Siūloma reorganizuoti VšĮ Antano Mončio namus-muziejų

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-03-17
Peržiūrėta
317
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės Kontrolierių tarnyba, atlikusi viešosios įstaigos Antano Mončio namų-muziejaus auditą, reikšmingų finansinės veiklos trūkumų nenustatė. Tačiau konstatavo, kad įstatymų nustatyta tvarka vertėtų spręsti klausimą dėl įstaigos statuso pakeitimo, reorganizuojant ją į biudžetinę įstaigą.

 

Biudžeto pinigai – įstaigai išlaikyti

Kontrolierės išsakė savo nuomonę dėl kai kurių įstaigos veikloje nustatytų pažeidimų bei rekomendavo pastaruosius ištaisyti. Vienas iš esminių pažeidimų, kuriuos nurodė kurorto savivaldybės Kontrolierių tarnyba, tai, kad  biudžeto asignavimai buvo panaudoti ne pagal nustatytą paskirtį, kaip to reikalauja Biudžeto sandaros įstatymas. Iš miesto biudžeto skirtų 100 tūkst. litų renginiams muziejuje organizuoti,  85,5 tūkst. litų panaudoti viešąjai įstaigai išlaikyti. Pastarieji pinigai buvo skirti darbo užmokesčiui, socialiniam draudimui bei 14,5 tūkst. litų kitoms išlaidoms, t. y. komunalinėms paslaugoms apmokėti. Be to, atkreiptas dėmesys, kad Savivaldybės administracija, perdavusi minėtas biudžeto lėšas, nepatvirtino programos vykdytojo sudarytos išlaidų sąmatos.

 

Remia Kultūros rėmimo fondas

Kurorto savivaldybės kontrolierės nustatė, kad be šių biudžeto lėšų praėjusiais metais Antano Mončio namai-muziejus iš Kultūros ministerijos Kultūros rėmimo fondo atskiriems projektams vykdyti gavo 44 tūkst. litų. Iš jų 20 tūkst. litų buvo skirta tarptautinei meno parodai-diskusijai „Art or Not in Palanga/Menas ar ne Palangoje“, 12 tūkst. litų panaudota Nijolės Palubinskaitės personalinei parodai parengti, 12 tūkst. litų – Antano Mončio muziejaus rinkinio katalogui išleisti.

 

Pastatą valdo fondas

Auditorių patikrinimo išvadose taip pat nurodoma, kad yra nesilaikoma Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo įstatymo nuostatų, nes pastatas, kuriame įsikūrę A.Mončio namai-muziejus, perduotas naudoti ir valdyti Antano Mončio kūrybinio palikimo išsaugojimo fondui. Kontrolierių teigimu, minėtame įstatyme nenumatyta galimybė savivaldybės turtą perduoti naudoti asmenims, kurie neįgyvendina savivaldos funkcijų. Vadinasi, faktiškai patalpomis naudojasi viešoji įstaiga, o joms išlaikyti pinigai skiriami iš kurorto biudžeto. Taip pat panaudai perduoti ne tik pastatai, bet ir muziejinės vertybės, kurios, kaip ir pastatai, neapdraustos nuo išorės veiksnių ir nelaimingų atsitikimų. Kontrolierės nustatė, kad iki šiol nėra įteisintas žemės sklypo prie šio pastato naudojimas.

 

Rekomenduota keisti įstaigos statusą

Auditorių rekomendacijose nurodoma, jog reikėtų spręsti klausimą dėl A.Mončio kūrybinio palikimo fondui perduoto Savivaldybės turto teisėtumo. Jų nuomone, siekiant užtikrinti tinkamą ir teisėtą Savivaldybės turto valdymą bei biudžeto lėšų naudojimą, vertėtų svarstyti klausimą dėl VšĮ Antano Mončio namų-muziejaus statuso pakeitimo, reorganizuojant ją į biudžetinę įstaigą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka organizavo ir įgyvendino kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje įvyko 7 mokymai, kuriuose dalyvavo bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos...


Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba atliko Palangos miesto savivaldybės 2019 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo auditą ir nustatė reikšmingų duomenų iškraipymų, turėjusių įtakos 2019 metų savivaldybės konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio duomenų teisingumui. Nustatyti trūkumai apskaitant savivaldybės...


Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) laikinoji kanclerė Odeta Vitkūnienė ketvirtadienį pristatė Palangos vaikų reabilitacijos įstaigos „Palangos gintaras“ kolektyvui naująjį įstaigos direktorių Saulių Deveikį. Po pokalbio su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga atrinktas konkurso nugalėtojas šiandien pradėjo eiti pareigas.


Tvarkomos Palangos švietimo įstaigos – bus šilčiau  1

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017 10 13 | Rubrika: Miestas

Palangos švietimo įstaigos keičiasi. Šiuo metu darbai vyksta Pradinėje mokykloje, kur apšiltinamas cokolis, rengiamasi renovuoti lopšelį-darželį „Žilvinas“, o ir Šventosios pagrindinės mokyklos kieme verda darbai – ten atnaujinamas stadionas.


„Senyvo amžiaus pora, drebančiomis kojomis ir rankomis, įsikibę turėklų ir vienas kito, bandė nulipti poliklinikos laipteliais“, – apie tokį vaizdą S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centre pasakojo į redakciją užėjęs Palangos gyventojas S. Š., kuris šiuo metu vaikšto su ramentais. „Jei taip sunku pensinio amžiaus žmonėms, tai ką...


Botanikos parką būtina įregistruoti

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 31 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės kontrolierių  tarnyba, atlikusi Botanikos parko 2009 metų finansinį  patikrinimą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Tačiau auditoriai konstatavo, kad biudžetinei įstaigai neperduotas patikėjimo teise valdyti ilgalaikis materialusis turtas, kurio vertė yra apie 3 mln. litų, bei parkas neįregistruotas Nekilnojamojo turto registre.


Palangos miesto savivaldybės Kontrolierių tarnyba, atlikusi viešosios įstaigos Antano Mončio namų-muziejaus auditą, reikšmingų finansinės veiklos trūkumų nenustatė. Tačiau konstatavo, kad įstatymų nustatyta tvarka vertėtų spręsti klausimą dėl įstaigos statuso pakeitimo, reorganizuojant ją į biudžetinę įstaigą.


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Šių metų sausio pradžioje Palangos miesto savivaldybę pasiekė Kultūros ministerijos raštas. Jame siūloma kurorto Savivaldybei perimti VšĮ Antano Mončio namų-muziejaus dalininko teises, pareigas ir kapitalą, kurio vertė – 5 tūkst. litų. Šiuo metu šios viešosios įstaigos dalininkai yra Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Palangos miesto savivaldybė ir Antano Mončio fondas. Kiekvieno...


Valdžia nesugebėjo tinkamai atleisti ugdymo įstaigos vadovės

„Palangos tilto“ informacija, 2009 08 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę posėdžiavusi savivaldybės Taryba svarstė klausimą dėl likviduotos Smilčių pradinės mokyklos vadovės Nijolės Pogienės atleidimo iš pareigų ir darbo sutarties nuo rugpjūčio 31 dienos nutraukimo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius