Susitikime su Ministre Pirmininke – apie būdus veiksmingiau valdyti pandemijos plitimą. Šarūnas Vaitkus: "Vyriausybės priimtas sprendimas apriboti gyventojų judėjimą tarp savivaldybių labai pasiteisino"

"Palangos tilto" informacija, 2020-12-21
Peržiūrėta
527
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Susitikime su Ministre Pirmininke – apie būdus veiksmingiau valdyti pandemijos plitimą. Šarūnas Vaitkus: "Vyriausybės priimtas sprendimas apriboti gyventojų judėjimą tarp savivaldybių labai pasiteisino"

Pirmadienį. gruodžio 21 d., vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) nuotoliniame susitikime su Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte bei sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu aptarti su COVID-19 situacija bei jos valdymu susiję pagrindiniai klausimai bei sutarta, kad tokie LSA ir Premjerės susitikimai vyks reguliariai, kas dvi savaites. Šių susitikimų metu bus aptariama ne tik esama situacija, bet ir priemonės, kurių reikėtų imtis, kad padėtis būtų valdoma geriau.
Susitikimo metu I. Šimonytė atkreipė dėmesį, kad epidemiologinė situacija šalyje yra prasta, ir norint ją stabilizuoti, dar reikės nuveikti nemažai darbų. Daug kas priklausys ir nuo to, kaip žmonės elgsis karantino metu, kaip jie laikysis karantino reikalavimų bei rekomendacijų.
Šiuo metu situacija sveikatos priežiūros įstaigose nėra optimistinė – pasak sveikatos apsaugos viceministrės Živilės Simonaitytės, lovų užimtumas siekia 81 proc., lovų su deguonies teikimu – 85 proc., reanimacijos lovų – 79 proc.
Įtempta juntama ne tik dėl lovų užimtumo ligoninėse, bet ir dėl darbuotojų trūkumo. I. Šimonytė atkreipė dėmesį, kad globos įstaigose jau labai trūksta žmogiškųjų resursų, tačiau yra gausus būrys savanorių, pasiryžusių padėti. Todėl Premjerė paprašė savivaldą indikuoti poreikius bei būti bendradarbiavimo ryšiu tarp institucijų ir savanoriauti pasirengusių nevyriausybinių organizacijų.
Kalbėdami apie problemas, su kuriomis susiduriama sveikatos sistemoje, LSA atstovai atkreipė dėmesį ir į keletą kitų spręstinų klausimų: išsakyta pastebėjimų, kad vėluoja Teritorinių ligonių kasų atsiskaitymai su sveikatos priežiūros įstaigomis, taip pat atkreiptas dėmesys, kad ne visos privačios sveikatos priežiūros įstaigos savo žmogiškaisiais resursais nori prisidėti prie mobiliųjų punktų bei mobiliųjų brigadų veiklos.
Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys atkreipė dėmesį, kad praėjusi savaitė šalyje buvo rekordinė pagal naujų susirgimų COVID-19 skaičių, auga nerimas ir dėl perteklinio mirtingumo, auga įtampa ir užimtumas gydymo įstaigose. Tačiau vilties teikia mažėjantis gyventojų mobilumas. „Jei pavyks sumažinti mobilumą ir gyventojų kontaktų skaičių, tai bus pati efektyviausia priemonė grįžti į situacijos valdymą“, – sakė A. Dulkys.
Kalbėdama apie kitų metų valstybės biudžetą, I. Šimonytė atkreipė dėmesį, kad deficitas bus nemažas. Tačiau Premjerė pabrėžė, jog projektai, kurie buvo suplanuoti įgyvendinti ES lėšomis, bus tęsiami. Taip pat bus suburta darbo grupė, į kurią bus pakviesti įvairių institucijų ir politinės komandos atstovai, svarstysianti projektų finansavimo klausimus. I. Šimonytė šiuo klausimu tikisi ir konstruktyvios savivaldos atstovų pagalbos. „Nusiteikime konstruktyviam bendradarbiavimui, deleguokite savo atstovus“, – sakė Premjerė.
LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius išsakė LSA pageidavimą suteikti savivaldybėms galimybes vykdyti investicinius projektus, įsteigiant naują savivaldybių finansinio savarankiškumo instrumentą – Savivaldybių paskolų ir garantijų fondą. „Tai būtų savivaldybėms labai svarbus instrumentas, nes dabar esame pakankamai smarkiai apriboti dėl galimybės investuoti“, – kalbėjo M. Sinkevičius.
Taip pat LSA prezidentas išsakė pageidavimą, kad būtų paskirtas Premjero patarėjas regionams bei savivaldai. Taip pat – kad bus sudaryta dvišalė komisija tarp savivaldos ir Vyriausybės. Pasak I. Šimonytės, tokia dvišalė komisija tikrai veiks.
LSA viceprezidentas nei Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pabrėžė, kad Vyriausybės priimtas sprendimas apriboti gyventojų judėjimą tarp savivaldybių labai pasiteisino ir jau duoda rezultatų. Palangos meras taip pat atkreipė dėmesį, kad didelė dalis pajūrio viešbučių yra uždaromi – nebedirba, verslas dėl to patiria nuostolių. Š. Vaitkus informavo I. Šimonytę, kad Palangos miesto savivaldybė, atsižvelgusi į verslo atstovų prašymus, yra parengusi Vyriausybei pasiūlymus dėl papildomų pagalbos priemonių, kurias numačius būtų galima palengvinti karantino sukeltą žalą verslui. Šie siūlymai Vyriausybei bus pateikti artimiausiu metu. Pasak I. Šimonytės, jie bus nagrinėjami Ekonomikos ir inovacijų ministerijos suburtoje darbo grupėje.

 

Jūsų komentaras:

Vietinis 2020-12-21 17:07 (IP: 172.69.190.67)
Man tai graudu žiūrėti į tuos kelio uztverimus...

Taip pat skaitykite

Pirmadienį. gruodžio 21 d., vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) nuotoliniame susitikime su Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte bei sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu aptarti su COVID-19 situacija bei jos valdymu susiję pagrindiniai klausimai bei sutarta, kad tokie LSA ir Premjerės susitikimai vyks reguliariai, kas dvi savaites. Šių susitikimų metu bus...


Vyriausybė patvirtino naują pagalbos koncepciją nuo Covid-19 pandemijos nukentėjusiam smulkiajam ir vidutiniam verslui. Įmonės, kurių apyvarta dėl koronaviruso įtakos sumažėjo 30 proc. ar daugiau, galės neatlygintinai gauti vienkartines subsidijas, siekiančias nuo 500 eurų iki 800 tūkst. eurų. Naujoji subsidijų schema bus derinama su Europos Komisija. Pastarosios institucijos patvirtinimą...


Pirmadienį Palangos meras Šarūnas Vaitkus Savivaldybėje susitiko su Lietuvos žydų bendruomenės pirmininke Faina Kukliansky.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ketvirtadienį, balandžio 2 d., sudarė darbo grupę rengti pasiūlymus dėl priemonių, susijusių su COVID-19 infekcijos plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu. Ši grupė turėtų teikti siūlymus, kaip švelninti finansinius sunkumus patiriančiam miestui, jo gyventojams ir čia veikiančiam verslui.


Viešosios paslaugos, už kurias atsakinga vietos valdžia, neturėtų būti pelno darymo objektas, įsitikinę merai, primygtinai raginami mokesčių mokėtojų pinigais sukurtą infrastruktūrą perduoti valdyti privačiam verslui. Vidurvasarį savivaldybes pasiekė Konkurencijos tarybos, Centrinės projektų valdymo agentūros ir Viešųjų pirkimų tarnybos grėsmingas raštas, kad, jei...


Vakar įvykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo 17 narių. Nedalyvavo meras Šarūnas Vaitkus, kuris buvo išvykęs į komandiruotę, jo brolis Bronius Vaitkus, Ilona Pociuvienė ir Elena Kuznecova.


Palanga šiais metais mini savivaldos aštuoniasdešimtmetį. Savivaldos dieną „Palangos tiltas“ kalbina miesto vadovus ir teiraujasi: kokias jie problemas mato Lietuvos ir Palangos savivaldoje? Ką būtų galima ir reikėtų keisti tai reglamentuojančiuose teisės aktuose? O gal – ir mums patiems keistis, nes į savivaldybių tarybų rinkimus rinkėjai žiūri gan...


Dažniausiai ne pačių gabiausių mokinių pasirenkami nusirašinėjimo būdai iki šiol stebina ne vieną: popieriukai kišenėse, formulės bei sąvokos užkeverzotos ant rankos arba švarko rankovės. Nusirašinėjimas – senas kaip mūsų pasaulis: apie jį be galo daug kalbėta mūsų tėvų, senelių laikais, sukurti ir vis dar kuriami metodai kaip nusirašinėti ir...


Parkūro propaguotojai mokosi valdyti kūną ir nugalėti baimę

Ernesta Butkutė, Palangos Senoji gimnazija, 2010 12 01 | Rubrika: Miestas

Dar neteko susidurti su žodžiu „parkūras“? O jei ir pasitaikė, ko gero, ne kiekvienas žino, kas tai yra. Ši sąvoka kilusi iš prancūzų kalbos – parcour – distancija, kliūčių ruožas – ir apibūdinama kaip sportinė veikla – daugybės fizinių sugebėjimų mišinys, mokėjimas puikiai valdyti savo kūną. Parkūras – savo kūno judesių kontroliavimas ir jų pritaikymas įvairiose savo gyvenimo situacijose....


Palangoje, jos „auksinėje“ vietoje, paplūdimyje prie tilto, prekybos paviljonų vietų atidavimas ne pagal didžiausią konkurse pasiūlytą sumą, o pagal tai, kas prie prekyvietės pasiūlys geriausią sporto ar neįgaliųjų reikmes tenkinančią programą, jau seniai įplieskė kurorto verslininkų ir politikų (ar teisingau – politikų – verslininkų) ginčus ir svaidimusis kaltinimais korupcija. Nors abi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius