Sporto fiestoje – galimybė „akis paganyti“ ir savo jėgas išbandyti

Alfredas PUMPULIS, 2011-06-02
Peržiūrėta
1986
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sporto fiestoje – galimybė „akis paganyti“ ir savo jėgas išbandyti

„Mokinių sporto šventė, skirta tarptautinei vaikų gynimo dienai pažymėti“ – jau tradicinė, kiekvienais metais vykstanti šventė centriniame Palangos stadione ir šiemet sukvietė sportuoti paties „įvairiausio plauko“ moksleivius.

 

Trečiadienį vykęs renginys sukvietė visą pulką  mokinių iš visų Palangos mokyklų.  Jie galėjo mėgautis ne tik krepšinio žaidimu,  stalo tenisu ar futbolu, moksleiviai taip pat mėgino savo taiklios akies bei rankos koordinaciją, mėtydami strėlytes į smiginį, taip pat mėtė pasagas, kurios šiose varžybose atsirado neseniai.

Šiais metais šventės svečius stebino ir kviestiniai svečiai, sutikę atsivežti keletą arklių ir suteikti galimybę visiems norintiems jais pajodinėti. Svečiai, patiems mažiausiesiems  atsivežė ir ponį, vardu Inkaras. Tik šįkart, nežinia, galbūt dėl šios varžybų rungties neįprastumo, norinčių pajodinėti atsirado vos keletas. Įdomu tai, jog daugumą jų sudarė merginos. Viena iš jų, Patricija iš Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos, „O man ne Dzin“ komentavo: „Joti jau šiek tiek moku. Namuose, žinoma, arklio nelaikau, paprasčiausiai važiuoju į žirgyną netoli Karklės. Turiu pasakyti, kad  tai nėra pats pigiausias malonumas. Šiek tiek nusivyliau, nes arklį vedžiojo... Norėjau pajodinėti šiek tiek greičiau, palakstyti... Tačiau arklys ką tik po varžybų, buvo dar „karštas“, - teigė jau ne pirma kartą ant arklio lipanti Patricija.

Kaip visada didelio žiūrovų dėmesio susilaukė krepšinis, kalbinti žiūrovai Pijus ir Edvinas, pasakojo savo dienos planą: „Atėjome ne sportuoti, šįkart tik pažiūrėsime kaip tai daro kiti. O vėliau ir į pliažą nueisime. Labai gerai, kad  šiandien užpučia „vėjukas“, kitaip turbūt čia nesėdėtume. Tikimės, jog per daug neįdegsime“.

Merginos, krepšinio metu, turėjo kur „paganyti akis“. Akį taip pat įmantriu žaidimu, bei gražiais dėjimais traukė „didžiausia“  komanda „Goda“, sudaryta iš vienuoliktokų: Gvido Mikutavičiaus, Valento Bružo ir Karolio Zajausko. Kaip pastarasis nepasikuklino pasigirti, komandoje nebuvo išvenga ir techninių pražangų: „Netyčia išsprūdo keiksmažodis, kai nesėkmingai kroviau į krepšį ir už tai mane nubaudė technine...“, - kalbėjo aukščiausias komandos narys Karolis Zajauskas.

Kitose rungtyse taip pat netrūko nei dalyvių, nei smalsuolių. Viena iš tokių rungčių – mėtymas į smiginį. Nestigo mokinių, norinčių pasitikrinti savo akies ir rankos „suvedimą“. Vienas iš ambicingiausiai nusiteikusių ir visą dalyvavimo laiką su šypsena veide buvusių, Jonas Juozapaitis, paklaustas kas sunkiausia mėtant į smiginį, pasidalino patirtimi: „Meti ir tikiesi, kad pasiseks. Čia visas sunkumas. Manau, kaip pasuksi ranką, primerksi akį ar ne, neturi jokios reikšmės“, - kalbėjo, kaip jis pats save įvardino, pretendentas į Pasaulio smiginio čempionus, Jonas Juozapaitis.

Kai kuriuos žiūrovus pakirto saulė ir jie, suradę laisvą žolės plotelį, okupavo pavėsį, kiti mėgavosi nemokamu dušu – žolės laistytuvu, treti, neapsikentę išėjo namo. Kalbintos dvi draugės, Augustė ir Monika dievagojosi: „Šiandien tikrai per karšta kur nors dalyvauti, atėjome, daugiau, pažiūrėti kaip pluša kiti (kalba Augustė). Manęs nevilioja, net jodinėjimas žirgais.  Man iš tiesų jų gaila...“.

Visi laimėtojai neliko tuščiomis rankomis,  dauguma jų, apdovanoti ne tik taurėmis, tačiau ir nuotraukų albumais.

Krepšinyje tarp 5-6 kl. mergaičių grupėje pirmą vietą iškovojo ir iškelta galva atsiimti apdovanojimo žengė „Gėlytės“. 7-8 kl. grupėje įmantrų vardą savo komandai davusios - „Matrioškos“,  9-11 klasių nugalėtojomis tapo „Fyfos“.

Nuo mergaičių neatsiliko ir berniukai: 5-6 kl. grupėje aukščiausius laurus nuskynė „Pliusai“,  7-8 kl. grupėje laimėjo „Šventoji 2“, o  9-11 kl. grupėje geriausia buvo „Goda“ komanda.

Kvadrato rungtyje, geriausia iš vaikinų buvo komanda „Terminatoriai“, taip pat grupelė merginų, pasivadinusių „Laukinės katės“.

Buvo apdovanotos visos komandos ir visi dalyvavusieji, nė vienas neliko nuskriaustas.  

Treneris bei sporto mokyklos direktorius Romaldas Kazlauskas apie renginį kalbėjo: „Kiekvieną kartą vaikams stengiamės parodyti ką nors naujo, sudominti juos. Smiginis, futbolas, krepšinis, stalo tenisas – galima tik įsivaizduoti kaip kai kuriems vaikams tai įgriso. O šiais metais įtraukėme ir pasagos mėtymą, suteikėme galimybę pajodinėti su arkliais. Norėjome surengti šiandien ir tinklinio varžybas, tačiau nebespėjome“.

Neabejotinai, šis renginys abejingų nepaliko. Ne vienas kalbintas dalyvis ar tiesiog žiūrovas organizatorių darbui neturėjo jokių priekaištų. Džiugu, jog mieste pradeda atgyti sportas, kuriama veikla jaunimui. Už tai, žinoma, reikia padėkoti sporto centrui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tinklinio turnyras „Geltona, žalia, raudona“ sukvietė visus, kuriems patinka tinklinio žaidimas. Dalyvių tarpe gausiausias būrys buvo abiturientai.


Palangoje penktadienį prasideda tradicinė 21-oji šventė „Palangos stinta“, šiemet ypatingas dėmesys joje bus skiriamas žemaičių raštui, pranešė kurorto savivaldybė. 


Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo bylą dėl Dominyko Vaitkaus, vykdančio veiklą pagal verslo liudijimą, teiktų pavojingų sporto paslaugų „Ankorr“ treniruočių metu.


Pasaulio lietuvių sporto žaidynės 2025 metais vyks Palangoje

"Palangos tilto" informacija, 2022 06 22 | Rubrika: Miestas

Pasaulio lietuvių sporto žaidynės – tarptautinis, gilias tradicijas turintis sporto renginys, suburiantis tūkstančius Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių mūsų tautiečių, ir ši sporto fiesta 2025 metais vyks Palangoje.


Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenė įvairiais būdais siekia, kad judėjimas ir sportas taptų kiekvieno vaiko kasdienine veikla bei įpročiu.


Praėjusią savaitę vaikai minėjo savo šventę – Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Į šventę, vykusią Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos stadione, susirinkę mažieji Palangos visuomenės nariai turėjo ką veikti – jiems buvo pasiūlyta daug smagios veiklos.


Saulėtą gegužės 26 dieną Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ vyko nuotaikinga sveikatingumo sporto šventė „Linksmoji karuselė“. Į šventę susirinko gausus būrys vaikučių, tėvelių, senelių, brolių ir sesučių. Skambant Marijono Mikutavičiaus dainai „Trys milijonai“ sporto šventės pradžią vainikavo iškilminga grupių eisena.


Šeimų sporto šventė

2017 05 25 | Rubrika: Miestas

Šventosios pagrindinėje mokykloje įvyko projekto „Šeimos, meno ir sporto glėbyje“ baigiamasis renginys – šeimų sporto šventė „Sportuoju aš, sportuoji tu, sportuojame visi kartu!“ Susirinkusiuosius „išjudino“ mankšta, į kurią visus pakvietė šokių studijos dalyvės aštuntokės Paulina...


Neįprastai karštą dieną kūno kultūros ženklo (KKŽ) normatyvus laikė neįprasta komanda – stipriausi gimnazijos sportininkai ir sportiškiausi Palangos miesto pradinukai.


„Mokinių sporto šventė, skirta tarptautinei vaikų gynimo dienai pažymėti“ – jau tradicinė, kiekvienais metais vykstanti šventė centriniame Palangos stadione ir šiemet sukvietė sportuoti paties „įvairiausio plauko“ moksleivius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius