Skolose paskendęs „Combo“ – tarp pretendentų rengti Muzikos festivalį vasaros estradoje

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-04-24
Peržiūrėta
2156
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Skolose paskendęs „Combo“ – tarp pretendentų rengti Muzikos festivalį vasaros estradoje

Vakar turėjo būti išaiškinti Palangos kultūros centro surengto konkurso Palangos vasaros estradoje bei Muzikos ir meno festivalio parodų paviljone „Kupeta“ laimėtojai. Užkulisiuose buvo kalbama, kad tarp realiausių pretendentų tapti abiejų festivalių vykdytojais yra viešoji įstaiga „Combo muzikos agentūra“.

 

Didžiausi 2010 metų sezono skolininkai

 

Tas pats „Combo“, kuris jau buvo Muzikos festivalio vasaros estradoje vykdytojas 2004-2009 metais. Tas pats  „Combo”, kuris gelbėdamasis nuo kreditorių įtūžio, antstolių ir teismų neseniai suskilo į keturias atskiras įmones, nors joms vadovauja tas pats savininkas Rimas Kišonas.

Palangos Kultūros centras, surengęs konkursą  rekordiškai greitai (kvietimas teikti paraiškas konkursui buvo paskelbtas balandžio 6 dieną, o paraiškos buvo priimamos iki balandžio 14 dienos) vos neliko kvailio vietoje – tik vakar, prieš konkursą, sulaukus vasaros estrados ankstesnės valdytojos, Lietuvos nacionalinės filharmonijos, direktorės Rūtos Prusevičienės laiško, buvo susiimta už galvos – už 2010 metų vasaros sezoną „Combo muzikos agentūra“ filharmonijai iki šiol yra skolinga 65 tūkstančius litų.

„Jie yra didžiausi mūsų 2010 metų sezono skolininkai. Skolingi ne tik dalį pajamų už vykdytą veiklą, kaip numato sutartis, bet likęs įsiskolinimas ir už komunalinius patarnavimus. Kreipėmės į teismą dėl skolos išieškojimo, yra teismo sprendimai, bet iš antstolių kol kas nesusilaukiau jokių žinių dėl vykdymo. Girdėjau, kad „Combo muzikos agentūra“ kitiems yra įsiskolinusi dar įspūdingesnes sumas – už sceną, apšvietimą, muzikos paslaugas. Matyt, mes esame kreditorių sąraše ne pirmieji. Galbūt „Combo“ savininkai, neseniai suskaidę savo įmonę į keturias mažesnes, taip padarė, kad nėra ką iš jos paimti“, - sakė Lietuvos nacionalinės filharmonijos direktorė Rūta Prusevičienė. Ji teigė, kad buvo priversta į teismą kreiptis po daugybės įstaigos vadovų pažadų atsiskaityti.t

 

 

Įžūlumas nestebina

 

„Combo muzikos agentūra“ nėra vieninteliai skolininkai, kurie pateikė paraiškas Palangos Kultūros centrui šį sezoną vykdyti Muzikos festivalį Palangos vasaros estradoje, o „Kupetoje“ – Muzikos ir meno festivalį.

Viešoji įstaiga „Concert Service“, kuris buvo vasaros estrados administratorius praėjusių metų sezoną, taip pat pretenduoja vykdyti minėtus festivalius šiais metais. Šį viešoji įstaiga taip pat liko skolinga Lietuvos nacionalinei filharmonijai.

„Bet „Concert Service“ skola mažėja. Jie jau likvidavo maždaug 80 procentų skolos, o likusią skolą įsipareigojo grąžinti paslaugomis iki birželio 15 dienos”, - pasakojo Nacionalinės filharmonijos direktorė.

Jos nestebina „Combo muzikos agentūros“ vadovų įžūlumas – bandyti laimėti konkursą Palangoje, nors velkasi didelė skolų uodega. „Man susidarė įspūdis, kad „Combo“ įmonių savininkas Rimas Kišonas yra žmogus be jokių skrupulų, sąžiningumo ir verslininko etikos. Įsitikinusi, kad jie ketina naują estrados valdytoją – Palangos miesto savivaldybę – apgauti taikydami savo su kitais partneriais išmėgintą schemą – pažadėti, bet nevykdyti“, - sakė  R. Prusevičienė.

Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis „Palangos tiltui“ sakė, kad savivaldybei perėmus vasaros estradą, buvo du pasirinkimai: arba patiems rengti šį sezoną Muzikos festivalį, arba ieškoti kitų organizatorių. „Pasitarę su Nacionaline filharmonija, nusprendėme, kad bus geriau, jeigu koncertine programa ir jos vykdymu šiais metais rūpinsis muzikos renginių organizatoriai. „Kupeta“ jau tris metus nevykdė jokios veiklos, todėl ir jai ieškojome patyrusio partnerio. Pasirinkus tokį renginių organizavimo būdą estradoje šį sezoną,  savivaldybės biudžetui niekas nekainuotų, o Kultūros centras tik turėtų teisę šiek tiek įtakoti muzikinę programą šiam sezonui. Todėl visiems labiau patyrusiems muzikos renginių organizatoriams išsiuntėme kvietimus dalyvauti mūsų konkurse“, - pasakojo N. Stasiulis.

 

Sulaukė penkių paraiškų

 

Per savaitę Kultūros centras susilaukė penkių paraiškų: UAB „Tigris“, VšĮ „Combo muzikos agentūra“, VšĮ „Concert Service“ VšĮ „Štormas“ ir R. Tautkaus renginių įmonės. Anot N. Stasiulio, Muzikos ir meno festivaliu „Kupetoje“ susidomėjo dvi įmonės – jau minėta „Combo muzikos agentūra“ ir „Tigris“.

N. Stasiulis nesiėmė spręsti, ar konkurso sąlygose buvo pateikta pakankamai reikalavimų, atsijojančių rimtus, tvarkingai dirbančius konkurso dalyvius nuo nepatikimų partnerių.

„Vykdėme paprastą konkursą. Svarbiausiais reikalavimais nurodėme tokių muzikos renginių vykdymo patirtį, gerą turinį ir skolų neturėjimą Valstybinei mokesčių inspekcijai. Apie konkurso dalyvius – „ Combo muzikos agentūra“, „Concert Service“ ir „Tigris“ – jau anksčiau rengusius Muzikos festivalį vasaros estradoje, užklausėme nuomonės estrados buvusios valdytojos – Lietuvos nacionalinės filharmonijos. Vakar gavome atsakymą, kad „Concert Service“ turi finansinių įsipareigojimų Filharmonijai ir yra įsipareigojęs už juos atsiskaityti iki birželio 15 dienos. Ne vienam komisijos nariui buvo netikėta informacija apie likusį didelį „Combo muzikos agentūros“ įsiskolinimą filharmonijai. Filharmonijos duomenimis, jis sudaro virš 60 tūkstančių litų. Šiandien (kalbėjomės penktadienį-aut.) turėjome priimti spendimą dėl konkurso nugalėtojo, bet dėl gautos informacijos nusprendėme, kad sprendimą dėl konkurso nugalėtojo priimsime ateinantį antradienį“, - sakė N. Stasiulis.

Jis nenorėjo prisiimti kokios nors atsakomybės, kad Kultūros centras dėl konkurso dalyvių mokumo nesiėmė atitinkamų veiksmų tikrinant jų galimybes atsiskaityti. O ir ar per savaitę, kol priimamos paraiškos, kažin ar galima tai padaryti?

„Gavome iš konkurso dalyvių pažymas iš VMI apie įsiskolinimų valstybės biudžetui neturėjimą. „Combo“ taip pat pateikė „švarią“ pažymą. Buvome dėl konkurso dalyvių kreditingumo nusiuntę užklausą Credit Info, bet iki šiol negavome iš jų atsakymo. Žinoma, būtų absurdiška imtis bet kokio nors bendradarbiavimo su įmone, kuri turi tokių didelių įsiskolinimų vasaros estrados buvusiam valdytojui. Jeigu neįvyks stebuklo ir „Combo muzikos agentūra“ neatsiskaitys su Filharmonija iki antradienio, ją išbrauksime iš konkurso dalyvių sąrašo“, - sakė N. Stasiulis.

 

Ruošėsi kviesti užsienio žvaigždes

 

„Combo muzikos agentūros“ direktorius Arūnas Eitutis mielai „Palangos tiltui“ postringavo apie viešosios įstaigos planus dirbti šį sezoną Palangoje. „Esame numatę pasikviesti ir užsienio žvaigždžių. Gaila, kad konkursas buvo paskelbtas taip vėlai – nedaug laiko liko viskam pasiruošti“, - sakė vyras.

Paklaustas apie įstaigos  65 tūkstančių litų įsiskolinimą Lietuvos nacionalinei filharmonijai, direktorius prikando lūpą: „Vyksta tarpusavio atsiskaitymai, viskas tvarkoje“. Paprašytas įvardinti skolos dydį, sakė, kad tai – „paslaptis“. „Gal ir yra šiek tiek tiesos R. Prusevičienės lūpose, jei ji mini tokias sumas“, - A. Eitutis kalbėjo miglotai. Jis teisinosi, kad konkurso nuostatos nereikalavo atskleisti kokių nors įsipareigojimų buvusiai Palangos vasaros estrados valdytojai – Lietuvos nacionalinei filharmonijai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dvi savaitės, keturiolika koncertų, susitikimai su Lietuvoje ir užsienyje reziduojančiais garsiausiais atlikėjais bei stilių įvairovė, kurioje kiekvienas – nuo užkietėjusios melomano iki nuobodžiaujančio poilsiautojo – atras sau artimą muziką. 


Suskambus Rugsėjo 1-osios skambučiui, mokiniai visoje šalyje – ir Palangoje – sugužėjo į klases. „Palangos tiltas“ paprašė Nomedos Barauskienės, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės, atsakyti į šiuos klausimus.


Kaip sakė „Palangos tiltui“ Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos direktorė Rasa Daukšienė, 2022-2023 mokslo metais Palangos Stasio Vainiūno meno mokykloje dailės ir muzikos mokysis 370 mokinių.  „Skaičius bus tikslinamas rugsėjo pirmąją savaitę pasibaigus papildomam mokinių priėmimui. Šiuo metu mokytis muzikos klasėse (muzikuoti muzikos instrumentais, dainuoti) apsisprendė 47 mokiniai...


V Tarpautinis Kretingos senosios muzikos festivalis pirmą kartą kviečia klausytojus į koncertą Palangoje – rugpjūčio 19 d. 19 val. Palangos Švč. Mergelės Ėmimo į dangų bažnyčioje pasirodys senosios muzikos legenda, argentiniečių kilmės dainininkė Maria Cristina Kiehr su kolega Arieliu Abramovičium.


Švęsdami penkių metų sukaktį Tarptautinio Kretingos senosios muzikos festivalio organizatoriai džiaugiasi galėdami pakviesti klausytojus net į septynis pasaulinio lygio atlikėjų koncertus. 


Praėjusį savaitgalį Palangoje nuskambėjęs Tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind 2017“ dar kartą įrodė, kad Palanga verta būti Europos pučiamųjų muzikos žemėlapyje.


Ar gali „Kupeta“ pravardžiuojamas Palangos vasaros parodų paviljonas, ateinančių metų vasarą mūsų miestui esant Lietuvos kultūros sostine, tapti centru, kuriame dvejus metus vyktų renginiai ir parodos, pristatyti palangiškiams ir svečiams Palangos miesto kultūros paveldą, etnokultūrą, meną ir kūrybines asmenybes? Fotomenininkas Adas Sendrauskas teigia: gali! 


Ilgąjį Žolinės savaitgalį    Šventosios    miestelį drebino alternatyvios muzikos festivalis ,,Satta    Outside”, kuris Šventojoje vyko jau antrus metus.


Vakar turėjo būti išaiškinti Palangos kultūros centro surengto konkurso Palangos vasaros estradoje bei Muzikos ir meno festivalio parodų paviljone „Kupeta“ laimėtojai. Užkulisiuose buvo kalbama, kad tarp realiausių pretendentų tapti abiejų festivalių vykdytojais yra viešoji įstaiga „Combo muzikos agentūra“. 


Vakar šalies premjeras Andrius Kubilius lankėsi Klaipėdoje, Kretingos rajone, o vizitą baigė Palangoje. Premjeras jau prieš mėnesį, dar neišrinkus naujojo Palangos mero, buvo suplanavęs šį vizitą. Ministrui pirmininkui lankantis Palangoje, bendrapartiečiai kurorte bandė įpiršti mintį, kad nuo šiol konservatorių pirmu smuiku grojanti nauja Palangos valdžia galėtų tikėtis didesnio...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius