Palanga ir toliau stebina poilsiautojus kainomis: lietuviai traukia į Lenkiją

Palangos tiltas, 2022-08-03
Peržiūrėta
905
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gdanskas. Dalios Smagurauskaitės nuotr.
Gdanskas. Dalios Smagurauskaitės nuotr.

16 eurų už karštą patiekalą. Tokiomis kainomis stebina kurortinė Palanga. Poilsiautojai prie lietuviškos jūros sako maistas kavinėse ar restoranuose jau susilygino su Vokietijos kurortais ir pranoko Anglijos kainas.

Palangoje atostogaujantiems lietuviams be gero oro tikras galvos skausmas ir kur skaniai, o svarbiausia – pigiai pavalgyti. Kad kainos nešokiruotų prisėdus prie stalelio dauguma restoranų jau gatvėje anonsuoja karštų patiekalų kainas, praneša „LNK Žinios“. 

Kaip antai mėsos kukuliai su bulvių koše atsieis 13 eurų, o ančių kepenėlės ir 23 eurus.

„Prieš dvi savaites su vaiku buvome čia, tai brangiausią patiekalą matėme 16 eurų. Steiką valgėme“, – sakė moteris. 

„Prie jūros Vokietijoje buvome, tai ten brangiau. Ten 22 eurai steikas. Taip, kad nedaug skiriasi. Dėl to ir tuščia. Anksčiau pilna buvo Palanga, o dabar tuštoka. Vadinasi skrenda, kur pigiau“, – sakė vyras.

„Žinokit, Londone pigiau pavalgyčiau nei čia“, – sakė kitas. 

„Gal truputį pabrangę, mes tik antra diena, tai nemačiau, kad kažko baisaus. Galvojau, kad baisiau bus, kai prisiskaičiusi straipsnių“, – sakė moteris. 

„Kainos kaip kurorte. Nemanau, kad čia važiuoja žmonės mažesnių kainų“, – sakė vyras.

„Čia gal net pigiau kai kas, bent kur pataikėme, tai cepelinai buvo pigiau nei Šventojoje. Čia 6,5 euro, o ten 8,8 euro“, – sakė vyras. 

Išsinuomoti dviratį 2 val. Kunigiškėse be 25 eurų nepavyks. Ekonomistai jau mato ženklus, kad kainos darosi neadekvačios, žmonės perka kiek mažiau.

„Kuomet kainos taps neadekvačios, labai greitai į tai sureaguos paklausa. Jeigu gyventojai yra vis dar pasiryžę atostogaudami Palangoje pirkti tam tikrus patiekalus už labai dideles kainas, tai tik skatina tas kainas palaikyti“, – sakė „INVL Asset Management“ analitikė Indrė Genytė-Pikčienė. 

Ką kainos šokiruoja – ir toliau galės pigesnių ieškoti Lenkijoje. Šalis pratęsė PVM lengvatą maisto produktams ir degalams iki metų pabaigos.

„Šitas pakeitimas buvo įvestas vasario 1 dieną. Pradžioje tai buvo gan žymus pakeitimas, ženkliai matėsi kainų skirtumas, bet po kelių savaičių kainos susilygino su tomis, kurios buvo prieš vasario 1 dieną“, – sakė parduotuvės „Valdi“ vadovas Valdas Krakauskas. 

Net ir panaikinus PVM maistui, o degalams sumažinus nuo 23 iki 8 proc., infliacijos lygis Lenkijoje vasaros pradžioje pakilo daugiau nei 14 proc. Lietuvoje tuo metu buvo kone 21 proc. Ekonomistai mano, kad ši priemonė nepasiteisino.

„Jeigu jie dabar panaikintų lengvatas, pas juos maisto kainos augtų tikrai pilna apimtimi PVM lengvatos, kuri buvo pritaikyta. Ne daugiau, o tai reiškia, kad jie finale būtų išėję į aukštesnį kainų lygį, nei būtų buvę, jei šios lengvatos nebūtų taikę“, – sakė Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto docentas Algirdas Bartkus. 

Atostogaujantiems lietuviams kaimyninė šalis vis tiek atrodo pigi. Kaip įrodymu dalijasi nuotraukomis.

Gdanske pačiame centre esančiame restorane aštuonkojis kainuoja 13 eurų, kiaušinienė – 4 eurai, tartaras – 9 eurai, sriuba – 4,5 euro, alkoholiniai kokteiliai kainuoja tarp 4 ir 5 eurų. 

Finansų ministerija sako, kad Lenkijos pavyzdžiu neseks ir panašių priemonių neplanuoja imtis.

„Tokios lengvatos pagrindinis tikslas – tiesioginė nauda vartotojams per produktų, paslaugų kainų mažėjimą – nėra pasiekiamas. Tą puikiai iliustruoja 2009 metų pavyzdys, kai Lietuva sumažino akcizą degalams, tačiau norimo efekto mažesnėms kainoms vartotojams jis neatnešė“, – nurodė ministerija.

„Visa tai kainuoja valstybei, iždui ir galima užsižaisti su tokiais tarifais ilgą laiką“, – sakė I. Genytė-Pikčienė. 

Anot Lenkijos statistikos departamento, lietuviai per pirmąjį šių metų ketvirtį jau išleido 52 mln. eurų. Lietuvos bankų teigimu, atsiskaitymų apimtys 3,5 karto didesnės nei pernai tuo pačiu metu.

LNK

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atostogos baigėsi. Pirmadienį ryškiausios Lietuvos krepšinio žvaigždės renkasi Palangoje. 


YCHO STUDIJA –  lietuviško dizaino namai, kur susitinka ypatingos, charizmatiškos ir originalios asmenybės ne tik vasaros nuotykiams, bet ir stiliaus atradimams. 


Kiokušin karatė klubas „Shodan“ šiemet ėmėsi iniciatyvos surengti pirmąjį tarptautinį treniruočių seminarą ir Palangoje įvykusiu renginiu liko itin patenkintas. Pajūryje susirinko per 200 sportininkų, kurių treniruotėms vadovavo patyrę meistrai.


Kiokušin karatė klubas „Shodan“ šiemet ėmėsi iniciatyvos surengti pirmąjį tarptautinį treniruočių seminarą ir Palangoje įvykusiu renginiu liko itin patenkintas. Pajūryje susirinko per 200 sportininkų, kurių treniruotėms vadovavo patyrę meistrai.


Mielieji, Vasario 16-oji – valstybės atkūrimo diena – primena mums, kad laisvės kūrimas – tęstinis procesas, sujungiantis praeitį, dabartį, ateitį.


Pirmadienį, rugsėjo 13 d., Palangoje, paplūdimyje, rastas moters lavonas.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki vieno didžiausių šių metų sporto įvykių – Europos futbolo čempionato – pradžios, Lietuvos pramogų ir sporto pasaulio žvaigždės dalinasi savo prognozėmis, kas, jų manymu, turėtų triumfuoti šiose pirmenybėse. Prizas už teisingą spėjimą, daugiau nei įspūdingas – vienas milijonas eurų.


Palangos komunalininkai baigia įrengti medinę aikštelę paplūdimyje, kurioje grožėtis jūra bei vasaros saulėlydžiais bus patogu neįgaliesiems. Ties Birutės parku, netoli poilsio namų „Palangos žuvėdra“ esančiame paplūdimyje žmonėms su negalia pritaikyti ir privažiavimai prie jūros – nutiesti patogūs mediniai takai per kopas, kopose įrengta apžvalgos aikštelė...


Kalnai šiukšlių, prišnerkštos ir sudergtos kopos, muštynės, kurias ne visada laiku „užgesindavo“ renginiui samdytų apsaugos darbuotojų armija, tualetų trūkumas ir organizaciniai nesklandumai - didžiausio jaunimo susidomėjimo šią vasarą sulaukusio renginio – DJ Tiesto koncerto paplūdimyje – spalvos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius