Su miesto vadovu – pasižiūrėti kaip tvarkoma Palanga

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-05-27
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Su miesto vadovu – pasižiūrėti kaip tvarkoma Palanga

Regis, miesto meras Šarūnas Vaitkus pradeda naują bendravimo su žiniasklaida tradiciją – apie vykdomus kurorte darbus papasakoti ne mero kabinete, o kartu su žurnalistais apsilankant įvairiuose miesto objektuose.

 

Kelių direkcija skyrė lėšas

Po miesto vadovo apsilankymo Valstybinėje Kelių direkcijoje prie Susisiekimo ministerijos, Palangai buvo skirta 1 milijonas 677 tūkstančiai litų vietinių reikšmės kelių ir gatvių infrastruktūrai gerinti. Vakar savivaldybės Tarybai pritarus, lėšos buvo skirtos 14 miesto gatvių ir jų aplinkai gerinti.

Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus siūlymu, suma buvo šiek tiek pakoreguota - skirta 288 550 litų Palangos miesto ir Šventosios seniūnijos gatvių, dviračių takų ir kvartalinių pravažiavimų asfaltbetonio dangos (duobių) taisymui.

„Džiaugiuosi, kad didžioji dalis lėšų pasieks naują miesto rajoną, kuris iki šiol dažnai pritrūkdavo dėmesio. Atlikus darbus už gautą finansavimą, pagerės jame gyvenančių palangiškių gerbūvis, eismo saugumas, bus sukurta daugiau patogumų“, - sakė Š. Vaitkus.

12 tūkstančių litų buvo skirta Laukų gatvės esamos asfaltbetonio dangos remontui. „Šioje gatvėje mašinų srautas yra didelis. Komunalininkai negali privažiuoti prie daugiabučių. Gyventojai stato mašinas kaip papuola ant šaligatvių. Už gautus pinigus bus ne tik sutvarkyta gatvės danga, bet ir praplatintos automobilių stovėjimo aikštelės“, - rodė miesto vadovas.

78 600 litų skirta gatvės dangos nuo Taikos gatvės iki Klaipėdos plento 46 remontui. Šį kelio ruožą meras vadino „katastrofišku“. „Įgyvendinant projektą, bus tiesiama ištisinė kelio danga“,- važinėdamas kartu su žurnalistais, rodė meras.

 

Tvarkoma paminklų aplinka

Riedant per miestą į akis krito ryškiomis spalvomis žvilgsnį viliojantys gėlių vazonai specialiai tam pagamintose estetiškose metalinėse konstrukcijose.

Žurnalistai atkreipė dėmesį, kad iš pagrindų tvarkoma paminklo Liudui Vaineikiui aplinka. Netrukus bus sutvarkytos ir prieigos prie kitų kurorto paminklų – J. Šliūpui ir J. Basanavičiui.

„Paminklų aplinka buvo labai nepatraukli. Norime, kad ji, kaip ir visos miesto viešosios erdvės, viliotų miestelėnus ir kurorto svečius“, - sakė Š. Vaitkus.

Iš Kelių direkcijos fondo daugiau kaip du šimtai tūkstančių litų skirta Sodų gatvės dangos remontui.

Beveik du šimtai tūkstančių litų skirta Medvalakio gatvės – nuo Sodų iki Bangų gatvės – esamos asfaltbetonio dangos remontui. Anot mero, šioje gatvėje taip pat bus paklota nauja gatvės danga

47 646 litai skirta automobilių stovėjimo vietų Laukų gatvėje įrengimui.

Beveik du šimtai tūkstančių litų skirta šaligatvių įrengimui sodų bendrijos „Pavėsis“ pagrindiniame take. Kaip rodė žurnalistams Š. Vaitkus, prie gatvės nėra įrengta šaligatvio, todėl vaikams tenka eiti į mokyklą gatve. „Bus įrengta ir tako apšvietimas“, - rodė meras. Jis atkreipė dėmesį į nušiurusią skelbimo lentą: „Pakeisime ir visas skelbimo lentas mieste, kad jos būtų gražios ir estetiškos“, - pasakojo meras.

Už 17 tūkstančių litų bus paplatinta automobilių stovėjimo aikštelė nuo Sodų gatvės iki Saulėtekio tako 11.

382 000 litų kainuos automobilių stovėjimo vietų įrengimas Taikos gatvėje.

„Tėvai atveža ryte vaikus į darželius „Pasaka“ ir „Gintarėlis“. Mašinos sustoja, o vaikai lipa į gatvę. Padarius nišas, atsiras daugiau vietos pastatyti mašinas, gatvė taps saugesnė“, - įsitikinęs meras.

Už gautus 62 tūkstančius litų bus atliktas lietaus kanalizacijos kolektoriaus Vasaros gatvėje remontas.

 

Meras atsiprašo dėl galimų nepatogumų

Gautas finansavimas turi būti panaudotas dar šiais metais. „Galbūt vasarą vykdomi darbai gyventojams sukels tam tikrų nepatogumų, bet miestas, ypač naujasis rajonas, jau senokai buvo gavęs tokį didelį finansavimą kurorto keliams ir gatvėms, todėl mums būtina jį įsisavinti“, - teigė Š. Vaitkus.

Jis sakė, kad kartu su svečiu iš Vilniaus, Kelių direkcijos Plėtros direktoriumi P. Tekoriumi šią savaitę buvo nuvykę į Klaipėdos plentą, kurį numatyta praplatinti iki keturių eismo juostų. „Toks praplatintas kelias nuo Kretingos gatvės eitų iki pat posūkio į Žibininkus“, - sakė meras. Vasarą Taryba turės patvirtinti detalųjį planą, o tuomet galėsime prašyti Kelių direkcijos pinigų techniniam projektui atlikti“, - pasakojo miesto vadovas. Anot jo, darbai turėtų prasidėti 2013-ais metais.

Anot mero, Tarybos koalicija savo programoje įsipareigojo tvarkyti miesto gatves, ypač miegamajame rajone, todėl malonu, kad darbai vyksta.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto mero patarėjas Pranas Žeimys teigia, kad popiet Palangos oro uoste nusileis lėktuvas su 160 Lietuvos piliečių, tačiau kur juos visus reikės apgyvendinti, iki šiol nėra aišku. „Kalbamės su viešbučiais, tačiau ne visi nori priimti atvykstančius, o kai kurie pateikė savivaldybei kainas, prilygstančias 5 žvaigždučių apgyvendinimui,“ – sako...


Netekome Justino Šatkausko – visų gerbiamo palangiškio, visuomenės, politikos veikėjo, buvusio Palangos miesto mero. Justinas Šatkauskas skaičiavo 95-uosius. Justinas Šatkauskas gimė 1925 m. vasario 3 d. Plungės rajone. Į Palangą gyventi atvyko prieš keletą dešimtmečių ir netruko tapti tikru „Palangos šeimos“ nariu.


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Praėjusį šeštadienį, birželio 1 dieną, palangiškiai buvo pakviesti į iškilmingą renginį – buvo įteiktas Mero ženklas Palangos miesto merui Šarūnui Vaitkui, taip pat inauguruoti du nauji Palangos miesto garbės piliečiai. Šis vardas suteiktas Mikeliui Balčiui bei Vidmantui Griciui. Iškilmingame renginyje dalyvavo daug svečių, atvykusių...


Inauguruotas miesto meras Šarūnas Vaitkus

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Miestas

Vakar, vykstant Palangos kurorto sezono atidarymo šventei, iškilmingame renginyje Kurhauze buvo inauguruotas meras Šarūnas Vaitkus. Jo inauguracijos šventė prasidėjo vidurdienį šventomis mišiomis Palangos bažnyčioje. Po to į Kurhauzą susirinkusi naujai išrinktoji Palangos taryba, kviestiniai svečiai, kiti palangiškiai tapo liudininkais...


Gerbiamas Pranai Žeimy, vertinu Jūsų pastangas kuriant ir rašant tekstą „Į politinį šou kartu su Seimo nariu A. Vinkumi įsisukęs piktas „Palangos balsas“ kol kas temoka tik šnypšti“, tačiau patį tekstą vertinu, kaip tarpusavio nesikalbėjimo ir nesusikalbėjimo rezultatą. Prisiminus Jūsų, kaip Seimo nario dalyvavimą ir poziciją Aplinkos...


Rugsėjo mėnesį visoje Lietuvoje vyks jau tradicija tapusi saugaus eismo akcija „Apsaugok mane“. Jos iniciatorė bendrovė „Lietuvos draudimas“ kartu su Palangos miesto savivaldybe skatins eismo dalyvius būti atsargius. Savivaldybė prie Palangos miesto mokyklų esančias perėjas pažymėjo specialiu „Apsaugok mane“ ženklu, o „Lietuvos draudimas“...


Vienas iš Palangos savivaldybės uždavinių – aktyviau skatinti vietos jaunimą įsitraukti į visuomeninę veiklą, taip pat padėti jauniems žmonėms, susibūrusiems į įvairias jaunimo organizacijas, tapti aktyvesniais – tokie siūlymai nuskambėjo pirmadienį mero Šarūno Vaitkaus kabinete, kur vyko miesto vadovo susitikimas su aktyviais jaunaisiais palangiškiais.


Sienoje - mero palinkėjimas palangiškiams ir miesto svečiams

"Palangos tilto" informacija, 2011 12 30 | Rubrika: Miestas

Palangoje atidaryta „Linkiu“ siena bei šviesos spektaklis ant kurhauzo sienų – šventiniai kurorto renginiai, kurie šiemet skiriami besikeičiančiam kurorto veidui.     Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį, gruodžio 28 dieną, J.Basanavičiaus gatvėje įkurdintoje „Linkiu“ sienoje palangiškiams...


Regis, miesto meras Šarūnas Vaitkus pradeda naują bendravimo su žiniasklaida tradiciją – apie vykdomus kurorte darbus papasakoti ne mero kabinete, o kartu su žurnalistais apsilankant įvairiuose miesto objektuose.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas