Šuns vedžiojimas: kokiais privalumais gali pasidžiaugti šeimininkas?

Palangos tiltas, 2022-07-25
Peržiūrėta
1405
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šuns vedžiojimas: kokiais privalumais gali pasidžiaugti šeimininkas?

Augintinio priežiūra dažnam šeimininkui tampa įprastu dalyku. Retai kada susimąstome, kokią naudą gauna ne patys naminiai gyvūnai, bet žmonės, prižiūrintys juos. Asmenys, auginantys šunis, kartais pasivaikščiojimus traktuoja kaip savaime suprantamą ritualą. Kokius teigiamus aspektus suteikia kasdienis šuns vedžiojimas?

Galima pasidžiaugti didesniu fiziniu aktyvumu

Verta prisiminti, kad tokia rutina yra be galo naudinga mūsų fizinei sveikatai. Juk didelė dalis visuomenės vis labiau į šuns priėmimą žiūri kaip į unikalią paskatą padidinti dienos nueitų žingsnių kiekį. Gyvūnas yra nebylus treneris, kuriam tiesiog privalu išeiti bent dešimčiai minučių į lauką pasivaikščioti. Žmonės, kurie turi problemų su stabilaus fizinio aktyvumo lygio palaikymu, labai džiaugiasi tokia kompanija. Nebelieka pasiteisinimų, o išėjus neretai atsiranda noras ir trumpą pasivaikščiojimą praplėsti įdomesniu maršrutu. Net jei vaikščiojimas ir yra neintensyvi sporto forma, reguliarumas užtikrina raumenų ir sąnarių tvirtėjimą. Svarbiausia, pasivaikščiojimus paversti smagiu ir komfortišku ritualu - šeimininkui būtina patogi apranga bei avalynė, o gyvūnui ne per laisvi, bet neveržiantys antkakliai.

Sumažėja streso lygiai ir pagerėja miego kokybė

Šio fizinio aktyvumo rūšies privalumai nesibaigia ties kūno stangrėjimu ir geresne širdies veikla. Įrodyta, jog pasivaikščiojimai su augintiniu turi tiesioginį sąryšį su streso sumažėjimu ir miego rutinos stabilizavimusi. Fiziškai aktyvūs asmenys užmiega ne tik greičiau, bet jų poilsis nakties metu būna gilesnis. Nors pasivaikščiojimai ir atrodo kaip ypač paprasta sportinė veikla, jų atsiradimas daug prie kompiuterio dirbančiam ar su depresyviomis nuotaikomis kovojančiam žmogui gali smarkiai pagelbėti. Čia svarbus ne tik pats judėjimas, bet ir gyvūno buvimas šalia. Šuo ištemps į lauką nepriklausomai nuo asmens motyvacijos judėti, kas padeda susikurti rutiną. Pastebėta, jog ilgesnį laiką su augintiniais praleidžiantys žmonės džiaugiasi mažesniu kortizolio (hormonas, kuris išsiskiria patiriant stresą) kiekiu kraujyje. 

Gerėja socialiniai įgūdžiai

Pasivaikščiojimas su augintiniu gali padėti ne tik padidinti fizinį aktyvumą, bet ir galimybę socializuotis. Dažnas šunų mylėtojas, pamatęs mielą augintinį tikrai nebijos užkalbinti ir pasidomėti apie gyvūno gyvenimą. Tai gali būti naujos draugystės ar unikalių atradimų pradžia. Gyvūnų gerove besidomintys žmonės yra draugiški ir paslaugūs, susitikus juos įmanoma ir sužinoti įdomių faktų apie įvairias veisles, ir sulaukti pakvietimo sudalyvauti renginiuose. Žinoma, verta atsiminti tai, kad ne kiekvienas žmogus, sutinkamas pasivaikščiojimų metu būna patenkintas artimu kontaktu, net jei augintinis ir yra ramios prigimties. Todėl visada būkite pasiruošę - ne tik dresuokite šunį, bet ir investuokite į tvirtus ir kokybiškus pavadėlius. Savąjį vienetą galite išsirinkti čia: https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/sunims/pavadeliai-antkakliai-petnesos/pavadeliai-

Tvirtėja ryšis su augintiniu

Galiausiai, pats svarbiausias pasivaikščiojimų privalumas - tvirtas ir draugystę reprezentuojantis ryšis su savo šuniuku. Nors tai galima užtikrinti ir leidžiant laiką namuose ar žaidžiant kieme, gyvūnui yra ypač įdomu pažinti naujas vietas su šeimininku. Ilgi pasivaikščiojimai garantuos, jog augintinis jausis dėkingas už kartu praleistą laiką, kuris maloniai nuvargins ne tik jį, bet ir šeimininką. Šis ritualas labai tinka ryšiui megzti dėl to, nes yra rutiniškas, pastovus, taip augintinis įsisavina jo svarbą, džiaugiasi žmogaus buvimu šalia.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Geriausiu žmogaus draugu vadinami šunys ne tik tampa lygiaverčiais šeimos nariais, bet ir gali padėti žmonėms su negalia. 


Augintinio priežiūra dažnam šeimininkui tampa įprastu dalyku. 


Poilsis Palangoje atostogautojų grupei virto ašaromis, policijos kvietimu ir išvarymu į gatvę. Nors ir toje pačioje vietoje apsistodavo jau penkerius metus, o namelis buvo užsakytas dar pavasarį, tačiau nesitikėjo tokio šeimininko elgesio, rašo Jogintė Užusienytė, delfi.lt žurnalistė.


Šalyje apleistų žemių plotas ir toliau stabiliai mažėja – šiuo metu Lietuvoje užfiksuota beveik 45,5 tūkst. apleistų sklypų, arba ketvirtadaliu mažiau nei prieš metus, o bendras apleistos žemės plotas sudaro 26 tūkst. hektarų (ha), arba taip pat ketvirtadaliu mažiau nei praėjusiais metais. Daugiausia tokių žemių galima rasti Vilniaus rajono, Molėtų ir Utenos rajonuose.  Lietuvoje yra...


O koks meras Šarūnas Vaitkus atrodo vyriausiam, bet vienam įžvalgiausių Seimo nariui, Antanui Vinkui, kuris 2016 metų Seimo rinkimuose Palangoje įveikė būtent konservatorių (TS-LKD) atstovą? „Tai – įžvalgus vadovas, gerai žinantis padėtį savo mieste-kurorte, tikras savo „ dvaro“ šeimininkas. Čia jis gimęs, čia užaugęs, ir čia sėkmingai pradėjęs savo...


Su Naujaisiais metais, mieli „Palangos tilto“ skaitytojai ir visi palangiškiai! Nors pagal kinų kalendorių 2018-ieji – Šuns metai, man jie – naujovių metai.


Skubančiame pasaulyje vis dažniau tėvai susimąsto, jog paskubinti gyvenimą reikia ir vaikams, tad karts nuo karto kyla diskusijų, gal verta vaikus pradėti leisti į mokyklą anksčiau, dar nesulaukus septynerių. Anksčiau į mokyklą leisti vaikus pasiūlymą pateikė ir dabartinė valdžia. O ar tai yra skatinama, ar peiktina, sunku išgirsti vieningą atsakymą, nuomonių esama įvairių.


Penktadienio vakarą į kurorto viešąją biblioteką gėlėmis nešini rinkosi palangiškiai ir ne tik mūsų miesto gyventojai, suaugę ir maži, gimnazistai ir pradinukai, – žodžiu, visi tie, kas jau spėjo pamilti šį rudenį septynerių metų gimtadienį švenčiančio „Šilko klubo“ narių darbus. Šį kartą tapybos ant šilko vertintojai...


Ar visi mokame pasidžiaugti savo miestu?  12

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 02 02 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Viešojoje erdvėje už neveiklumą ilgai koneveikti Palangos vadovai pagaliau sulaukė šiokio tokio pripažinimo.


Vilkas užpuolė ėriuką, o šeimininkas stebi už tvoros

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 04 23 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybei priklausančio Kultūros centro vadovas Nerijus Stasiulis teisme grumiasi dėl miesto biudžeto pinigų – 100 tūkst. litų. Tokios sumos iš Palangos kultūros centro reikalauja Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra (LATGA-A).


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius