Susijungę Palangos muziejai kvies sudėlioti istorijos mozaiką

Palangos tiltas, 2022-05-11
Peržiūrėta
605
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Susijungę Palangos muziejai kvies sudėlioti istorijos mozaiką

Kviesdami švęsti Tarptautinę muziejų dieną keturi Palangos muziejai susijungia akcijai, kurios kulminacija taps nemokamas dalyvavimas išskirtinėse jų parengtose programose gegužės 18 d.

Pirmą kartą visi kurorto muziejai – Palangos gintaro muziejus, Jono Šliūpo muziejus, Antano Mončio namai-muziejus bei Palangos kurorto muziejus susitelkė bendram tikslui ir kvies lankytojus juos atrasti kaip visumą. Ne konkuruojant, o papildant vienas kitą, kiekvienas iš jų lankytojams paruošė keturias nemokamas programas apie Palangą. Nuo gegužės 11 d., miesto svečiai ir gyventojai kviečiami dalyvauti akcijoje „Sudėliok Palangos istorijos mozaiką“. Apsilankę kiekviename muziejuje lankytojai specialiame žemėlapyje įklijuos lipduką. Per savaitę sudėlioję istorijos mozaiką – apsilankę visuose muziejuose – bus kviečiami dalyvauti muziejų dienai skirtuose šventiniuose renginiuose.

Jono Šliūpo muziejus pasakos istorijas apie tarpukario Palangą: apie tai, kokiais rūpesčiais gyveno Palangos gyventojai tarpukaryje, kokie buvo poilsiautojų įpročiai, mados ir pasilinksminimai, kokių pikantiškų istorijų jiems nutikdavo. Po ekskursijos svečiai bus kviečiami piknikui muziejaus kiemelyje, kur, skambant gyvai muzikai, vaišinsis arbata ar cikorijos kava.

Palangos gintaro muziejus kvies stabtelėti trijose ekskursijos stotelėse, kuriose bus atskleistos gintaro paslaptys, į jį naujai bus kviečiama į Karinos Kazlauskaitės provokuojančioje parodoje, o Mėlynajame salone bus galima pavartyti virtualų Tiškevičių šeimos ir rūmų istorijos albumą.

Antano Mončio namų-muziejaus lankytojai nuolatinėje ekspozicijoje galės pamatyti tai, ką A. Mončys kūrė, panaudodamas gintarą, o visus darbus su gintaru atradusieji mažieji lankytojai bus apdovanoti knyga "Antano Mončio kūrybos palikimas Palangoje". Muziejaus svečiams taip pat bus parodytas ukrainiečių režisieriaus Aleksandr Dirdovsky filmas „Allusion“.

Palangos kurorto muziejus pakvies lankytojus į pasivaikščiojimą „Anapilio paslaptys“ apie mistiškiausios pajūrio vilos ir jos savininkų gyvenimų istorijas, kurias iki šiol gaubia mistika, legendos ir šiurpūs pasakojimai, o ekskursijos dalyvius, žadama, lydės paslaptingas pakeleivis.

 

Gegužės 18d. nemokamų ekskursijų bilietas - žemėlapis su keturių muziejų lipdukais. Išsamesnė informacija – akcijos žemėlapyje.

Projektą iš dalies finansuoja Palangos miesto savivaldybė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kviesdami švęsti Tarptautinę muziejų dieną keturi Palangos muziejai susijungia akcijai, kurios kulminacija taps nemokamas dalyvavimas išskirtinėse jų parengtose programose gegužės 18 d.


32-ąjį kartą iš įvairių Lietuvos vietų susirinkę folkloro ansambliai balandžio 22-24 dienomis kvies palangiškius ir miesto svečius į Jurginių festivalio veiklas gamtoje – nuo skambančių eitynių iki slibino ugnies misterijos pajūryje. 


Tryliktą vasarą Palangoje - jau tradiciniu tapęs muzikos festivalis „Pasaulio balsai“. Liepos 31 – rugpjūčio 17 d. organizatoriai kvies į devynis muzikos vakarus Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje ir Palangos gintaro muziejuje. 


Šių metų balandžio 30 dieną vyko 30-oji Lietuvos mokinių istorijos olimpiada, kurią organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, VU Istorijos fakultetas ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. Joje dalyvavo 105 moksleiviai, įveikę atrankas mokyklose ir savivaldybėse. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos...


Lietuvos nacionalinis muziejus keliasi į vasaros sostinę: Palangos paplūdimyje kvies išbandyti archeologo darbą. Kilnojamoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Pajūrio akmens amžius“ iš Nidos keliasi į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų. Kartu su paroda į vasaros sostinę atvyksta muziejaus archeologai ir restauratoriai. Nuo liepos 30 d. iki rugpjūčio 1...


Lietuvos Respublikos Seime vykusiame nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ finale V. Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinė Mūza Svetickaitė laimėjo I vietą, aplenkusi beveik šimtą geriausių moksleivių iš visos Lietuvos. Aktyvistė Mūza nebijo iššūkių ir ne kartą tai įrodė. Šis įveiktas iššūkis buvo tarsi dovana visai...


Aš visai buvau pamiršusi apie kosulį. Tik pasiekus Europą, jis mane ėmė ir užklupo. Pradžioje buvęs švelnesnis, šį rytą jis buvo toks stiprus ir varginantis, kad net sukeldavo skausmingus spazmus. Jau pradedu galvoti apie tai, kas dar po kokių kelių dienų mane užklups. Ši kelionė mano organizmui – tikras išbandymas ir signalas man, kad turėčiau...


Palangos kurorto muziejus, vadovaujamas direktoriaus Jūračio Viktoro Liachovičiaus, bendradarbiaus su Palangos miesto partnerio Liepojos muziejumi – tai patvirtinanti sutartis trečiadienį, balandžio 27 d., pasirašyta Palangos miesto savivaldybėje. Sutartį parašais patvirtino J. V. Liachovičius ir Liepojos muziejaus direktorė Dace Kārkla.


Šis objektas – tai sceninis veikalas, komedija „Amerika pirtyje“. Pateiksiu šiek tiek istorijos, paaiškindamas, kuo pasireiškia to kūrinio unikalumas bei jo reikšmė Lietuvos kultūrai.


Muziejų metais paskelbti 2012-ieji atrodo turėtų pritraukti daugiau lankytojų, o ir pačios kultūros įstaigos džiaugtis didesniu tiek žmonių, tiek valdžios dėmesiu. Tačiau Palangos muziejai negali pasigirti itin dideliais pokyčiais, ar gausesniu finansavimu organizuoti kultūrinei veiklai. Ar „popsinės“ kultūros kupina J.Basanavičiaus gatvė neužgožia rimtojo meno?...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius