Siūloma mažinti mokestį už automobilių stovėjimą

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-09-08
Peržiūrėta
2174
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ketvirtadienį posėdžiausianti miesto valdžia svarstys klausimą dėl rinkliavos mokesčio už automobilių stovėjimą kurorto gatvėse. Siūloma, kad nuo rugsėjo 1 dienos iki kitų metų gegužės 31 dienos palikti transportą nustatytose automobilių statymo vietose pusvalandžiui kainuotų 50 centų, o vienai valandai – 1 litas.

 

Mažins įkainį

Kaip „Palangos tiltui“ sakė vicemeras Rimantas Garolis, sprendimo projektas rengtas išsiaiškinus objektyvias priežastis dėl parkomatų. Norima, kad jie dirbtų visas dienas, o ne tik savaitgaliais, kaip tai buvo numatyta patvirtintuose nuostatuose. Todėl siūloma mažinti rinkliavos už automobilių stovėjimą miesto gatvėse dydį, nes nustatytas įkainis metams buvo per didelis. Pasak vicemero, jei bus pakeisti kai kurie nuostatų punktai, tai esą leis efektyviau organizuoti transporto eismą mieste, išlaikyti kvalifikuotus specialistus bei surinkti daugiau piniginių lėšų į savivaldybės biudžetą. Vicemero R.Garolio žiniomis, Rinkliavų centras vasaros sezono metu uždirbo per 300 tūkst. litų.

 

Nenaudinga išjunginėti

Palangos miesto rinkliavų centro direktoriaus Gintaro Žukevičiaus teigimu, mokestį prašoma mažinti dėl grynai techninių dalykų, nes reikia, kad parkomatai dirbtų kiekvieną dieną. Anot jo, įrenginių elektroninė sistema taip sureguliuota, kad juos išjunginėti nenaudinga. Nustatytos automobilių statymo vietos paliktos buvusios. Tai Vytauto gatvės atkarpa nuo S.Dariaus ir S.Girėno gatvės iki Aitvarų gatvės, Vytauto gatvė nuo Botanikos parko iki J.Basanavičiaus gatvės, Jūratės ir Vytauto gatvių sankirta, gatvių kelkraščiai, S.Daukanto gatvė iki A.Mickevičiaus gatvės bei pastarosios gatvės dalis.

Pasak vadovo, centre vasarą dirbo 26 darbuotojai, kurie ne tik rinko mokestį, bet ir prižiūrėjo Rąžės ir Bangų gatvėse esančias automobilių stovėjimo aikšteles. Pasibaigus sezonui atleista 14 sezoninių darbuotojų. G.Žukevičius patvirtinto, kad šiemet uždirbta per 300 tūkst. litų ir tai suteikia galimybę ruoštis ateinančiam vasaros sezonui.

 

Bangų g. aikštelė – nuostolinga

Komentuodamas situaciją dėl automobilių stovėjimo aikštelių, centro vadovas sakė, kad Bangų gatvėje įrengta aikštelė buvo nuostolinga. „Kol kas bandysime ją išsaugoti, kad nebūtų ardomos tvoros, tačiau teks mąstyti, ką daryti kitą vasarą. Tuo tarpu Rąžės aikštelė yra pačiame miesto centre, tad nenuostabu, kad ji buvo paklausi. Planuojame, kad pastaroji dirbs ir tarpsezoniu, tačiau teks stebėti situaciją, nes kol rugsėjis, dar negalime konstatuoti, jog neteks jos uždaryti žiemos mėnesiais,“ -  apie automobilių aikštelių eksploatavimą kalbėjo G.Žukevičius.

 

Abejoja dėl brangesnių parkomatų

Rinkliavų centro direktoriaus teigimu, jau rūpinamasi įsigyti daugiau parkomatų, kurie būtų pastatyti ir kitose kurorto gatvėse. Pasiteiravus, ar nebus investuojama į kokybiškesnius parkomatus, direktorius sakė, kad jų vieneto kaina 60 tūkst. litų, tad abejojama ar ši investicija pasiteisintų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atkreipiame vairuotojų dėmesį, kad nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai renkama vietinė rinkliava už automobilių statymą nustatytose apmokestinamose kurorto vietose. 


Primename, kad nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. rinkliava už automobilių stovėjimą Palangos miesto gatvėse yra nerenkama.


Nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai renkama rinkliava už automobilių stovėjimą dalyje Palangos miesto gatvių. Rinkliavos dydis priklauso nuo zonos, kurioje statomas automobilis.


Nuo rugsėjo 16 dienos - nemokamas automobilių stovėjimas Palangos miesto gatvėse. 


Palangos savivaldybės taryba posėdyje praėjusį ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje ir kitose penkiose vietose. Savivaldybės administracijos Rinkliavų skyriaus vedėja Aušra Dangėlaitienė sakė „Palangos tiltui“, kad mokamų automobilių stovėjimo vietų skaičius Palangos miesto savivaldybėje plečiamas siekiant...


Nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas. Visus metus transporto priemonių stovėjimas mokamas tik Rąžės gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.


Nuo gegužės 15 dienos iki rugsėjo 15 dienos už automobilių stovėjimą dalyje Palangos miesto gatvių renkama vietinė rinkliava. Miesto gatvės, kuriose kurortinio sezono metu už automobilių stovėjimą reikia mokėti vietinę rinkliavą, yra suskirstytos į tris zonas: raudonąją, geltonąją ir žaliąją.


Nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai kiekvieną dieną visą parą renkama rinkliava už automobilių stovėjimą visose mokamose automobilių stovėjimo vietose ir gatvių kelkraščiuose.


Rinks rinkliavą už automobilių stovėjimą iki rugsėjo vidurio?

„Palangos tilto“ informacija, 2012 08 02 | Rubrika: Miestas

Palangos savivaldybė ketina pailginti automobilių stovėjimo apmokestinimo laikotarpį ir iš šios rinkliavos į kurorto biudžetą papildomai gauti daugiau kaip 100 tūkst. litų.


Ketvirtadienį posėdžiausianti miesto valdžia svarstys klausimą dėl rinkliavos mokesčio už automobilių stovėjimą kurorto gatvėse. Siūloma, kad nuo rugsėjo 1 dienos iki kitų metų gegužės 31 dienos palikti transportą nustatytose automobilių statymo vietose pusvalandžiui kainuotų 50 centų, o vienai valandai – 1 litas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius