Šiemet nebiužetinių įstaigų vadovai priedus gaus

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-01-06
Peržiūrėta
1553
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.

Atlyginimai pagal koeficientus
Maksimaliausią galimą atlyginimą be priedų, siekiantį per 3 tūkst. litų, gauna kurorto Sporto mokyklos direktorius Romaldas Kazlauskas, o su priedu jo atlyginimas sudaro apie 5 tūkst. litų neatskaičius mokesčių. Likusių minėtų įstaigų vadovų, kurių atlyginimų koeficientai žymiai mažesni, darbo užmokestis su personaliniais priedais svyruoja nuo 2 iki 3 tūkst. litų.

Nemotyvuotai didelis atlygis
Svarstant miesto Taryboje klausimą dėl priedų biudžetinių įstaigų vadovams, politikai domėjosi, kodėl tokios nemotyvuotai didžiulės „žirklės“, lyginant Sporto mokyklos su Botanikos parko ar Globos namų direktorių atlygiais. Taip pat teirautasi, kodėl neformalų švietimo ugdymą vykdančios įstaigos vadovui R.Kazlauskui su priedu atlyginimas siekia per 5 tūkst. litų.

Nėra juridinio pagrindo
Projektą pristatęs Savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vyriausiasis specialistas Raimondas Andziulis paaiškino, kad nurodytiems asmenims personaliniai priedai nustatyti 2007 metų gruodžio 28 dienos ir 2008 metų sausio 21 dienos sprendimais.  Sporto mokyklai yra priskirtos atlikti Savivaldybės funkcijos, tačiau dėl minėtų funkcijų perdavimo nėra jokio sprendimo.
Prasidėjus diskusijoms dėl atlygio, išsakyta nuomonė, kad negalima mokėti tokio didžiulio priedo Sporto mokyklos direktoriui, nes tam nesą juridinio pagrindo. Miesto Tarybos narė Marytė Vačerskienė pasiūlė priedą įstaigos vadovui nustatyti, kai bus svarstomas klausimas dėl kurorto švietimo įstaigų vadovų priedų.

Priedams – per 80 tūkst. litų
Biudžeto skyriaus vedėjos Reginos Garadauskienės pateiktose pastabose nurodoma, jog  atskirų biudžetinių įstaigų vadovų personaliniams priedams reikės papildomai per 80 tūkst. litų biudžeto lėšų. Informavusi, jog šiųmetis Savivaldybės biudžeto planas yra nevykdomas, nes nesurenkami planuoti mokesčiai, o  vykdyti 2009 metų biudžeto pajamų plano dalį bus dar sudėtingiau, nes prasidėjo įmonių bankrotai, atleidžiami darbuotojai, finansininkė pasiūlė  atsižvelgti į sunkėjančią šalies ekonominę situaciją bei Vyriausybės programoje numatomus lėšų taupymo būdus ir atidėti  šio sprendimo svarstymą iki bus Seimo patvirtinti 2009 metų finansiniai rodikliai bei paaiškės biudžeto pajamų plano vykdymo galimybės.
Nepaisant Savivaldybės Biudžeto skyriaus pastabų, apsispręsta skirti priedus nebiudžetinių įstaigų vadovams, išskyrus Sporto mokyklos direktorių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmadienį, sausio 10 d., įsigalioja naujas izoliacijos algoritmas gydymo įstaigų, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų ir socialinės globos įstaigų, teikiančių slaugos paslaugas, darbuotojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Pasiskiepiję ir persirgę sąlytį turėję asmenys, kurie gavo neigiamą PGR tyrimo rezultatą ir nejaučia ligos simptomų, galės...


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka organizavo ir įgyvendino kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje įvyko 7 mokymai, kuriuose dalyvavo bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos...


Palangos miesto socialinių paslaugų srities darbuotojams numatyta paskirstyti 14 180 eurų.


Antradienį, kovo 3 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi Vakarų Lietuvos socialinių paslaugų centrų vadovai bei jų pavaduotojai.


Balandžio 11-13 d. Palangos miesto ugdymo įstaigų vadovai vyko į Estiją dalyvauti tarptautiniame kvalifikacijos tobulinimo seminare „Rezultatais grįsto mokymo patirtis Estijos švietimo įstaigose“.


Šalies savivaldybės pagal 2012 metais Seimo patvirtintą Lietuvos pažangos strategiją iki 2020 m. įpareigotos bent 15 procentų savo teikiamų viešųjų paslaugų palaipsniui perduoti nevyriausybinių organizacijų (NVO) sektoriui. NVO ir biudžetinės įstaigos turėtų konkurencinėmis sąlygomis dirbti švietimo, kultūros, sporto bei socialinėje srityse. Kaip tam ruošiasi...


Nuo šių metų sausio 1-osios atstatomi politikų – Seimo narių, ministrų, merų ir jų pavaduotojų atlyginimai. Dėl Konstitucinio teismo sprendimo daugiau pinigų gaus ir Palangos miesto vadovai bei Seimo narys Pranas Žeimys. Kaip aiškino Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš, vykdant Konstitucinio teismo valią, atkurti atlyginimus yra privalu, ir kito...


Šalies merai ir valstybinių įstaigų vadovai Palangos mero nepastebėjo

Linas JEGELEVIČIUS, Ugnė RAUDYTĖ, 2011 01 30 | Rubrika: Miestas

Ar Palangos meras V. Stalmokas, kurio plunksnų nevengia pakedenti mūsų laikraštis, yra daugiausia uždegančių, originalių idėjų ir minčių turintis ir žinantis kaip gerinti miestelėnų gyvenimą ir  pritraukti į Palangą investicijų meras? Ar mūsų meras yra tas, kuris kuria ir diegia modernaus miesto viziją, puoselėja kultūrą, turizmą ir įkvepia savivaldybės žmones naujiems iššūkiams ir...


Posėdžiavusi miesto valdžia biudžetinių įstaigų vadovams – Palangos globos namų direktorei Irenai Biriukaitei, Viešosios bibliotekos direktoriui Kęstučiui Rudžiui, Kultūros centro laikinai einančiam vadovo pareigas Nerijui Stasiuliui, Socialinių paslaugų tarnybos direktoriui Romualdui Valantinui, Botanikos parko direktoriui Antanui Sebeckui, Rinkliavų centro direktoriui Gintarui Žukevičiui...


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius