Stintų šventei besirengiantis pajūris vienija jėgas

Palangos tiltas, 2015-01-22
Peržiūrėta
1727
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Stintų šventei besirengiantis pajūris vienija jėgas

Stintų šventei besirengianti Palanga vienija jėgas su neringiškiais – ketvirtadienį penki Stintų ordino riteriai atvyko į Nidą, kur, susitikimo su šio kurorto vadovais metu, į Stintų ordino riterius buvo inauguruoti Neringos meras Darius Jasaitis bei Neringos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Natalija Lisovskienė.
Ši žaisminga atrakcija – ne tik pasirengimo artėjančiai Stintų šventei Palangoje dalis, bet ir pirmas svarbus žingsnis, žengtas abiejų kurortų kultūros srities darbuotojų, siekiant susitelkti bendram siekiui, kad pajūrio regionas turistams taptų dar patrauklesnis.
Pasak Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininko Nerijaus Stasiulio, patirtis rodo, jog siekiant sudominti turistus, kurie, kaip žinia, atostogauja ne dieną ar dvi, o savaitę ir ilgiau, verta jiems pateikti ne pavienių miestų, o bendrą viso regiono renginių paketą. Ypač tai pasakytina apie pajūrį. „Turime unikalią pajūrio gamtą bei čia esančius patrauklius turistinius objektus – Gintaro muziejų Palangoje, delfinariumą Klaipėdoje, Neringos įžymybes ir kita, tačiau, siekdami į regioną privilioti kuo daugiau svečių, neišnaudojame visų galimybių. Neabejoju, jog sinchronizuodami skirtinguose miestuose vykstančias panašaus turinio šventes, papildydami vieni kitus, žinią apie pajūrio regioną paskleisime gerokai plačiau, nei dirbdami pavieniui“, – sakė Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkas.
Stintų šventė Palangoje bei „Stintapūkis“ Nidoje, N. Stasiulio teigimu – puiki galimybė bendromis jėgomis pristatyti pajūrio regioną vienijantį žvejiškąjį paveldą. „Palangoje Stintų šventė rengiama jau dvyliktus metus, prieš keletą metų į Stintapūkį“ pakvietė ir Neringa. Susidomėjimas šiomis šventėmis kasmet vis labiau auga, ir tai rodo, jog verta abiejų miestų kultūrininkams sutelkti jėgas, kad dvi savo turiniu panašios šventės ne konkuruotų tarpusavy, o – priešingai – praturtintų viena kitą bei į pajūrį priviliotų kuo daugiau pramogautojų“, – kalbėjo N. Stasiulis.
Todėl dalyvauti vasario 14 d. Palangoje vyksiančioje Stintų šventėje Palangos kultūrininkai pakvietė ir neringiškius. Po savaitės, vasario 21-ąją, numatomas atsakomasis vizitas – savo programą palangiškiai atveš į Neringoje vyksiančią „Stintapūkio“ šventę.
Stintų ordino riteriu ketvirtadienį tapęs Neringos meras D. Jasaitis teigė būtinai atvyksiąs į Stintų šventę Palangoje. „Man didžiulė garbė tapti šio ordino nariu ir taip prisidėti prie žvejybos tradicijų garsinimo. Džiugu, kad pajūrio regiono savivaldybės vienijasi pristatydamos unikalų šio krašto paveldą ir tokių, bendradarbiavimą liudijančių iniciatyvų kasmet vis daugiau“, – teigė D. Jasaitis.
Palangos meras Šarūnas Vaitkus taip pat akcentavo, jog bendri kelių miestų projektai – labai sveikintina iniciatyva. „Svarbu, kad pajūrio savivaldybės mato bendrą strategiją tiek dėl kultūrinių renginių, tiek ir kitais klausimais, tokiais kaip skrydžių geografijos iš Palangos oro uosto plėtra, bendri regiono pristatymai turizmo parodose ir kita. Dirbdami ranka rankon, pasieksime geriausių rezultatų, siekdami padaryti pajūrio regioną dar patrauklesnį tiek Lietuvos, tiek ir užsienio šalių turistams“, – sakė Š. Vaitkus.

„Palangos tilto“, Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadieni gegužės 11 d. Palangos lopšelyje – darželyje „Pasaka“ startavo eTwinning projektas „Kultūra mus vienija“ (CULTURE BRINGS TOGETHER). Šį projektą įgyvendina „Rudnosiukų“  grupės vaikai. 


Išėjo dar vienas nemokamo žurnalo „Lietuvos pajūris“ numeris pajūriui ir ne tik. 


Palanga po metų pertraukos vasarį kvies į tradicinę stintų šventę, tuo metu Kuršių nerija nusprendė, kad „Stintapūkis“ kaip ir pernai nevyks.


Po trumpos pertraukos dėl pasaulį ir Lietuvą užgriuvusios koronaviruso pandemijos Palanga šiemet vėl ryškiai suspindo kalėdine nuotaika ir šventine atmosfera. Visą šį šventinį mėnesį kurorto kultūrinėse erdvėse skamba nuostabūs koncertai, žiūrovus stebina įdomūs spektakliai, kino filmai, o šeimos ar bičiuliai kartu leidžia laiką linksmuose kalėdiniuose edukaciniuose užsiėmimuose. O rytoj...


Šilta žiema prie Baltijos krantų siūbtelėjo daug stintų, o Palangos tiltą apniko žvejai, kurie stintoms traukti ant tilto tvirtina žuvų tinklinių samčių kranus (žvejai juos vadina „keseliais“), kitus kėlimo mechanizmus. Į „Palangos tiltą“ šią savaitę pasipylė skambučiai: „Žvejybos įrankiai tvirtinami darant įpjovas tilte. Be to, toks jų...


Palanga intensyviai rengiasi jau šeštadienį, vasario 17 d., vyksiančiai Stintų šventei, o žvejai – tradicinei šios šventės daliai – stintų meškeriojimo varžyboms Mero taurei laimėti.


Palangoje jau vis labiau juntamas stintų kvapas – iki jubiliejinės, penkioliktosios Stintų šventės liko mažiau nei mėnuo. Renginio organizatoriai žada – gerų, laiko patikrintų pramogų bei atrakcijų šventėje tikrai nestigs.


Stintų šventei besirengianti Palanga vienija jėgas su neringiškiais – ketvirtadienį penki Stintų ordino riteriai atvyko į Nidą, kur, susitikimo su šio kurorto vadovais metu, į Stintų ordino riterius buvo inauguruoti Neringos meras Darius Jasaitis bei Neringos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Natalija Lisovskienė.


Šį šeštadienį Palangoje vyksianti šventė „Palangos stinta“ į kurortą privilios ne tik šios agurkais kvepiančios žuvies mėgėjus, bet ir žvejus – būtent stintų meškeriojimo nuo jūros tilto varžybos šeštadienį paskelbs šventinių pramogų pradžią.


Ar nepritrūks Stintų šventėje... stintų? Praėjusią savaitę vietos žvejai dėl šąlančios jūros buvo priversti ištraukti tinklus bei persikelti į Kuršių marias. Šventės organizatoriai tikisi, kad pasikeis vėjo kryptis ir galbūt nupūs ledus, kad vietos žvejai kitam savaitgaliui galėtų parūpinti Baltijoje sugautų stintų.   Tikisi palankesnio oro...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius