Šilta vasaros pradžia nekeičia poilsiautojų planų – jie sugužės vėliau

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-06-09
Peržiūrėta
910
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šilta vasaros pradžia nekeičia poilsiautojų planų – jie sugužės vėliau

Atsižvelgiant į užklupusią visus lietuvius šilumą, Palanga jau visiškai pasiruošusi sutikti poilsiautojus. Ko gi daugiau bereikia – saulutėje įdegti jau galima, ir netgi stipriai, maudytis jūroje – taip pat, viešbučiai ir restoranai išskėstom rankom laukia atvykstančių turistų, o ir pramogų jau galima rasti. Tačiau, kaip papasakojo Palangos turizmo informacijos centro direktorė Alla Valužienė ir direktorės pavaduotoja Egidija Smilingienė, užsieniečiai visgi susiplanavę savo atostogas vėliau nei birželio mėnesį, jie pasiruošę Palangoje paišlaidauti liepos ar rugpjūčio mėnesiais.

 

Svečių dar ne per daugiausiai

„Šiltas oras neturi įtakos susiplanavusiems poilsiautojams“, - patikino Turizmo informacijos direktorė. Jai pritarė ir pavaduotoja E.Smilingienė, iš patirties papasakojusi, jog kurorto svečiai savas atostogas dažniausiai planuojasi „apsidrausdami“ liepos mėnesį, kuomet tikrai pasitaikys geras oras. Atšilus orams Palanga artimesnė tapo patiems lietuviams, jie kur kas aktyviau užsiėmė vietas populiariausiame Lietuvos kurorte.

Svečių šalių poilsiautojų dar negausiai atvyko, nors kaip pripažino abi kalbintos pašnekovės, taip nėra, jog birželis būtų ignoruojamas. „Atvyksta vokiečių keltais, nors dar mažokai, tačiau vienas kitas ir iš kaimyninių šalių“, - pakomentavo dabartinius turistų srautus Turizmo informacijos centro vadovė.

„Pasitaikė ir tokių entuziastų, atvykusių iš Vokietijos, pasiryžusių Lietuvą apkeliauti dviračiais. Išlipę iš kelto dviračiais atmynė iki Palangos, teiravosi apie Šiaulius, sakėsi vyksiantys dviračiais ir ten“, - papasakojo apie įsiminusius turistus E.Smilingienė.

Kaip pastebėjo centro direktorė, neaišku, ar gausiai Palangą lankys baltarusiai. Nors jiems mūsų kurortas tapdavo vos ne antraisiais namais, mat dažnas čia turi nusipirkęs būstus, galbūt prasta ekonominė padėtis pakoreguos jų planus. „Galbūt dažnas dabar pagalvos, jog geriau pataupyti pinigėlius nei išleisti juos atostogoms“, - savo nuomone pasidalino A.Valužienė.

 

Atostogauja vyresni

Kaip atskleidė abi pašnekovės, kasdien Turizmo informacijos centras sulaukia po 50-60 besiteiraujančių informacijos žmonių. „Tačiau, jei skaičiuoti ir tuos, kurie ateina lankstinukų, tuomet būtų dvigubai daugiau žmonių“, - tendencijas apibūdino direktorės pavaduotoja E.Smilingienė. Turizmo srautus geriausiai reginčios specialistės pastebėjo, kad apgyvendinimu retas kuris domisi, jiems aktualesnis miesto gyvenimas.

Šilti orai Palangą prisiminti privertė ir ją po žiemos galbūt kai kam vėl išvysti paskatino daugiausiai lietuvius, aplinkinius žmones, leidžiančius sau atsipūsti po darbų. „O ko gi neatvykti iš Klaipėdos, Kretingos ar Plungės, juk ne toli. Pati pastebėjau, kaip žmonės išnaudoja progą pasimėgauti geru oru, ypatingai po perkūnijos buvo matyti, kaip žmonės išnaudoja ozoną, oras tuomet būna labai geras“, - savo pastebėjimais pasidalino Turizmo informacijwos centro vadovė.

„Šiuo metu dar pigesni viešbučiai, nėra pakilusių kainų, kaip įprastai pačiu šilčiausiu vasaros metu, tad netgi palankiau atostogauti. Tai pastebi ir vyresni žmonės, jų šiuo metu daugiau, jiems patinka, kad ir žmonių mažiau“, - patikino E.Smilingienė.

Abi kalbintos specialistės patvirtino, jog tikrasis vasaros sezonas ims jaustis po Joninių, tuomet būna daugiausiai poilsiautojų. 

 

Daug ekskursijų

Ne per seniausiai Palangoje buvo švenčiama šventė „Rusijos banga“, kurios metu tikimasi sulaukti kuo daugiau rusakalbių svečių. „Per mažai reklamos buvo skelbta, būtų galėję kur kas daugiau atvykti svečių“, - akcentavo A.Valužienė, pastebėjusi, jog švenčių organizatoriai ne visuomet jas išnaudoja taip, jog į Palangą suplūstų svečių.

Ne paslaptis, jog Palanga visuomet pasiruošusi priimti kuo daugiau poilsiautojų. Šventės šį judėjimą tik paskatina. Jos tampa didžiausiu traukos objektu ir ne sezono metu.

Pastaruoju metu kur kas daugiau į Palangą atvyksta ekskursantų. Jie kurorte randa ir kitokių pramogų. Natūralu, ekskursijų dalyviai – moksleiviai ir studentai, kuriems prasideda atostogos, tad ima jau jas ir išnaudoti. „Paskambinę prašo ir gidų pagalbos. Štai ir dabar, prašė gido Gintaro muziejuje“, - apie jaučiamą suaktyvėjimą pasakojo E.Smilingienė.

 

Kasmet keičiasi

„Negalima sakyti, jog birželis – tuščias, daug vyksta ir konferencijų, veiklos yra“, - apie besiplėtojančią ir nenutrūkstančią veiklą ėmė pasakoti A.Valužienė. Pačios aktyviai jose dalyvaudamos, sulaukia turo operatorių ir iš svečių šalių, kurie gali įvertinti mūsų kurortą žvelgdami kitomis akimis. Didžiausia problema užsieniečiams išlieka ta pati – prastas susisiekimas. Turizmo informacijos centro direktorė A.Valužienė papasakojo, jog netrukus galės susėsti kartu su Latvijos ir Estijos bendraminčiais bei padiskutuoti, kuo geresni vienų ar kitų šalių kurortai.

Visgi Palanga kasmet pateikia atvykstantiems svečiams vis kažką naujo. „Papasakojam svečiams, jog atnaujintas tiltas, atsirado bevielis internetas, Palanga taip pat galės pasigirti turinti savą gręžinį. Atvykę žmonės pastebi, kad Palanga keičiasi, vienas poilsiautojas, buvęs prieš metus, negalėjo atsistebėti, kaip ženkliai pasikeitęs kurortas, nors atrodo, metai nėra toks didelis laiko tarpas, tai kaip atrodytų tiems, kurie ilgesnį laiką nebuvo buvę“, - pasidžiaugė ir Turizmo informacijos centro specialistės kurorto teigiamais pokyčiais.

 

Vasara bus ilgesnė

„Tikimės, jog ši vasara nebus niekuo prastesnė nei kitos. Svarbiausia, kad būtų patenkinti ir atvykę poilsiautojai, ir patys palangiškiai. Tikriausiai jie tokie ir bus, kiek pranašauja prasidėjusi vasara, jau ir dabar nelabai begali skųstis“, - perspektyvomis pasidalino pašnekovės, nepamiršusios, jog šią vasarą dar pailgins ir rugpjūčio mėnesį būsiantis krepšinio čempionatas. Nors jis vyks Klaipėdoje, tačiau jau dabar naudą ima jausti ir Palanga. Viešbučiai pasiruošę priimti atvyksiančius sirgalius.  

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nacionalinio kraujo centro vakcinacijos turas per Lietuvą, kurio metu visi norintys be išankstinės registracijos gali gauti vakciną nuo COVID-19, jau liepos 2 d., pasiekė Palangą bei čia planuoja pasilikti visą vasarą. Jūratės ir Kastyčio skvere, jūros tilto prieigose, bus įrengta palapinė, kurioje atvykusieji gyvos eilės principu bus skiepijami „COVID-19 Vaccine Janssen“ (gamintojas –...


Šiandien, balandžio 1-ąją, Palangos asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) direktorė Jūratė Mikutienė nuotoliniu būdu vykusiame Palangos miesto tarybos posėdyje pristatė praėjusių metų įstaigos veiklos ataskaitą, kuriai buvo vienbalsiai pritarta. Direktorė pažymėjo, kad pandemijos laikotarpiu įstaiga pasiekė puikius rezultatus. „Masinę Palangos miesto gyventojų vakcinaciją...


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


„Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą-apžvalgą apie vasaros sezoną. Palangos turizmo informacijos centro darbuotojai tikriausiai susiduria su didžiausia turistų įvairove Palangoje vasaros metu. Centro vadovė Rasa Kmitienė „Palangos tiltui“, tęsiančiam apžvalgą apie praėjusios vasaros sezoną, pasakojo, jog turistų sulaukta iš įvairiausių pasaulio...


Šią vasarą Palanga sulaukė per 3 milijonus poilsiautojų. Tiek žmonių galėjo aplankyti kurortą suskaičiavus prie jūros važiavusias transporto priemones. Karšta ir daug žmonių prie jūros pritraukusi vasara Palangai užminė mįslę – kiek poilsiautojų didžiausią šalies kurortą aplankė per tris vasaros mėnesius? Pernai birželį įvestas „pagalvės“ mokestis...


Palangos turizmo informacijos centrą (TIC) kasmet lanko gausus būrys poilsiautojų, kuriems aktualiausia informacija randama būtent šioje vietoje. Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje užbaigtas ES projektas „Palangos turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“, gelbstintis ne tik darbuotojams, bet ir turistams. Juo labiau, kaip paminėjo Palangos...


Atsižvelgiant į užklupusią visus lietuvius šilumą, Palanga jau visiškai pasiruošusi sutikti poilsiautojus. Ko gi daugiau bereikia – saulutėje įdegti jau galima, ir netgi stipriai, maudytis jūroje – taip pat, viešbučiai ir restoranai išskėstom rankom laukia atvykstančių turistų, o ir pramogų jau galima rasti. Tačiau, kaip papasakojo Palangos turizmo informacijos centro direktorė Alla...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Antrąją  dešimtmetį sėkmingai veiklą vystančios ir į erdvesnes patalpas persikėlusios  viešosios įstaigos Palangos turizmo ir informacijos centro laukia permainos.  Miesto valdžios planuose – numatyta pertvarkyti viešąją įstaigą į biudžetinę bei patvirtinti jos nuostatus. Nors svarių argumentų, kodėl reikia išlaikyti įstaigą iš biudžeto, taip ir nėra.


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius