Svarbų istorinį įvykį Palanga kviečia paminėti pėsčiųjų žygiu „Gintaro kelias“

„Palangos tilto” informacija, 2013-03-28
Peržiūrėta
2265
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Svarbų istorinį įvykį Palanga kviečia paminėti pėsčiųjų žygiu „Gintaro kelias“

Norintieji turiningai ir prasmingai praleisti pirmąjį balandžio šeštadienį, balandžio 6 d. kviečiami dalyvauti pėsčiųjų žygyje „Gintaro kelias Palanga – Šventoji 2013“. Šis renginys skirtas paminėti istorinį įvykį – 1921 m. kovo 30 d. įvykusį Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos.
Šį pėsčiųjų žygį jau antrus metus organizuoja Palangos miesto savivaldybė bei Palangos kultūros centras. Savo jėgas jame išbandyti norintys žygeiviai kviečiami registruotis iš anksto arba starto dieną, balandžio 6 d., likus valandai iki žygio.

Praėjusiais metais analogiškame renginyje dalyvauti panoro beveik pusantro šimto žygeivių iš įvairių šalies miestų. Prisijungė ir studentų iš Turkijos grupelė. Maršrutas buvo įveiktas per maždaug pustrečios valandos.
Pasak vienos iš žygio organizatorių Palangos miesto mero patarėjos Karolinos Kubeldzienės, kviesdami sveikai bei turiningai praleisti laisvalaikį, renginio organizatoriai siekia ugdyti patriotiškumą, pilietiškumą, taip pat – puoselėti kultūros ir istorines tradicijas. „Kartu pažymėsime ir balandžio 7 d. minimą Pasaulinę sveikatos dieną“, - sakė K. Kubeldzienė.
Norintieji dalyvauti renginyje balandžio 6 d. kviečiami rinktis Jūratės ir Kastyčio skvere. Nuo 9.30 val. čia vyks registracija, taip pat – nemokami šiaurietiško ėjimo mokymai, kuriuos rengs Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras. Žygio startas numatytas 11 val.
Žygeiviams, kurių amžius nėra ribojamas, pėsčiomis teks įveikti maždaug 14 kilometrų atstumą. Maršrutas nusidrieks Baltijos jūros pakrante nuo Palangos tilto iki Šventosios gelbėjimo stoties. Kaip ir praėjusiais metais, norintieji galės prisijunti ir prie pajūrio švarinimo akcijos – organizatoriai pasirūpins šiam tikslui reikalingais šiukšlių maišais.
Šventojoje žygeivius pasitiks liaudiškos muzikos kapela „Eldija“, atrakcijų pasiūlys ir Šventosios pagrindinės mokyklos auklėtiniai bei lankininkų klubas „Perkūno strėlė“. Visi dalyviai bus vaišinami kareiviška koše ir arbata.
Norintieji dalyvauti pėsčiųjų žygyje kviečiami iki balandžio 4 d. registruotis el. paštu [email protected] arba renginio dieną nuo 9.30 val. iki 10.30 val. Jūratės ir Kastyčio skvere.

Jūsų komentaras:

ARCHITEKTAS 2013-04-02 07:11 ([email protected] / IP: 195.182.76.59)
Ateityje nereikia perkėlinėti renginio ir jo datos. Prisijungimo datos yra dvi 1921-03-30, kai iš Palangos pasitraukė latvių pareigūnai, ir 31, kai nuo Kretingos į Palangą įvažiavo Lietuvos Vyriausybės atstovai. Būtent šias datas ir reikia švęsti! Ir nekilnoti jų nei pirmyn, nei atgal! Tai tikrų Palangos miesto švenčių datos

Taip pat skaitykite

Žygis buvo skirtas karo lakūnui, vyriausiojo Mažosios Lietuvos Gelbėjimo Komiteto nariui Steponui Dariui atminti. Maršrutu Priekulė – Klaipėda buvo keliaujama sausio mėnesio 19 -20 dienomis.


Palangos turizmo informacijos centras kviečia naudingai ir įdomiai praleisti Pasaulinę turizmo dieną. Šia proga rugsėjo 27-28 dienomis kurorte vyks nemažai renginių, ir visi jie - nemokami.    


Žygis, skirtas Klaipėdos krašto prijungimui prie Lietuvos paminėti, o šiemet ir Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečiui, organizuojamas kasmet, jau 18 metus, ir kaskart į jį leidžiamasi iš skirtingų vietų. Šįkart išžygiuota iš Kretingos.


Palangiškiai bei šventojiškiai, o taip pat – ir kurorto svečiai savaitgalį kviečiami kartu su visa Lietuva minėti Laisvės gynėjų dieną. Renginiai kurorte vyks dvi dienas – sausio 12 d. ir 13 d.


Balandžio 2 d, antrąją Šv. Velykų dieną, Palangos miesto gyventojai ir svečiai buvo kviečiami dalyvauti kasmetiniame žygyje „Gintaro kelias“ ir akcijoje „Riedam“ bei pasirinktu būdu įveikti maršrutą Palanga – Šventoji. Šis renginys skirtas paminėti 1921 m. kovo 30 d. Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos. Kasmet žygyje...


Rytoj, šeštadienį, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje bei paplūdimyje prie jūros tilto, prapliups gintaro lietus – didžiausias šalies kurortas jau septintą kartą kviečia į Gintarinio savaitgalio šventę bei 3-ąjį Lietuvos gintaro rinkimo čempionatą. Kaip ir kasmet, gintaro lietumi pramogautojus džiugins jūrų dievas Bangpatys, kuris vidurdienį savo kelionę...


Palangoje baigti pėsčiųjų perėjų apšvietimo montavimo darbai – nuo šiol mieste tamsiu paros metu 24 perėjos bus ne tik geriau apšviestos, bet ir išryškintos baltesne, nei bendras gatvių apšvietimas, spalva. Dar vienas sprendimas, atkreipsiantis vairuotojų dėmesį į tai, kad artėjama prie pėsčiųjų perėjos – beveik prie visų šių...


Palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami prasmingai ir jaunatviškai paminėti artėjančią svarbią istorinę datą – Palangos krašto prijungimo prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d. metines. Šia proga kovo 29 d. kurorte jau trečius metus iš eilės organizuojamas pėsčiųjų žygis „Gintaro kelias Palanga – Šventoji 2014“.


Norintieji turiningai ir prasmingai praleisti pirmąjį balandžio šeštadienį, balandžio 6 d. kviečiami dalyvauti pėsčiųjų žygyje „Gintaro kelias Palanga – Šventoji 2013“. Šis renginys skirtas paminėti istorinį įvykį – 1921 m. kovo 30 d. įvykusį Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos. Šį pėsčiųjų žygį jau antrus metus...


Susipažinus su UAB „City Projects“ pateikta naujos autobusų stoties ir prekybos centro greta Klaipėdos plento koncepcija ir statinių vizualizacija, susidaro įspūdis, kad lieka neįvertintas su tokių svarbių objektų kompleksu susijęs pėsčiųjų bei įvairaus transporto išorinio ir vidinio eismo organizavimas, nors su planuojamais statyti objektais tai labai aktualu, nes tai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius