Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011-01-10
Peržiūrėta
1041
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savaitės pulsas (2011-01-08)

Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų

Vyriausybės atstovo tarnyba patikrino, kaip savivaldybės vykdo įstatymo nuostatas, susijusias su internetinių svetainių tvarkymu. Tarnyba konstatavo, kad savivaldybių internetinės svetainės neatitinka reikalavimų - neteikia internetinėse svetainėse informacijos apie Seimo kontrolierių pažymas dėl įstaigoje atliktų skundų tyrimų. „Jei kažko nepatalpinome – įdėsime. Aš asmeniškai nesu už tai atsakingas“,- aiškino Palangos savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas.

 

Moldavai Palangoje

Trečiadienį  Palangos Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą aplankė svečiai iš Moldovos, Kišiniovo. Kaip teigė direktorės pavaduotoja  neformaliam  ugdymui  Alma Pronckūnienė,   mokiniai  svečiams pristatė  savo mokyklą, kuo Vlado Jurgučio mokykla yra garsi, kokių laimėjimų pasiekė, buvo  pademonstruotas filmas, pristatytas mokyklos kultūrinis gyvenimas: kokie renginiai joje vyksta, o moldovai savo ruožtu  pasipuošę tautiniais rūbais pristatė savo  etnografinę bei kultūrinę programą. Moldovai nepasididžiavo  pabendrauti ir su mokinių tarybos atstovais.  Kaip minėjo A. Pronckūnienė, jokių  problemų kalbų barjeras nesukėlė.  Buvo nepamiršti ir diplomatiniai klausimai: kaip Palangos „Vlado Jurgučio“ ir  Moldovijos, Kišiniovo  mokiniai galėtų dar labiau bendradarbiauti ir semtis patirties vieni iš kitų. 

 

Sveikuolių negąsdina joks oras

Nei šaltis, nei sniegas negąsdina Palangos sveikatos mokyklos, kuriai vadovauja Dainius Kepenis, lankytojų. Netrukus, nutilus šventiniam šurmuliui jie dėsningai tęsė savo tradicijas. „Niekuomet nenutraukiam maudynių, kasdien maudomės jūroje. Apsilankykit pas mus, pamatysit, jog jau antrąją dieną galima bristi į jūrą“, - papasakojo D.Kepenis.

Sutikę Naujuosius metus, netrukus juos paminėjo ir jūroje. „Naujuosius sutikome be lašo alkoholio“, - paminėjo sveikuolių mokyklos vadovas. Jau nuo šiandien bus renkama pirmoji grupė, ateityje rodysianti dar ne tokių „stebuklų“.

 

Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis

Palangos moksleivių klube praėjusį ketvirtadienį, kuomet buvo minima Trijų karalių diena, paskutinį kartą pamota džiuginusioms šventiniu laikotarpiu žaliaskarėms. Nors šaltis smelkėsi į kūnus, tačiau tai tik paskatino dar smagiau linguoti į muzikos taktą, laukiant atvykstančių trijų karalių ir iš eglučių virtusio laužo.

Tradicinė Moksleivių klubo šventė sukvietė ne tik būrį įstaigos ugdytinių, tačiau ir vietinių palangiškių, panorusių drauge atsisveikinti su eglutėmis. Ypatingai dėkodami komunalininkams, Moksleivių klubo darbuotojai sukūrė tikrą „oazę“ – aikštelę, apsuptą sniego kalnų, kurios viduje smagiai trypti turėjo vietos atvykęs linksmasis zuikių kolektyvas, netrukus suviliojęs ir kitus pajudėti.

Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko. Žinoma, puikią atmosferą palaikė ir vis apie eglutes besisukiojęs medkirtys.

Aplinkosaugininkas Vytautas Dermeikis taip pat sukosi ratelyje, vėliau pasidalinęs ir savo patirtimi. Jis papasakojo apie eglutes įvairių detalių, pavyzdžiui, kaip sužinoti eglučių amžių.

Atvykę karaliai linkėjo kuo geriausios kloties kiekvienam susirinkusiajam, taip įkvėpdami šiai šventei prasmingumą.

 

Palangoje –rusų poilsiautojai

Palangos verslininkai džiūgauja – po Naujųjų kurortą užplūdo svečiai iš Rusijos. Esą jų skaičius netgi pranoko lūkesčius‘

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas Lietuvos radijui teigė, kad intensyviai domėtis poilsiu kurorte rusai pradėjo dar gruodžio pradžioje.

Ankstesniais metais tokio susidomėjimo nebūdavo, o atvykusiųjų skaičius, anot jo, net pranoko verslininkų lūkesčius. Ne tik iš Kaliningrado srities, bet ir iš didžiosios Rusijos žmonės į Palangą plūstelėjo iškart po naujųjų. Daug iš jų Lietuvos pajūryje atostogauti panoro iki pat šio savaitgalio.

Verslininkai skaičiuoja, kad per šį laikotarpį greičiausiai uždirbs daugiau nei tarp Kalėdų ir Naujųjų metų. G. Sičiūnas teigia manantis, kad svečių iš Rusijos padaugėti galėjo dėl jiems suteikiamų oficialių ilgų atostogų – nuo Naujųjų iki stačiatikių Kalėdų.

 

Darbai, gimę Šventojoje, pristatyti bibliotekoje

Vakar Palangos miesto viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta vykusio penktojo projekto „Šventosios žemės atminties ženklai“ plenero Šventojoje paroda. Ją pristatė plenero organizatoriai Audronė Bukauskienė ir Petras Baronas, talkininkavo neabejotinai didžiulį indėlį įdėjęs į šios parodos atsiradimą šventojiškis kraštotyrininkas Mikelis Balčius.

Vasarą vykusiame plenere buvo pasirinktos aktualios kultūrai temos: Būtingės evangelikų liuteronų bendruomenės 450-metis ir 750 metų Durbės kautynėms. Bibliotekos parodų salę papuošę darbai savyje slepia menininkų suvokimą, jų norą išreikšti plenero metu kilusias idėjas, todėl tai ištisa „emocijų jūra“. Neveltui M.Balčius paminėjo, jog „visai nebloga ta Durbelė išėjo“.

Bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys pasiūlė niekuomet nepamiršti jų ir visuomet pasidalinti savo kūriniais, kurie išties maloniai stebina ne tik gausa, bet ir įvairove.

 

Sužalota moteris

Praėjusį ketvirtadienį policijos komisariate užregistruotas Palangos gyventojos J.M., gim. 1971 m., pareiškimas, kad sausio 5 dieną 21.30 val., nuosavame bute tarpusavio ginčo metu, kaimynas V.M., gim. 1983 m., įspyrė pareiškėjai į koją. Moteris dėl minėto sužalojimo gydoma Klaipėdos universitetinėje ligoninėje dėl kojos pėdos kaulų lūžių. Vyras apklaustas, nesulaikytas.

 
Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos „Kuršiai“ praėjusią savaitę tapo viena iš dviejų komandų, „7bet-NKL“ laimėjusių po dvejas rungtynes, o pajūrio ekipos vedlys Derekas Hanesas buvo pripažintas savaitės MVP.


Nuo rugpjūčio 17 d. Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos parodų salėje eksponuojama legendinio partizano Juozo Lukšos Daumanto 100-osioms gimimo metinėms skirta paroda „Laisvės žvalgas“. 


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka organizavo ir įgyvendino kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje įvyko 7 mokymai, kuriuose dalyvavo bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos...


Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčioje užvirė tvarkybos darbai – juos intensyviai atlieka UAB „Pamario restauratorius“.  


Praėjusią savaitę Palangoje vyko kasmetinis respublikinis paveldosaugininkų seminaras, kurio metu buvo aptariamas ir Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčios restauracijos klausimas. Buvo susitarta dėl Kultūros ministerijos ir Kultūros paveldo departamento finansinės paramos. Remonto darbus tikimasi pradėti jau kitais metais.


A. Mončio namuose – muziejuje pristatyti danų menininkų darbai

„Palangos tilto” informacija, 2011 07 12 | Rubrika: Kultūra

A. Mončio namuose-muziejuje šeštadienį atidaryta penkių Danijos menininkų darbų paroda. Kurorto publikai pristatyta 120 tapybos, litografijos bei keramikos darbų, kurių autoriai – Tage Storup, Gerd Baarstrom, Henriette Duckert, Hans Christian Thomsen bei Peter Lundberg.


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Šventojoje gimę kūriniai pristatyti palangiškiams

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 21 | Rubrika: Kultūra

Šeštadienį Palangos viešojoje bibliotekoje savo darbus pristatyti susirinko vasarą vykusio jau ketvirtojo plenero „Šventosios žemės atminties ženklai“ dalyviai. Šis Šventojoje vykęs dailės pleneras buvo skirtas šiemet 185-etį mininčiai Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčiai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius