Skiepijimas trečiąja COVID-19 vakcinos doze Palangoje jau prasideda

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-09-16
Peržiūrėta
2561
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Skiepijimas trečiąja COVID-19 vakcinos doze Palangoje jau prasideda

Skiepijimas trečiąja, stiprinančiąja, COVID-19 vakcinos doze Palangoje prasideda šiandien – pirmieji ja skiepijami to pageidaujantys Palangos miesto globos namų gyventojai ir darbuotojai. „Kiti asmenys savarankiškai registruotis stiprinančiajai vakcinos dozei gali skambindami į Karštąją COVID-19 liniją tel. 1808 arba www.koronastop.lt“, – sakė Irma Babičaitė-Kučinskienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos savivaldybės gydytoja.

Ne anksčiau nei po 180 dienų

Pasiskiepyti stiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze galima ne anksčiau kaip po 180 dienų nuo antrosios COVID-19 vakcinos dozės suleidimo dienos. „Trečiąja COVID-19 vakcinos doze leidžiama skiepytis COVID-19 vakcinomis „Comirnaty“ (gamintojas – „Pfizer ir ​BioNTech“) ir „Spikevax“ (gamintojas – „Moderna“). Ne prioriteto tvarka gali skiepytis: galutinės stadijos lėtine inkstų liga sergantys pacientai; pacientai, kuriems atliktas organų arba kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos, arba sergantys kraujo ligomis; pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos; darbuotojai, dirbantys mobiliuose punktuose; asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai; socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai, vaistinių darbuotojai, vyresni nei 65 metų asmenys ir kt., remiantis LR sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka“, – sakė savivaldybės gydytoja.

Skiepytis trečiąja doze galės ir savanoriai, gydymo įstaigose vykdantys savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per 14 ar mažiau dienų iš eilės, ir kitų juridinių asmenų darbuotojai, gydymo įstaigose teikiantys valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas ir turintys sąlytį su pacientais ar būnantys patalpose, kuriose jie lankosi. Taip pat – seniūnijų socialiniai darbuotojai, budintys globotojai ir nuolat kartu su budinčiais globotojais gyvenantys asmenys, šeimynų dalyviai ir kartu šeimynoje dirbantys ar nuolat kartu su šeimynų dalyviais gyvenantys asmenys, socialinės globos įstaigų gyventojai, socialinės globos įstaigų veiklos kontrolę atliekantys specialistai, vykstantys į COVID-19 ligos židinius, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojai, tiesiogiai dirbantys ir (ar) besilankantys šeimose, neįgaliųjų asmeniniai asistentai, gestų kalbos vertėjai ir kai kurie kiti asmenys.

Skiepytis – būtina

Šiuo metu Palangoje nuo COVID-19 ligos jau paskiepyti 10 tūkst. 844 asmenys (66 proc.). Iš jų dviem vakcinos dozėmis – 10 tūkst. 209 asmenys (62,1 proc.), viena doze – 635 (3,9 proc.). 

Vis aktyviau skiepijami ir vaikai – Palangoje nuo COVID-19 ligos jau paskiepyti 12-15 m. asmenų, tai sudaro 23,8 proc. visų šios amžiaus grupės kurorto gyventojų. Iš jų dviem vakcinos dozėmis – 17,9 proc., viena doze – 5,9 proc.

Kaip rodo statistiniai duomenys, pastaruoju metu per dieną Palangoje vakcinuojama vidutiniškai 50 – 60 žmonių. Dar nepasiskiepijusieji raginami suskubti, juo labiau, kad susirgimų skaičius kurorte, kaip ir visoje šalyje, auga. 

Sondra Kulikauskienė, S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centro vadovė, neabejojo, kad pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos yra būtina. „Atėjus bet kuriam pacientui, apie tai su juo šnekamės, net konsultacijoms tam registruojame“, – sakė S. Kulikauskienė.

Skiepytis galima ir be registracijos 

Palangoje skiepytis galima be registracijos kiekvieną ketvirtadienį nuo 11 iki 16 val. VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centre (Vytauto g. 92).

Kitomis dienomis galima registruotis interneto svetainėje www.koronastop.lt arba susisiekti su savo poliklinika, kurioje yra jūsų šeimos gydytojas. 

Palangos miesto sav. info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo šios savaitės atnaujinamas skiepijimas sustiprinančiąja vakcinos nuo COVID-19 doze 5-11 metų amžiaus vaikams.


Skiepijančias įstaigas jau pasiekė koronaviruso Omikron atmainos BA.1 potipiui adaptuotos vakcinos, kurios bus skiriamos skiepijimui sustiprinančiąja vakcinos doze. 


Nuo rugpjūčio 1-osios sudaroma galimybė pasiskiepyti antrąja sustiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze Lietuvos gyventojams, susiduriantiems su didesne sunkios ligos rizika. 


Europos vaistų agentūrai (EVA) atnaujinus COVID-19 vakcinų vartojimo rekomendacijas, nuo penktadienio, kovo 4 d., vaikai nuo 12 metų amžiaus galės būti skiepijami sustiprinančiąja „Comirnaty“ vakcinos doze. O pirminiam skiepijimui vaikams nuo 6 metų amžiaus galės būti naudojama ir „Spikevax“ vakcina, suleidžiant pusę įprastos vakcinos dozės du kartus, 28 dienų skirtumu.


Pagal pilną schemą nuo COVID-19 ligos paskiepyti ir šia liga persirgę gyventojai nuo šiol taip pat galės pasiskiepyti sustiprinančiąja vakcinos doze. Atnaujinta skiepijimo tvarka taip pat numato galimybę „Janssen“ vakcina pasiskiepijusiems gyventojams anksčiau gauti sustiprinančiąją tos pačios vakcinos dozę – tai padaryti jau galima ne po 120, o po 60 dienų.


Nuo antradienio, spalio 19 d., 18 metų ir vyresni gyventojai, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19 ligos anksčiau nei prieš 180 dienų, kviečiami sustiprinti imunitetą dar viena vakcinos doze.


Skiepijimas trečiąja, stiprinančiąja, COVID-19 vakcinos doze Palangoje prasideda šiandien – pirmieji ja skiepijami to pageidaujantys Palangos miesto globos namų gyventojai ir darbuotojai. „Kiti asmenys savarankiškai registruotis stiprinančiajai vakcinos dozei gali skambindami į Karštąją COVID-19 liniją tel. 1808 arba www.koronastop.lt “, – sakė Irma Babičaitė-Kučinskienė, Palangos miesto...


Jau kviečiama skiepytis sustiprinančiąja trečia vakcinos doze dar daugiau visuomenės grupių: sveikatos sistemos, globos įstaigų, socialinės sistemos darbuotojai ir vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys.  Rugsėjo 17 d. S. Kulikauskienės BPGC vykdys skiepijimą trečiu skiepu Palangos miesto globos namuose, numatyta paskiepyti 8 senelius ir 6 įstaigos darbuotojus.


Nuo rugsėjo 7 d. sustiprinančiąja trečia vakcinos doze kviečiama skiepytis dar daugiau visuomenės grupių, tarp jų – sveikatos sistemos, globos įstaigų, socialinės sistemos darbuotojai ir vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius