Smulkieji verslininkai vėl liko apgauti

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010-04-09
Peržiūrėta
1834
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prekybos ir paslaugų teikimo vietomis prekiaujanti Savivaldybė apgaudinėja net po keliasdešimt tūkstančių litų miesto biudžetui negailinčius verslininkus.

 

Galima teigti, kad už prestižinę prekybos vietą tūkstančius sumokantys žmonės yra savotiškai apvagiami. Kalbu apie kovo mėnesį Tarybos posėdyje priimtą sprendimo pakeitimą, kuriuo, šalia anksčiau numatytų prekybos ir paslaugų teikimo vietų, netikėtai atsirado papildomos prekybos vietos.

Taryba leido Palangos ir Šventosios paplūdimiuose išduoti neribojamą kiekį leidimų išvežiojamai prekybai iš transporto priemonių be vidaus degimo variklių. Palangos pliaže toks leidimas kainuos 200 litų, Šventojoje – 100 litų.

Vadinasi, paklausiausioje vietoje, kurorto paplūdimyje bus leidžiama prekiauti ledais, vaisvandeniais, fasuotais maisto produktais be jokio konkurso ir tik už 200 ar net 100 litų.

Toks prekeivis savo bevariklę transporto priemonę gali statyti bet kurioje pliažo vietoje. Kad ir šalia palapinės, už kurią verslininkas Savivaldybės organizuotame konkurse paklojo 38 tūkst. litų.

Svarbiausia, kad šie papildymai Tarybos posėdžio darbotvarkėje atsirado po to, kai buvo pasibaigę beveik visi prekybos vietų konkursai. Jei verslininkai būtų žinoję, kad be jokio konkurso vos už 200 litų bus leidžiama išvežiojama prekyba pliaže, gal jie nebūtų mokėję 20 tūkst. litų už ledų vežimėlį J.Basanavičiaus gatvėje ar Jūratės ir Kastyčio skvere. Juk tą patį ledų šaldytuvą su akumuliatoriais varomu generatoriumi galima įsimesti į ratinį vežimėlį ir jį stumdyti po visą pliažą, sėkmingai prekiauti ledais, sumokant šimtą kartų pigiau nei konkurso būdu laimėtoje vietoje.

Apgauti liko ir palapinėse pliaže prekiaujantys verslininkai, kurie, mokėdami dešimtimis tūkstančių už vietą, buvo garantuoti, kad toje pliažo vietoje bus vieni. Kuo jie galės paprieštarauti šalia palapinės įsikūrusiai bevariklei transporto priemonei, iš kurios bus prekiaujama tuo pačiu asortimentu?

Svarbiausia tai, kad tokia išvežiojamoji prekyba pliaže nereikalauja didelių investicijų. Pagal prekybos ar paslaugų teikimo viešose vietose taisykles, išvežiojamoji prekyba galima ir iš dviračių bei vežimėlių. Kas dabar įrodys, kad iš lentų sukaltas tempiamas vežimaitis su ratais nėra bevariklė transporto priemonė?

Liberalizuoti prekybą pliaže ir padaryti ją prieinamą platesniam palangiškių ratui yra sveikintina Savivaldybės iniciatyva. Tačiau apie leidžiamą išvežiojamąją prekybą paplūdimyje turėjo būti žinoma Tarybai, tvirtinant pirminį prekybos vietų sąrašą ir, juo labiau, prieš organizuojant konkursus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba (toliau – Tarnyba) informuoja, kad teisinių paslaugų informacinėje sistemoje (toliau – TEISIS) yra įdiegtas funkcionalumas pateikti prašymus dėl mediacijos paslaugų gavimo elektroniniu būdu.


Iki vasaros liko dar mėnuo, tačiau pajūrio nuomotojams rezervacijos plaukia jau nuo kovo mėnesio. Nors dėl vėsios gegužės verslininkai ir negali džiaugtis poilsiautojų būriais, tačiau su nekantrumu laukia jų prie jūros sugužant liepą-rugpjūtį. 


Ekonomikos ir inovacijų ministerijai skyrus milijonus eurų smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams testuoti dėl koronaviruso, Palangos smulkieji verslininkai kol kas neskuba pasinaudoti tokia galimybe. Kaip „Palangos tiltą“ pirmadienio popietę informavo Jūratė Mikutienė, Palangos poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro – aut.) direktorė, praėjusį penktadienį...


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad pajamas iki liepos 1 d. privalo deklaruoti gyventojai, pernai vykdę individualią veiklą – pagal pažymą ar su verslo liudijimu. Pasyviausiai deklaracijas teikia smulkieji verslininkai iš Palangos, Klaipėdos m. bei Klaipėdos raj. ir Rietavo raj. savivaldybių.


Artėjant šventiniam savaitgaliui Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kartu su kurorto policijos pareigūnais ypač didelį dėmesį skiria nelegalių apgyvendinimo paslaugų teikimo atvejams. Toks pažeidimas nustatytas ketvirtadienį, situacija apgyvendinimo paslaugų rinkoje bus stebima visą savaitgalį.


Vakar Palangos miesto savivaldybės posėdžių salėje įvyko pirmasis konkursas dėl savivaldybės Tarybos nustatytų viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Dėl 32 vietų miesto gatvėse užsiregistravo 29 verslininkai, nors ne visi atskubėjo sužinoti rezultatų. Šįkart siūlomos sumos siekė bemaž 4 tūkstančius litų. Tačiau dėl keletos vietų, tokių kaip Jūratės gatvėje, nei menkiausio...


Miesto politikai pritarė projektui leisti rekonstruoti Palangos miesto socialinių paslaugų tarnybos patalpas. Už europinius pinigus bus renovuota per 400 kv.m patalpų, esančių miesto ligoninėje.  Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos dydis siekia  per 1 mln.108 tūkst.litų. Palangos miesto savivaldybė turi prisidėti ne mažiau kaip 15 proc., t.y apie 196 tūkst.litų.


Smulkieji verslininkai vėl liko apgauti

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 04 09 | Rubrika: Miestas

Prekybos ir paslaugų teikimo vietomis prekiaujanti Savivaldybė apgaudinėja net po keliasdešimt tūkstančių litų miesto biudžetui negailinčius verslininkus.


Nors dar gili žiema, tačiau kurorto valdžia suskubo tvirtinti naujas viešųjų vietų prekiauti ir paslaugoms teikti schemas bei nustatyti vietinės rinkliavos už išduodamus leidimus dydžius. Šiemet atsirado naujovė – itin paklausios paplūdimiuose paslaugų teikimo vietos už fiksuotą mokestį bus suteikiamos verslininkams, vykdantiems programas. Po ilgų diskusijų ir svarstymų nutarta sprendimą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius