Siūloma reorganizuoti VšĮ Antano Mončio namus-muziejų

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-03-17
Peržiūrėta
62
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės Kontrolierių tarnyba, atlikusi viešosios įstaigos Antano Mončio namų-muziejaus auditą, reikšmingų finansinės veiklos trūkumų nenustatė. Tačiau konstatavo, kad įstatymų nustatyta tvarka vertėtų spręsti klausimą dėl įstaigos statuso pakeitimo, reorganizuojant ją į biudžetinę įstaigą.

 

Biudžeto pinigai – įstaigai išlaikyti

Kontrolierės išsakė savo nuomonę dėl kai kurių įstaigos veikloje nustatytų pažeidimų bei rekomendavo pastaruosius ištaisyti. Vienas iš esminių pažeidimų, kuriuos nurodė kurorto savivaldybės Kontrolierių tarnyba, tai, kad  biudžeto asignavimai buvo panaudoti ne pagal nustatytą paskirtį, kaip to reikalauja Biudžeto sandaros įstatymas. Iš miesto biudžeto skirtų 100 tūkst. litų renginiams muziejuje organizuoti,  85,5 tūkst. litų panaudoti viešąjai įstaigai išlaikyti. Pastarieji pinigai buvo skirti darbo užmokesčiui, socialiniam draudimui bei 14,5 tūkst. litų kitoms išlaidoms, t. y. komunalinėms paslaugoms apmokėti. Be to, atkreiptas dėmesys, kad Savivaldybės administracija, perdavusi minėtas biudžeto lėšas, nepatvirtino programos vykdytojo sudarytos išlaidų sąmatos.

 

Remia Kultūros rėmimo fondas

Kurorto savivaldybės kontrolierės nustatė, kad be šių biudžeto lėšų praėjusiais metais Antano Mončio namai-muziejus iš Kultūros ministerijos Kultūros rėmimo fondo atskiriems projektams vykdyti gavo 44 tūkst. litų. Iš jų 20 tūkst. litų buvo skirta tarptautinei meno parodai-diskusijai „Art or Not in Palanga/Menas ar ne Palangoje“, 12 tūkst. litų panaudota Nijolės Palubinskaitės personalinei parodai parengti, 12 tūkst. litų – Antano Mončio muziejaus rinkinio katalogui išleisti.

 

Pastatą valdo fondas

Auditorių patikrinimo išvadose taip pat nurodoma, kad yra nesilaikoma Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo įstatymo nuostatų, nes pastatas, kuriame įsikūrę A.Mončio namai-muziejus, perduotas naudoti ir valdyti Antano Mončio kūrybinio palikimo išsaugojimo fondui. Kontrolierių teigimu, minėtame įstatyme nenumatyta galimybė savivaldybės turtą perduoti naudoti asmenims, kurie neįgyvendina savivaldos funkcijų. Vadinasi, faktiškai patalpomis naudojasi viešoji įstaiga, o joms išlaikyti pinigai skiriami iš kurorto biudžeto. Taip pat panaudai perduoti ne tik pastatai, bet ir muziejinės vertybės, kurios, kaip ir pastatai, neapdraustos nuo išorės veiksnių ir nelaimingų atsitikimų. Kontrolierės nustatė, kad iki šiol nėra įteisintas žemės sklypo prie šio pastato naudojimas.

 

Rekomenduota keisti įstaigos statusą

Auditorių rekomendacijose nurodoma, jog reikėtų spręsti klausimą dėl A.Mončio kūrybinio palikimo fondui perduoto Savivaldybės turto teisėtumo. Jų nuomone, siekiant užtikrinti tinkamą ir teisėtą Savivaldybės turto valdymą bei biudžeto lėšų naudojimą, vertėtų svarstyti klausimą dėl VšĮ Antano Mončio namų-muziejaus statuso pakeitimo, reorganizuojant ją į biudžetinę įstaigą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tvarkomos Palangos švietimo įstaigos – bus šilčiau  1

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017 10 13 | Rubrika: Miestas

Palangos švietimo įstaigos keičiasi. Šiuo metu darbai vyksta Pradinėje mokykloje, kur apšiltinamas cokolis, rengiamasi renovuoti lopšelį-darželį „Žilvinas“, o ir Šventosios pagrindinės mokyklos kieme verda darbai – ten atnaujinamas stadionas.


Praėjusį savaitgalį Antano Mončio namuose-muziejuje, jo pirmojo aukšto parodų salėje, kuri, kaip ir antrajame aukšte esanti ekspozicijų salė, anot įrašo Lietuvos kultūros vertybių registre, savo išplanavimu primena trinavę bažnyčią, tarp visus muziejaus veiklos metus, per juos vykusias parodas ir renginius primenančių plakatų, solidžių ir ne tokių solidžių...


Virš A. Mončio namų-muziejaus tvenkiasi debesys

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 09 08 | Rubrika: Miestas

Virš Antano Mončio namų-muziejaus, kurių įkūrimo penkioliktosios metinės minėtos šią liepą, tvenkiasi debesys, grasinantys visai šio Palangos kultūros židinio veiklai. Beveik visą vasarą viena iš muziejaus steigėjų – Palangos miesto savivaldybės administracija susirašinėja su Klaipėdos apygardos prokuratūra, į kurios Viešojo intereso gynimo...


„Senyvo amžiaus pora, drebančiomis kojomis ir rankomis, įsikibę turėklų ir vienas kito, bandė nulipti poliklinikos laipteliais“, – apie tokį vaizdą S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centre pasakojo į redakciją užėjęs Palangos gyventojas S. Š., kuris šiuo metu vaikšto su ramentais. „Jei taip sunku pensinio amžiaus žmonėms, tai ką...


Botanikos parką būtina įregistruoti

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 31 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės kontrolierių  tarnyba, atlikusi Botanikos parko 2009 metų finansinį  patikrinimą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Tačiau auditoriai konstatavo, kad biudžetinei įstaigai neperduotas patikėjimo teise valdyti ilgalaikis materialusis turtas, kurio vertė yra apie 3 mln. litų, bei parkas neįregistruotas Nekilnojamojo turto registre.


Palangos miesto savivaldybės Kontrolierių tarnyba, atlikusi viešosios įstaigos Antano Mončio namų-muziejaus auditą, reikšmingų finansinės veiklos trūkumų nenustatė. Tačiau konstatavo, kad įstatymų nustatyta tvarka vertėtų spręsti klausimą dėl įstaigos statuso pakeitimo, reorganizuojant ją į biudžetinę įstaigą.


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Praėjusį penktadienį miesto valdžios iniciatyva suorganizuotas susitikimas su J.Janonio g. 16, Ganyklų g. 19, Gintaro g. 44 bei Jūratės g. 33 daugiabučių namų gyventojais. Jo metu Palangos miesto savivaldybės Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, Juridinio ir personalo skyriaus vedėja Daiva Zūbytė bei vyriausiasis miesto architektas Svajūnas Bradūnas informavo apie tai, kad...


Šių metų sausio pradžioje Palangos miesto savivaldybę pasiekė Kultūros ministerijos raštas. Jame siūloma kurorto Savivaldybei perimti VšĮ Antano Mončio namų-muziejaus dalininko teises, pareigas ir kapitalą, kurio vertė – 5 tūkst. litų. Šiuo metu šios viešosios įstaigos dalininkai yra Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Palangos miesto savivaldybė ir Antano Mončio fondas. Kiekvieno...


Valdžia nesugebėjo tinkamai atleisti ugdymo įstaigos vadovės

„Palangos tilto“ informacija, 2009 08 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę posėdžiavusi savivaldybės Taryba svarstė klausimą dėl likviduotos Smilčių pradinės mokyklos vadovės Nijolės Pogienės atleidimo iš pareigų ir darbo sutarties nuo rugpjūčio 31 dienos nutraukimo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas