Savivaldybės ponai paprastų piliečių balsų nenori girdėti

Palangos tiltas, 2013-01-21
Peržiūrėta
440
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

15min.lt nuotr.
15min.lt nuotr.

Prieš kurį laiką visuomeninės organizacijos atstovai spaudoje reiškė susirūpinimą dėl fizioterapinių procedūrų, esančių tik užmiestyje, ir kad reikėtų jas teikti ir miesto centre. Savivaldybės ponai į tai sureagavo sakydami, kad ieškos pinigų.
Tada aš paskambinau mero sekretorei ir priminiau, kad nereikėtų nė lito, tegul tik paskaito mano pasiūlymus, į kuriuos negaunu atsakymo. Bet tuo viskas ir baigėsi. Vėl įsivyravo tyla.
O ši problema turi ilgą istoriją. Poliklinikoje veikė fizioterapiniai kabinetai ir gimnastikos kabinetas iki praėjusios kadencijos miesto Tarybos rinkimų. Vos tik laimėjo rinkimus, įsiteikdami savo kolegei politikei S. Kulikauskienei, kabinetus užrakino. Tada aš surinkau 1 400 gyventojų parašų su prašymu buvusiam merui neskriausti ligonių ir kabinetus vėl atidaryti. Deja, į daugybės žmonių prašymus net atsakymo niekas nesiteikė duoti.
Artėjo dabartinės kadencijos Tarybos rinkimai. Žadėjo ne tik fizioterapinius kabinetus atrakinti, bet ir specialistus perkelti į miesto centrą, kad jie teiktų ambulatorines paslaugas. Deja, pažadai greitai tapo užmiršti.
Tada aš jiems priminiau 2012 gegužės mėnesį bent fizioterapinius kabinetus vėl atrakinti. Gavau atsakymą, kad ši problema svarstoma komitete. Po mėnesio „Palangos tilte“ straipsnyje „Atrakinti kabinetus delsiama“ vėl priminiau šią problemą. Bėgo mėnesiai, o svarstymai komitete vis tęsėsi. Gruodžio mėnesį vėl parašiau priminimą ir siūlymą, kad ligoninės, kurioje užsidarius keliems skyriams ir dėl to sumažėjus pacientų fizioterapinių kabinetų darbuotojai, 8-10 val. aptarnaujantys stacionarinius ligonius, galėtų po to atvykti į polikliniką aptarnauti ambulatorinių ligonių. Panašiai reikėtų daryti ir siauros specializacijos gydytojams. Ir jie visi priklausytų, kaip ir anksčiau, ligoninės kolektyvui. O kad GMP operatyviau pasiektų ligonius, būtų sutaupoma ir benzino, irgi perkelti į turėtas patalpas (čia yra ir jos garažai), kaip anksčiau buvo. Tokiu būdu išsispręstų tiek pirminės pagalbos teikimas ligoniams, tiek poilsiautojams būtų patogu, kad nereikėtų kreiptis į užmiestyje esančią ligoninę. Reikėtų tik įrengti papildomą priėjimą ir įvažiavimą į Kretingos gatvę pro Higienos centrą. Tačiau ir į šiuos siūlymus negavau jokio atsakymo. Tiesiog anekdotiška: vis dar svarstoma komitete...
Be medicininių problemų, esu pateikęs dar 7 kitas, tačiau vos į vieną gavau normalų atsakymą. Tai dėl dviratininkų važinėjimo šaligatviais. Jis persiųstas policijai, iš ten gavau padėką, nors ir dabar kai kurie dviratininkai važinėja šaligatviais net po policijos langais.
Kartais atsakymai būna visai ne apie tai, dėl ko buvau kreipęsis, ir siūloma problemas spręsti teismuose.
Stebina, kai rašomi tokie absurdai. Ir kaip tokie neraštingi raštų rengėjai gali dirbti Savivaldybėje? Ne kartą mero prašiau prieš pasirašant kokį raštą prieš tai jį perskaityti. Bet deja... O į pareikštas pastabas dėl tokių rašliavų nė karto nebuvo sureaguota.
Ne mažiau stebina, kad yra politikų, kurie nežino, kaip kitaip sudominti turistus, tik kaip girdyklomis neleistinose vietose su garsiu šūkiu „Oho“.
Kaip prakalbinti savivaldybės ponus, tiesiog nežinau. Vėl ilgesingai laukti naujų rinkimų ir partijų kandidatams teikti pasiūlymus su prašymu per spaudą atsakyti, kaip jie spręstų keliamas problemas?

Edvardas SKRITULSKAS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro geriausia 2020 metų specialiste tapo visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Agnė Leonavičiūtė, įvertinta už atsakingą, nuoseklų darbą stiprinant Palangos miesto savivaldybės gyventojų sveikatą nuo įstaigos įsikūrimo pradžios. Specialistę pasveikino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta...


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka organizavo ir įgyvendino kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje įvyko 7 mokymai, kuriuose dalyvavo bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos...


Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta savivaldybės administracijos direktorė. Ja tapo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Akvilė Kilijonienė. Slapto balsavimo metu A. Kilijonienės kandidatūra palaikyta vienbalsiai.


Kodėl, anot Tarybos politinei daugumai oponuojančios Elenos Kuznecovos, savivaldybėje jau dirba net trys viešųjų ryšių specialistai? Diskusija apie tai ir kvietimas visiems palangiškiams teikti pasiūlymus dėl savivaldybės 2018-ųjų metų biudžeto buvo bene pagrindiniai vakar įvykusio Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžio akcentai.


Palangos miesto savivaldybės atstovai praėjusį savaitgalį lankėsi Oldenburgo mieste Holšteine (org. OldenburginHolstein), kur buvo minimas seniausios Vokietijos Šv. Johano mirusiųjų ir šaulių gildijos 825 metų jubiliejus.  


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Palangoje praėjusį savaitgalį viešėjo miesto-partnerio Bergeno Riugeno saloje (Vokietija) savivaldybės atstovai: Bergeno miesto merė Andrea Kioster, Bergeno miesto prezidentas Eike Bunge, Europos Tarybos pirmininkas Bergene Matthias Ewert, Bergeno Savivaldybės specialistė ryšiams su užsieniu Monika Krahl bei kiti Savivaldybės atstovai.


Kadangi vonios ir tualeto patalpose nėra radiatorių ir jos šildomos iš brangiai apmokestinto „gyvatuko“, prašiau, kad šios patalpos būtų išjungtos iš apšildomų patalpų ploto. Anksčiau į tokį prašymą buvau gavęs absurdišką atsakymą, kad kambarius šildo vonios patalpa, o vonios patalpą kambariai. Šį kartą...


Prieš kurį laiką visuomeninės organizacijos atstovai spaudoje reiškė susirūpinimą dėl fizioterapinių procedūrų, esančių tik užmiestyje, ir kad reikėtų jas teikti ir miesto centre. Savivaldybės ponai į tai sureagavo sakydami, kad ieškos pinigų.


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius