Smurto prieš moteris ekspertė iš JAV surengė seminarą teisėsaugai Palangoje

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-04-12
Peržiūrėta
2256
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Smurto prieš moteris ekspertė iš JAV surengė seminarą teisėsaugai Palangoje

Vakar ir šiandien Palangoje, „Gabijos“ viešbutyje, teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų mokymus kaip kovoti prieš vyrų smurtą prieš moteris šeimose surengė šios srities specialistė, JAV teisininkė Cheryl Tomas. Ji šių metų kovo mėnesį žurnalo „Newsweek“ buvo tituluota nominacija „Moterys, kurios sukrėtė pasaulį“.

 

Tokia nominacija buvo paskirta 150 pasaulio moterų. JAV ambasada Lietuvoje skiria daug dėmesio kovai su smurtu prieš moteris. JAV ambasada buvo viena iš Cheryl Tomas seminarų Lietuvoje iniciatorė. „Mano tikslas – surengti mokymus žmonėms, kurie dirba teisėsaugos sistemoje; prokurorams, policininkams ir teisėjams. Dažnai problema yra tai, kad mušama moteris nėra traktuojama kaip auka. Iki šiol daugelyje šalių nėra įstatymų bazės, apsaugančios moterį nuo smurto šeimoje. Tik neseniai Europos Sąjunga šiai problemai suteikė ypatingos svarbos reikšmę – ji tapo ES politikos prioritetas. Tik praėjusią savaitę Europos Taryba priėmė konvenciją „Dėl smurto prieš moteris šeimose“. Ji reikalauja iš visų Europos Sąjungos šalių narių skirti ypatingą dėmesį šiai problemai – sukurti atitinkamą įstatyminę bazę, pataisyti jau veikiančias įstatymines normas. Nenormalu, kad dažnai policija net negali iš namų išsivežti smurtautojo prieš savo žmoną“, - sakė „Palangos tiltui“ Cheryl Tomas.

Seminare dalyvavo apie 30 prokurorų, teisėjų ir policijos atstovų iš visos Lietuvos. Seminare dalyvavo ir viena Palangos teisėsaugos atstovė – Palangos apylinkės teismo pirmininkė Diana Jakštienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lapkričio 25 dieną minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Šią dieną pažangioji pasaulio bendruomenė kasmet rengia tarptautinę akciją „16 aktyvizmo dienų prieš smurtą prieš moteris“ .


Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skaitykloje lapkričio 23-gruodžio 10 dienomis eksponuojama fotografijų parodos „Moterys prieš smurtą“ dalis. Akcija siekiama pranešti visuomenei, kad smurtas prieš moteris nėra privatus reikalas, tai – nusikaltimas.


Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras lapkričio-gruodžio mėnesiais Palangos specialistams, dirbantiems socialinėje srityje veda mokymus smurto artimoje aplinkoje tema. Iki pat gruodžio 10 dienos vyks aktyvizmo prieš smurtą prieš moteris dienos. Kur ir kokios pagalbos gali kreiptis Palangos moterys, patiriančios smurtą? Į ką atkreipti dėmesį? Klaipėdos Pagalbos moterims linijos...


Kiekvienų metų lapkričio 25 d. yra minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena.


Palangos senosios gimnazijos biologijos mokytoją Daivą Urbštienę gyvenime sunku labai nustebinti, tačiau kai prieš karantiną, viename susitikime jai prisistačius mokytoja, vos ne visi ėmė sutartinai prisiminti savo mokyklas, mokytojus ir net atskirus dalykus, ji širdyje nusistebėjo: „Žmonės, baigę mokyklą prieš 30 metų ir daugiau, iki šiol prisimena ir kalba apie savo buvusius mokytojus.“


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Sausio 5-ąją, sekmadienį, į Palangos miesto policijos komisariatą kreipėsi moteris, kuri teigė, jog buvo apgauta sukčių.


Jeigu šiandien susėstumėte pokalbiui prie kavos su Tomu Juliumi Žulkumi, miesto savivaldybės Tarybos nariu bei poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ direktoriumi, kalba, ko gero, pasisuktų apie tris dalykus: sėkmingą „Pušyno“ veiklą – „Kai kiti verčiasi per galvą, kad būtų kuo didesnis užimtumas, ypač ne sezono metu, pas mus laisvų...


Vakar ir šiandien Palangoje, „Gabijos“ viešbutyje, teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų mokymus kaip kovoti prieš vyrų smurtą prieš moteris šeimose surengė šios srities specialistė, JAV teisininkė Cheryl Tomas. Ji šių metų kovo mėnesį žurnalo „Newsweek“ buvo tituluota nominacija „Moterys, kurios sukrėtė pasaulį“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius