Socialinės paslaugos Palangoje jau teikiamos naujame, neįgaliesiems pritaikytame pastate

Palangos tiltas, 2020-11-11
Peržiūrėta
474
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Socialinės paslaugos Palangoje jau teikiamos naujame, neįgaliesiems pritaikytame pastate

Šią savaitę į naujas patalpas –­ Savivaldybės kieme esantį suremontuotą ir neįgaliųjų poreikiams pritaikytą pastatą – persikėlė Palangos miesto socialinių paslaugų centras. Čia nuo šiol teikiamos socialinės paslaugos miesto gyventojams. Dienos socialinė globa bei Intensyvi krizių įveikimo pagalba ir toliau teikiama adresu Klaipėdos pl. 76.

Iki šiol gyventojams svarbių dalis Palangos miesto socialinių paslaugų centro paslaugų, tarp kurių – ir neįgaliųjų aprūpinimas techninės pagalbos priemonėmis, buvo teikiamos pastato, esančio Gintaro g. 33A, trečiajame aukšte. Tačiau šis pastatas nėra pritaikytas senyvo amžiaus ir neįgaliems žmonėms, todėl sunkiau vaikštantys ar vyresnio amžiaus palangiškiai bei šventojiškiai, besikreipiantys į šį centrą dėl techninių pagalbos priemonių išdavimo ar kitų paslaugų, ilgą laiką susidurdavo su nemažais nepatogumais.
Ieškant galimybių Socialinių paslaugų centrą iš Gintaro gatvės iškelti į patogesnes, neįgaliesiems pritaikytas patalpas, buvo apspręsta todėl kreiptis į Vyriausybę bei paprašyti perduoti Savivaldybės kieme esantį pastatą, kurį būtų galima pritaikyti socialinėms reikmėms.

Praėjusiais metais minėtas pastatas buvo perduotas Savivaldybei. Siekiant šį buvusį poilsio paskirties pastatą pritaikyti socialinėms reikmėms, Savivaldybė jį suremontavo – atliko vidaus apdailos bei elektros darbus, įrengė šildymo sistemą, du neįgaliesiems pritaikytus įėjimus bei įvažas. Tad į Socialinių paslaugų centrą besikreipiantys miesto gyventojai ligšiolinių nepatogumų nebepatirs.
Geresnėmis sąlygomis galės džiaugtis ir centro darbuotojai – pastato pirmame aukšte įrengti 4 kabinetai, priėmimo patalpa, posėdžių kabinetas, sanitarinės bei pagalbinės patalpos, taip pat – patalpos, reikalingos slaugos lovoms ir kitoms techninėms priemonėms sandėliuoti.

Naujajame pastate bus vykdoma Palangos miesto socialinių paslaugų centro veikla, teikiamos kokybiškesnės socialinės paslaugos miesto gyventojams. Į šias patalpas persikėlė Socialinių paslaugų centro administracija, Globos centras, atvejo vadybininkas, socialiniai darbuotojai darbui su šeimomis, socialinis darbuotojas, atsakingas už techninės pagalbos priemonių neįgaliesiems išdavimą ir priėmimą. Čia bus teikiama ir specialiojo transporto paslauga, pagalba į namus, bendrosios socialinės paslaugos.
Miesto gyventojams aktualu ir tai, kad pastatas, kuriame nuo šios savaitės teikiamos socialinės paslaugos, yra labai patogioje vietoje – visai šalia Savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus. Tad socialinius klausimus spręsti bus žymiai patogiau.

Dienos socialinė globa bei Intensyvi krizių įveikimo pagalba ir toliau bus teikiama adresu Klaipėdos pl. 76.
„Džiaugiuosi, kad pavyko įtikinti Vyriausybę, jog šis pastatas būtų ne privatizuotas, o perduotas Palangos miesto savivaldybei. Vyriausybė operatyviai atsižvelgė į Palangos prašymą ir pastatą perdavė Savivaldybei. Štai ir rezultatas – pastatas sutvarkytas, o dabar neįgalieji gyventojai galės būti patogiai aptarnaujami suremontuotame, šviesiame ir pritaikytame pastate“, – sakė Palangos meras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šią savaitę į naujas patalpas –­ Savivaldybės kieme esantį suremontuotą ir neįgaliųjų poreikiams pritaikytą pastatą – persikėlė Palangos miesto socialinių paslaugų centras. Čia nuo šiol teikiamos socialinės paslaugos miesto gyventojams. Dienos socialinė globa bei Intensyvi krizių įveikimo pagalba ir toliau teikiama adresu Klaipėdos pl. 76.


Palangos miesto savivaldybė prisideda prie Europos judumo savaitės renginių. Rugsėjo 22 d. organizuojamas renginys –„Diena be automobilio“, kurio metu bus nemokamai teikiamos viešojo transporto paslaugos miesto gyventojams ir svečiams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.


Palangos miesto Savivaldybė tiesia pagalbos ranką labiausiai dėl koronaviruso pandemijos paliestiems miestelėnams – jie į Savivaldybę jau gali kreiptis dėl vienkartinės socialinės piniginės paramos.


Palangos miesto savivaldybės įmonių, įstaigų, institucijų darbuotojams ir valstybės tarnautojams iki balandžio 14 d. imtinai uždrausta vykti į komandiruotes Lietuvoje ir į užsienio valstybes.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos vaikų parkas praturtintas neeiliniu įrenginiu – čia įrengtos sūpuoklės, skirtos neįgaliesiems.


Lietuvos Respublikos Seimas 2014 m. gruodžio mėnesį priėmė Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo (toliau – Įstatymas) ir Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo pakeitimus – būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų, kaip ir socialinės pašalpos, teikimas perduotas...


Startavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengta Socialinės paramos šeimai informacinė sistema (www.spis.lt), kuri leidžia užsisakyti net 26 socialinės paramos paslaugas. Gyventojai galės nebevykti į savivaldybę, o naudodamiesi internetu pateikti prašymą gauti išmoką vaikui, socialinę pašalpą, įvairias šalpos pensijas, mokinių nemokamą...


Naujajame Palangos miesto savivaldybės administracijos pastate, dar prieš metus perimtame ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos, jau triūsia remontininkai.


Ketvirtadienį vietos valdžia svarstė klausimą dėl naujo Savivaldybės administracinio pastato statybos. Yra pateikti du investicinio projekto variantai. Vienas siūlymas – statyba dabartinėje vietoje, kitas – administracijos patalpų nuoma numatant jų išpirkimą ateityje. Nepaisant ekonominio nuosmukio, kurorto valdžia, nors ir su varganu biudžetu ir be realių pinigų, siekia įgyvendinti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius