Savaitgalis Palangoje – Europos Sąjungos piliečių teisėms

Gražina SOLTONIENĖ, 2013-08-22
Peržiūrėta
968
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jaunesni mugės dalyviai nepraleido progos dalyvauti žaidimuose. / Fotodecolt nuotr.
Jaunesni mugės dalyviai nepraleido progos dalyvauti žaidimuose. / Fotodecolt nuotr.

Praėjusį savaitgalį Palangoje veikusi Europos Sąjungos (ES) piliečių teisių mugė priviliojo būrius poilsiautojų, besidominčių ES pilietybės teikiamomis galimybėmis. Informaciniai ir edukaciniai mugės renginiai, pasirodymai bei koncertai viliojo tiek suaugusius, tiek mažuosius piliečius. Organizatoriai džiaugiasi, jog lankytojams galėjo suteikti ne tik bendro pobūdžio informaciją apie jų, kaip ES piliečių, teises, bet ir atsakyti į konkrečius jų klausimus.
Per dvi dienas mugę aplankė per 6000 Palangos gyventojų ir kurorto svečių. „Mugės lankytojų gausa ir klausimų specialistams specifika rodo, jog ES pilietybės tema yra aktuali. Todėl šiais, Europos piliečių metais, renginiuose stengiamės suteikti kuo daugiau informacijos apie ES piliečių teises, kad žmonės galėtų visapusiškai jomis pasinaudoti ir žinotų, ką daryti, jei jos yra pažeidžiamos“, – sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Komunikacijos skyriaus specialistė Gražina Soltonienė.
Prieš prasidedant mugės renginiams, apie ES dabartį ir ateitį Palangos viešojoje bibliotekoje su piliečiais diskutavo Europos Parlamento narys Justas Vincas Paleckis. Diskusijos dalyviai ne tik klausėsi europarlamentaro įžvalgų, bet ir išsakė savo lūkesčius, dalinosi mintimis.
Sveikinimo žodį tarė Palangos miesto savivaldybės mero pavaduotojas Saulius Simė ir LR Užsienio reikalų ministerijos Piliečių reikalų ir konsulinės pagalbos skyriaus atašė Martynas Taujanskis.
Poilsiautojai plūdo į mugėje veikusius informacinius centrus, kur jie domėjosi ES pilietybės nauda, nemažai lankytojų ES teisės ekspertams ir konsultantams turėjo specifinių klausimų, susijusių su konkrečiomis teisėmis ir realiomis situacijomis. Dažniausiai užduodami klausimai apėmė laisvo judėjimo ir apsigyvenimo ES šalyse teises.
Jaunesni mugės dalyviai savo žinias apie ES piliečių teises demonstravo viktorinose bei nepraleido progos dalyvauti žaidimuose, kūrybinėse dirbtuvėse, sportiniuose užsiėmimuose, kuriuos organizavo gatvės gimnastikos komanda „Project Mayhem“. Penktadienį lankytojams koncertavo vasaros pradžioje Europos piliečių metų himną pristačiusi grupė „Skamp“, o šeštadienio vakarą ES piliečių teisių mugės renginius užbaigė Panevėžio Indigo choro pasirodymas.
Kam nepavyko į ES piliečių teisių mugę atvykti šį savaitgalį, turės progą joje apsilankyti Druskininkuose. Čia mugė vyks rugpjūčio 31 d., Pramogų aikštėje.
Projektą finansuoja Europos Sąjunga.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 17 d. LR Seimas patvirtino Krašto apsaugos ministerijos parengtą Lietuvos Respublikos piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategiją, kuri numato visapusišką ir kryptingą piliečių įtraukimą į šalies saugumo ir gynybos užtikrinimą.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Ar atkurtos valstybės istorijai reikšmingas didžiausio šalies kurorto pirmasis meras, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę? Ar į Lietuvos šimtmečio istoriją verta būti įrašyta kiekviena asmenybė, pelniusi Palangos garbės piliečio vardą? Kodėl  į šių metų sausio 30-ąją išleisto leidinio „Šimtmečio Lietuva. Visuomenė. Ekonomika....


Šiandien Palanga didžiuojasi, kad šilumos kainą miestelėnams per kelis metus sumažino 25 procentais, karšto vandens kainą vos per metus su trupučiu – 15 procentų. Mieste šalto vandens kaina nesikeičia jau nuo 2009 metų, nors darbo užmokesčio, kuro kaštai gerokai išaugo. Šalto vandens kaina šiemet kurorte net sumažėjo 5 procentais....


Sekmadienį palangiškiai traukė į Palangos kurhauzą, kur buvo įteiktos Palangos miesto garbės piliečio regalijos žymiai kurorto menininkei Gražinai Oškinytei-Eimanavičienei. Taip pat išdalinta ne viena Palangos miesto vėliava. Šįkart jos atiteko tų daugiabučių namų, kurie jau atnaujinti, atstovams.


Praėjusį savaitgalį Palangoje veikusi Europos Sąjungos (ES) piliečių teisių mugė priviliojo būrius poilsiautojų, besidominčių ES pilietybės teikiamomis galimybėmis. Informaciniai ir edukaciniai mugės renginiai, pasirodymai bei koncertai viliojo tiek suaugusius, tiek mažuosius piliečius. Organizatoriai džiaugiasi, jog lankytojams galėjo suteikti ne tik bendro pobūdžio informaciją apie jų...


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Lietuvos kredito unijoms pastaruoju metu dėmesio nestinga. Sparčiai joms augant, Lietuvos bankas priėmė kredito unijų priežiūros ir veiklos sugriežtinimo priemones. Tačiau į jas Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus linkęs žiūrėti optimistiškai: „Galima ir pasidžiaugti, kad eilę metų besikaupusios problemos pagaliau buvo pradėtos spręsti, kredito unija...


Prieš kurį laiką visuomeninės organizacijos atstovai spaudoje reiškė susirūpinimą dėl fizioterapinių procedūrų, esančių tik užmiestyje, ir kad reikėtų jas teikti ir miesto centre. Savivaldybės ponai į tai sureagavo sakydami, kad ieškos pinigų.


Šie metai Palangos viešbučiams buvo žymiai geresni: buvo sulaukta daugiau klientų, viešbučiai dažnai neturėjo laisvų kambarių, o klientai nebuvo tokie šykštūs kaip kavinėse ar baruose.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius