Šiandien minima Atšvaitų diena

Palangos tiltas, 2022-10-20
Peržiūrėta
1329
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiandien minima Atšvaitų diena

Lietuvos automobilių kelių direkcijos iniciatyva trečiasis spalio ketvirtadienis yra paskelbtas Atšvaitų diena. Šią dieną visuomenė raginama nepamiršti dėvėti atšvaitų, kurie tamsiu paros metu gali išgelbėti gyvybę.

2022-10-20 anksti ryte Atšvaitų dienos proga Klaipėdos miesto PK bendruomenės pareigūnai Smiltelės g. ir I. Simonaitytės g., vienos uostamiesčio mokyklos prieigose, praeiviams vėl dalijo atšvaitus, priminė, kodėl juos reikia dėvėti ir kaip teisingai juos užsisegti. Policijos pareigūnai pastebi, kad vis dar gana daug žmonių nesegi atšvaitų, nors namuose, dulkantį stalčiuje, greičiausia atrastų ne vieną tokį šviesą atspindintį daiktelį – per priemonę išdalyta per 100 atšvaitų ir jų, pasak bendruomenės pareigūnų, visiems norintiems neužteko.

Teigiama, kad neapšviestu keliu einančiajam be atšvaito  rizika pakliūti į eismo įvykį padidėja net aštuonis kartus – atšvaito nesegintis žmogus vairuotojui matomas tik 30-50 m. atstumu, tuo metu jį segintis pastebimas jau už 150 metrų. Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad alink rankinės ar kuprinės rankeną apsuktas atšvaitas savo funkcijos neatlieka – tokiu atveju jis yra tiesiog nematomas. Atšvaitai visuomet turi būti kabinami dešinėje pusėje, geriausia kad jie švytuotų ar tabaluotų ties pėsčiojo keliais, atšvaitų juosteles reikėtų dėti ties riešais, ir ant blauzdų. Patikima priemonė yra ir šviečiantis žibintuvėlis ar liemenė su šviesą atspindinčiais elementais.

Panašias priemones Klaipėdos apskrities VPK bendruomenės pareigūnai šią savaitę vykdo visoje apskrityje. Per jas stebimi ne tik pėstieji, bet dviratininkai – ar naudoja visas saugos, tarp jų ir šviečiančias priemones, numatytas kelių eismo taisyklėse.

Nuo 2022 m. pradžios visoje Klaipėdos apskrityje jau užregistruoti 332 įskaitiniai eismo įvykiai, per kuriuos žuvo 11, sužeista – 386 žmonės. Per tą patį laikotarpį pernai buvo 310 įskaitinių eismo įvykių, per kuriuos 10 žmonių žuvo, dar 382 buvo sužaloti. Klaipėdos mieste per minimą laikotarpį šiemet registruoti 149 įskaitiniai eismo įvykiai, per kuriuos žuvo 4, sužeistas 0 161 žmogus. Pernai eismo įvykių buvo 135, per juos sužeisti 144, o žuvo – dvigubai mažiau žmonių.

Būkite saugūs kelyje – nešiokite atšvaitus, dovanokite juos –  atšvaitas gali išgelbėti brangaus žmogaus gyvybę!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos meras Šarūnas Vaitkus viešu kreipimusi savo Facebook paskyroje visų prašo registruotis TS-LKD kandidatų į Europos Parlamentą reitingavimui https://demokratijossvente.lt/registracija , o vėliau, patvirtinus jūsų registraciją ir balsuoti už jį, 30-ą saraše. Šiandien yra paskutinė diena registruotis.


Atšvaitų diena yra minima trečiąjį spalio ketvirtadienį – šiemet spalio 19-tąją. 


Kaip atpažįstame viešoje vietoje regos negalią turintį žmogų? Pagal baltąją lazdelę, ji aplinkiniams tarsi identifikavimo ženklas. O neregiui ši priemonė pirmiausia rodo kelią, padeda išlikti oriu ir savarankišku, leidžia dalyvauti viešajame gyvenime. 


Rugpjūčio 24 d. 11 val. Jūratės ir Kastyčio skvere bus minima Ukrainos Nepriklausomybės diena.


Balandžio 6-oji – Saugaus eismo diena Lietuvoje. Septynioliktus metus iš eilės minima Saugaus eismo diena siekiama dar kartą atkreipti visų eismo dalyvių dėmesį į saugų eismą kelyje bei priminti, kad Kelių eismo taisyklių turime laikytis kasdien. 


Ši diena skirta atkreipti tėvų ir gydytojų bendruomenės dėmesį į kūdikių galvytės deformacijas.


Gruodžio 9 dieną minima Tarptautinė antikorupcijos diena, skirta kovos su korupcija problemoms spręsti, atkreipti visuomenės dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią.


Lietuvos automobilių kelių direkcijos iniciatyva trečiasis spalio ketvirtadienis yra paskelbtas Atšvaitų diena. 


Šventojoje bus minima Jūros diena

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 11 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, rugsėjo 14 d., linksmai nusiteikę į šventę pakvies šventojiškiai – miestelyje bus minima Jūros diena. Jos metu Jūros gatvės pėsčiųjų alėjoje šurmuliuos renginiai, skirti pirmosios Lietuvoje Jūros dienos paminėjimui. Pasak Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkės Mantės Lukošienės, Jūros dienos...


Svarbiausi Baltų vienybės dienos minėjimo renginiai šiais metais vyks Palangoje – taip apsispręsta penktadienį Palangoje vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo Lietuvos ir Latvijos diplomatai, politikai bei kultūros darbuotojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius