Skaičiavimo klaidos pildo „Litesko” kišenę

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2011-02-07
Peržiūrėta
98
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gali būti, kad dideles sąskaitas už šildymą šalta žiema ir nerenovuotais daugiabučiais namais teisindama bendrovė “Litesko” nuslepia dar vieną priežastį, kuri tiesiogiai priklauso nuo Palangai šildymo paslaugas teikiančios įmonės.

 

Ta priežastis, kaip yla iš maišo, neseniai išlindo visiškai atsitiktinai. Spaudoje jau buvo rašyta apie keistą atvejį Taikos gatvės 11 - ąjame name, kurio gyventojai už gruodį staiga gavo netikėtai dideles sąskaitas. Gal prie besaikio šilumininkų plėšikavimo jau pripratintiems palangiškiams jos nebūtų sukėlusios įtarimų, jei tokio paties dydžio gretimo namo gyventojai už šilumą nebūtų gavę gerokai mažesnių sąskaitų.

Gerai, kad žmonės netylėjo ir pradėjo aiškintis. Ir tik tuomet atsiskleidė netikėti dalykai. Pasirodo, kad Taikos g. 11 namo gyventojai už šilumą mokėjo trečdaliu daugiau, nei šis namas tos šilumos gavo iš tikrųjų. Vietoj 21,9 megavatvalandžių gyventojams buvo padalinta suma už 31,9 megavatvalandžių ir jie permokėjo beveik 2,7 tūkst. litų.

Kaip tai atsitiko?

“Palangos butų ūkio” direktorius Raimondas Juodzevičius spaudai paaiškino, kad šiame name šilumos apskaitos skaitiklių rodmenis kas mėnesį nurašo daugiabučio namo šildymo sistemą ir šilumos mazgą prižiūrinti bendrovė “Palangos butų ūkis”. Šilumos apskaitos skaitiklyje užfiksuotas megavatvalandžių skaičius nusiunčiamas į “Litesko”, o jos darbuotojai, turėdami praėjusio mėnesio duomenis, apskaičiuoja skirtumą. R.Juodzevičius manymu, klaidą padarė “Litesko” darbuotojai, apskaičiuodami rodmenų skirtumą.

Neseniai netikėtai iš ankstesnių pareigų pasitraukęs UAB “Litesko” komercijos direktorius Svajūnas Juodka aiškino, kad klaida atsirado dėl sugedusio skaitiklio. Prie ko čia skaitiklis - visiškai neaišku. Jei “Palangos butų ūkis” užfiksavo tokius skaitiklio rodmenis, kad juos sulyginus su praėjusiu mėnesiu skirtumas buvo 21,9 megavatvalandžių, kaip ir kada šis skirtumas padidėjo dešimčia megavatvalandžių?  Negi po “Palangos butų ūkio” užfiksavimo skaitiklis staiga išprotėjo ir pradėjo suktis nematytu greičiu.  Tada kas ir kada užfiksavo naujus skaitiklių rodmenis, pagal kuriuos skirtumas išaugo iki 31,9 megavatvalandžių?

S.Juodka atsakymų į šiuos klausimus neduoda ir tvirtina, kad patikrinus skaitiklį buvę nustatyta, kad yra sugedę jo termodavikliai. Ir patikrinimo aktą į laikraščių redakcijas išsiuntinėjo. Iš to akto tėra aišku, kad skaitiklį sausio 27 dieną tikrino V. Bareikis. Nei kas tas Bareikis, nei kur jis dirba. Ant akto nėra jokio antspaudo ir apskritai visiškai neaišku, kokioje įmonėje tas skaitiklis tikrintas.

“Litesko” laikosi savo, kad klaida įvyko dėl sugedusio skaitiklio, bet, kad ateityje nekiltų ginčų, nupirko fotoaparatus, kuriais skaitiklių rodmenys bus ne užrašomi, bet fotografuojami. Kam tada švaistyti pinigus fotoaparatams, jei kaltas skaitiklis? Kam tada pareigose skubiai pažeminti “Litesko” technikos direktoriumi dirbusį Joną Pleškį? Kalbama, kad dėl įvykio Taikos 11 name.

Kaip ten bebūtų, ši istorija palieka negerų įtarimų. Gal po megavatvalandę, kitą “Litesko” užmeta ir kitiems daugiabučiams? Juk tokio “nežymaus” padidėjimo sąskaitoje niekas nepastebės. O yla iš maišo išlindo, kai kažkas į didžiąją pusę neapsižiūrėjęs mostelėjo ne vieną, o visą dešimt megavatvalandžių?

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ieškantieji miesto valdžios klaidų vis nepataiko  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 04 14 | Rubrika: Savaitės komentaras

Vargas tokiai Palangos valdžios opozicijai, kuri prasnaudusi visą kadenciją tik retkarčiais akį pramerkia tykodama kokios nors valdančiųjų klaidos ar nelaimės.


Jau ne kartą žmonės pastebėjo, jog Kastyčio gatvė palijus lietui tarsi ima plaukti – abiejuose gatvės pusėse susidaro didžiulės balos. Palangiškiai jau net ėmė juokauti, jog betrūksta gatvę įžuvinti. Kai pastaruoju metu lietaus buvo pakankamai, tai ir gatvės trūkumas netruko pasimatyti. Šiuo metu vandens gatvėje nebėra, bet ar ilgam.


Dievoieška: ar tai yra visa, kas po „Gėrio žvaigžde?“

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2017 04 20 | Rubrika: Miestas

Atsakau išsyk į pavadinimo paklausimą: „Ne. Dievoieška yra ir ne viena galimybė klysti, bet tai supratus, klaidos nebekartoti“. Dievoieška dažnusyk yra tarsi kūlgrinda – Žemaičių istorijoje žinomas akmenimis grįstas „slaptas povandeninis kelias“. Savųjų kraštiečių kojų pėdomis jaučiamas, o priešų akims – nematomas“.


Viešieji užrašai – įmonės, įstaigos, organizacijos ir viso miesto įvaizdžio dalis. Kaip kad sutikę žmogų pirmiausia jį vertiname pagal jo išvaizdą, kalbą, taip ir apie miestą ar kaimą pirminę nuomonę dažnai susidarome išvydę ir perskaitę jų reklamines iškabas, kitus viešuosius užrašus. Taip pat prisėdę kavinukėje – juk tikimės, kad...


Į gyventojų namus „Sodros“ darbuotojai nevaikšto  1

Martynas Žilionis Komunikacijos ir tarptautinių ryšių skyriaus Vyr. specialistas, 2013 02 18 | Rubrika: Miestas

Kaip jau esame skelbę, nuo metų pradžios įsigaliojo nauja pensijų skaičiavimo tvarka, labiausiai aktuali tiems gyventojams, kuriems pensija skiriama pirmą kartą. Viską apie šiuos pakeitimus galima sužinoti paskambinus į „Sodros“ informacijos centrą numeriu 1883.


Kaip jau esame skelbę, nuo metų pradžios įsigaliojo nauja pensijų skaičiavimo tvarka, labiausiai aktuali tiems gyventojams, kuriems pensija skiriama pirmą kartą.


Skaičiavimo klaidos pildo „Litesko” kišenę

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2011 02 07 | Rubrika: Miestas

Gali būti, kad dideles sąskaitas už šildymą šalta žiema ir nerenovuotais daugiabučiais namais teisindama bendrovė “Litesko” nuslepia dar vieną priežastį, kuri tiesiogiai priklauso nuo Palangai šildymo paslaugas teikiančios įmonės.


Kiekvienam tarnautojui - po anketą

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 08 02 | Rubrika: Miestas

Palangos savivaldybės administracijos skyriuose verda miesto gyventojams nematomas darbas. Be perstojo tarška kompiuterių klaviatūros, savivaldybės specialistai galvos nepakeldami pildo administracijos direktoriaus V.Kuznecovo sumanytas atliekamų funkcijų anketas.


Jau keletą metų sėkmingai vykdytas skaičiavimo mintinai konkursas „Matmintinis“ šeštąjį kartą sutinka visus matematikos mylėtojus, pasiryžusius neprarasti kantrybės ir sumanumo iki konkurso pabaigos. Sausio 25 dieną prasidėjęs konkursas vilioja ne tik nuolatinius dalyvius, bet ir naujokus. Trečiąjį kartą savo jėgas bandys ir palangiškiai Mariam Varoneckaitė ir Abdulla Varoneckas, kurie...


Įvardintos sezono atidarymo šventės klaidos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 23 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas pakvietė Savivaldybės bei kitų atsakingų institucijų vadovus aptarti praėjusios sezono atidarymo šventės renginius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius