Susirinkusieji į Juozo Griušio jubiliejinę parodą pasijautė apdovanoti

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-03-13
Peržiūrėta
950
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Parodą menininkui Juozui Griušiui pristatyti padėjo jo nuolatinė pagalbininkė žmona Nijolė ir sūnus Juozas.
Parodą menininkui Juozui Griušiui pristatyti padėjo jo nuolatinė pagalbininkė žmona Nijolė ir sūnus Juozas.

Penktadienį, kuomet buvo pristatyta jubiliejinė žymaus kurorto menininko Juozo Griušio paroda „Mano meno dienoraščiai“, Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vos tilpo visi norintys pasveikinti jubiliatą. Ir ne vienas atvykęs kartojo, jog, atrodo, dovanas reikėjo teikti gimtadienį šventusiam ir parodą pristatančiam menininkui, tačiau apdovanoti jautėsi visi susirinkusieji.
„Tad kodėl aš kuriu? Galiu pasakyti. Laikraštyje „Palangos tiltas“ kaip tik šiandien mačiau išspausdintą apklausą, kokių priklausomybių turi žmonės. Aš turiu prisipažinti, jog taip pat turiu priklausomybę. Nebegaliu gyventi be aliejinės pastelės. Tai – mano priklausomybė. Štai ir prisipažinau. Iki šiol niekada nesu to sakęs. Norėjau atsinešti ir visiems suteikti galimybę pabandyti. Paėmęs į rankas pastelę jaučiu kaip šiltame delne ji minkštėja, pradeda varvėti, subėga į panages, ir dabar jos spalvotos, kaip išėjus iš kosmetologijos kabineto. Kiekvienas brūkštelėjimas – tarsi skambesys. Nuaidi ir nutyla...“, – kalbėjo parodos autorius.
Menininkas pasidžiaugė taip gausiai susirinkusia kurorto bendruomene ir paminėjo, jog įvyko šioks toks stebuklas – gausi dalis Palangos bendruomenės ne tik išreiškė didžiulį artumą žymiam menininkam, susirinkę jo pasveikinti, bet ir įrodė, jog susitelkę gali daug gero padaryti. Taip buvo išleistas J. Griušio darbų katalogas, už kurį menininkas ir jo žmona Nijolė bei sūnus Juozas nuoširdžiai dėkojo visiems parėmusiems ir tiems, kurie prisidėjo, jog idėja taptų kūnu.
Kūrybos darbų katalogą padėjo išleisti Palangos miesto savivaldybė, spaustuvė „Druka“, asociacija „Fotobienalė LT“, jos įkūrėjas Adas Sendrauskas sulaukė ypatingos padėkos už parodytą iniciatyvą ir nuveiktą darbą leidžiant šį leidinį.
Parodai darbus atrinko autoriaus bendražygės menininkės Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, Ieva Litvaitytė, Reda Ščerbakovienė, Rasa Užpelkytė bei taip pat J. Griušio sūnus Juozas. Nuoširdžiai dėkota visiems parėmusiems Juozo Griušio paramos fondą.
„Ruošdamasi parodai įsiminiau savo vieną mintį, išgalvotą frazę. Parodai buvau sugalvojęs kitokį pavadinimą – „Kasdienybės akordai“. Akordai, nes man šie darbai asocijuojasi su muzika, stygomis, tarsi suskamba nata ir išnyksta kasdienybėje“, – paminėjo menininkas.
Biblioteka tarsi pražydo, kai visi susirinkusieji ėmė sveikinti Juozą su jubiliejumi ir parodos atidarymu. Prilinkėta visko tiek daug, jog tereikia viltis, kad visi palinkėjimai išsipildys su kaupu.
Ir ne vienas sveikinęs Juozą paminėjo, jog nors jubiliejų švenčia menininkas, tačiau apdovanoti jaučiasi susirinkusieji, kuriems didelis džiaugsmas buvo pabūti kartu su darnia Griušių šeima ir gausia kurorto bendruomene.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antradienį Palangos miesto savivaldybėje šurmuliavo itin daug miesto gyventojų. Ir ne dėl to, jog kokia bėda būtų ištikusi, dėl smagesnės progos – buvo pristatyta palangiškių ir šventojiškių darbų paroda „Palanga – mano miestas“, kuri organizuojama jau trečius metus švenčiant „Palangos dienas“. Kaip akcentavo parodos...


Penktadienį, kuomet buvo pristatyta jubiliejinė žymaus kurorto menininko Juozo Griušio paroda „Mano meno dienoraščiai“, Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vos tilpo visi norintys pasveikinti jubiliatą. Ir ne vienas atvykęs kartojo, jog, atrodo, dovanas reikėjo teikti gimtadienį šventusiam ir parodą pristatančiam menininkui, tačiau...


Trečiadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta šventojiškės menininkės Audronės Bukauskienės paroda „Šventosios uostui“. Parodos autorė į Palangos bibliotekos erdvę atvežė Šventąją, tikrąja to žodžio prasme, nes prieš akis atsiveria sunykęs, bet labai gyvas Šventosios uostas.


Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogai netradicinėje aplinkoje, Palangos Birutės parko paplūdimyje, surengė parodą „Aš noriu augti prie švarios jūružės“. Organizuodami šią parodą siekėme atkreipti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į Baltijos jūros ekologines problemas bei skatinti elgesio pokyčius, siekiant mažinti neigiamą visuomenės...


Antradienio popietę Kurhauze klegėjo mažiausieji palangiškiai – meno kūrėjai. Čia iškilmingoje ir šventiškoje aplinkoje apdovanoti jau aštuntą kartą Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyriaus iniciatyva, tautodailininkės Jolantos Liutikienės sumanymu surengto konkurso-parodos „Su gintarinėm Šv. Kalėdom...


  Šeštadienį Palangoje vykusios Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ataskaitinės rinkiminės konferencijos metu buvo apdovanoti geriausi praėjusių metų sportininkai. LLAF atrinko sportininkus ir trenerius, kurie 2012 metais pasiekė geriausių rezultatų. Savo simpatijas galėjo išreikšti lengvaatlečių gerbėjai, kurių balsai sudarė 50 procentų...


„Baltijos“ mokyklos kūrybingieji atidarė savo parodą

„Palangos tilto“ informacija, 2011 05 17 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centre buvo atidaryta itin originali „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokinių paroda, pavadinta „„Baltijos“ spalvų jūra“. Šioje parodoje, kurią mokiniams paruošti padėjo pedagogai E.Griciuvienė, I.Litvaitytė ir A.Gulbinskas, pateikti patys išmoningiausi darbai, pagaminti iš veltinio, išpjaustyti iš medžio.


Riešinių mezgėjos pristatė savo parodą

„Palangos tilto“ informacija, 2011 04 25 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį dar vieną pavasario gūsį padovanojo palangiškės, tautinio paveldo sertifikatus gavusios riešinių mezgėjos Birutė Čepienė ir Milda Zubernienė. Jos savo riešinių parodą atidarė dailės salone „Mostas“, kur susirinko gausus būrys sveikintojų.


Šilko klubas pristatė naują parodą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Savaitei besibaigiant Palangos miesto viešosios bibliotekos parodų salę vėl papuošė nauja paroda. Ją, įgavusią paslaptingą pavadinimą „Balta balta...“, šįsyk demonstravo Šilko klubo moterys, kūrusios drauge su savo atžalomis.


Negalios įkalinti, ramybe apdovanoti

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 16 | Rubrika: Miestas

Negalia – sunki našta ne tik ją turintiems, bet ir artimiesiems, nuolat regintiems pablogėjimą ar menką pagerėjimą. Nuolatinė neįgaliųjų priežiūra priverčia atsisakyti visų kitų veiklų, tad mielai naudojamasi Socialinių paslaugų tarnybos Dienos centru, priglaudžiančiu žmones, kuriems reikalinga visapusiška priežiūra. Neseniai vienerių metų sukaktį atšventęs centras šiuo metu turi aštuonis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius