žinoma kaip pažangus, sparčiai besivystantis kurortas. Deja, dabartinio mero V. Stalmoko darbai nėra matomi ne tik Palangoje, bet ir Lietuvoje. Manau, kad buvęs meras R. A. Kirstukas dirbo dalykiškiau ir matomiau. V Stalmokas gal turi vizijų, bet nelabai sugeba paversti jų darbais“,- kalbėjo T. Žulkus.

Palangos Tarybos narys Šarūnas Vaitkus apgailestavo, jog Palangos mero nėra tarp geriausiųjų. „Miestui tai garbės nedaro, o mes esame Lietuvos kurortas, todėl meras turėtų būti išrinktas tarp geriausiųjų, bet, matyt, komisijai, V. Stalmoko darbai nepasirodė labai reikšmingi. Sunku vertinti komisijos sprendimą, tačiau Palangos miestui tai yra labai nenaudinga“,- kalbėjo Š. Vaitkus.

 

V. Stalmokas įtaria sąmokslą

Palangos meras V. Stalmokas, paklaustas, kodėl jam per trejus metus nėkart nepavyko papulti į geriausių šalies merų būrį, atsikirtinėjo nerišliai: „Aš neskaitau žurnalo „Veidas“. Girdėjau, kad tokia apklausa vykdoma...Kažkas sakė, kad aš ten į ją nepapuolu...Manęs tai nestebina, nes žinau, kaip tokios apklausos daromos...“. Į „Palangos tilto“ klausimą, ar vertas būti jei ne tarp geriausių šalies merų, tai nors pakliūti į pirmąjį trisdešimtuką, sutarškėjo: „Nieko nemanau. Jei ką nors manote, tai jūs. Nešneku tuo klausimu“.

Geriausiu šalies meru išrinktas Ignalinos rajono meras surinko 158 apklausos dalyvių balsus, antras liko Radviliškio rajono meras A. Čepononis, surinkęs 117 balsų, trečias – Šiaulių meras G. Mikšys, gavęs 113 balsų, ketvirtas – Kauno meras A. Kupčinskas, surinkęs 107 balsus, o penktas – Vilkaviškio rajono meras A. Bagušinskas, surinkęs 95 balsus. Trisdešimtuką užbaigia Visagino rajono meras V. Račkauskas, gavęs 32 balsus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 11-oji yra ir visuomet išliks nenumaldomo tautos ryžto, susitelkimo bei kilnių idėjų simbolis.  Tebūna Kovo 11-oji džiugi ir viltinga, skatinanti džiaugtis mūsų šalies pasiekimais bei didžiuotis savo Valstybe.  Te kiekvienam iš mūsų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena suteikia optimizmo bei naujų jėgų kurti savo miesto ir šalies gerovę. Su meile kurkime ateities...


„Nuoširdu, iki jaudulio gražu, iki ašarų sentimentalu, gera ir džiugu – tokios emocijos tebelydi mane ir šiandien po išskirtinės vakarykštės (lapkričio 26 d.) Koncertų salėje surengtos mūsų pasididžiavimo – Palangos senosios gimnazijos – 100 metų jubiliejaus šventės,“ – po įspūdingo Palangos senosios gimnazijos šimtmečio minėjimo savo Facebook paskyroje įrašą paliko Palangos meras Šarūnas...


Penktadienį, balandžio 15 d., minint Tarptautinę kultūros dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos  vadovai pasveikino bei išlydėjom gražių užtarnautų atostogų du mūsų miesto muzikos žiburius – Jūratę ir Jurgį Žalimus.


Pastarosiomis savaitėmis daug bendravome su Palangos sanatorijų ir reabilitacijos centrų vadovais, norėdami išgirsti jų poziciją dėl planuojamos Sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reformos ir to, kokios perspektyvos lauktų šio mūsų kurortui svarbaus gydymo ir sveikatinimo sektoriaus.


Kartu su pavasariu, atbundančia gamta mus aplanko ir Prisikėlimo džiaugsmas – su pakiliu virpesiu širdyse pasitinkame vieną iš gražiausių švenčių – šv. Velykas. Tebūna jos džiaugsmingos ir jaukios, te kiekvienus namus, kiekvieną širdį aplanko vidinė ramybė, šiluma ir pilnatvė. Te šv. Velykų varpų gausmas prišaukia laimę...


Žinomų Palangos sveikintojų šimtmečio proga gretose šiandien, kovo 30-ąją, kuomet Palanga minėjo savo šimtąsias grąžinimo Lietuvai metines, buvo ir buvęs šalies premjeras, dabar – Seimo narys, Seimo opozicijos lyderis Saulius Skvernelis. Jis paliko tokį įrašą savo Facebook paskyroje.


Jau – kovo vidurys, tad Palanga vis labiau žvalgosi į kurorto sezono pradžią. Koks jis bus, jeigu koronaviruso grėsmė lakinai trikdo mūsų visų kasdieninį gyvenimą? Tačiau Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus yra optimistiškas. "Prisiminkime, kad mūsų tėvai ir seneliai savo gyvenime įveikė dar didesnes negandas, tad, įsitikinęs, kad ir mes visi bendromis jėgomis...


Į Palangos viešąją biblioteką, nešinas rankraštiniais tarmiškais eilėraščiais, užsuko medicinos mokslų daktaras Vladas Kusas. Jo rankose – Jūratės Klovienės, žymaus kompozitoriaus, operos „Pilėnai“ autoriaus žmonos, žemaičiavimai apie gimtus namus – Palangą bei ranka rašyti atsiminimai. „Gimiau Palangoje. [...] 1944 metai...


Jau aštuntus metus žurnalas „Veidas“ renka geriausią miesto merą. Paskelbtas geriausių 2015 metų Lietuvos miestų ir rajonų merų trisdešimtukas, kuriame aštuntąją poziciją užima antrąją kadenciją Palangos miesto savivaldybei vadovaujantis Šarūnas Vaitkus, surinkęs 58,70 balų. Geriausiai tvarkosi Kaunas, o pasitempti reikėtų Kaišiadorims...


Šalies merai ir valstybinių įstaigų vadovai Palangos mero nepastebėjo

Linas JEGELEVIČIUS, Ugnė RAUDYTĖ, 2011 01 30 | Rubrika: Miestas

Ar Palangos meras V. Stalmokas, kurio plunksnų nevengia pakedenti mūsų laikraštis, yra daugiausia uždegančių, originalių idėjų ir minčių turintis ir žinantis kaip gerinti miestelėnų gyvenimą ir  pritraukti į Palangą investicijų meras? Ar mūsų meras yra tas, kuris kuria ir diegia modernaus miesto viziją, puoselėja kultūrą, turizmą ir įkvepia savivaldybės žmones naujiems iššūkiams ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius