„Šventojiškiai miesteliu domisi labiau nei jos seniūnas“

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-12-19
„Šventojiškiai miesteliu domisi labiau nei jos seniūnas“

„Jei reikėtų kurti siaubo filmą, kaip foną pasirinkčiau Šventąją žiemą“, „Visa Šventoji – vienas didelis, apleistas statinys“, „Šventosios autobusų stotis pastatyta ant šiukšlyno ir panaši į „šiki***..“ – tokios ir panašios frazės penktadienį liejosi Šventosios seniūnijos bendruomenės susirinkime. Šventojiškiai buvo nusiteikę karingai, tuo tarpu miestelio seniūnui Eugenijui Čilinskui teko teisintis dėl savo neveikimo, neskubėjimo reaguoti į signalus bei bendruomenės narių nuomonės nepaisymo. Susirinkusiųjų aistras nuramino tik Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, pažadėjęs spręsti gyventojų problemas.

 

„Be atsakymų tikrai neliksite“

Tokiu sakiniu susirinkimą pradėjo Šventosios seniūnas E. Čilinskas. „Sukvietėme jus tam, kad aptartumėme praėjusių metų veiklos rezulatatus. Miesto biudžete didelio skirtumo tarp šių ir ateinančių metų nėra. Iš Šventajai skirtų 1 mln. 75 tūkst. litų didžiausią dalį sumos skyrėme aplinkos tvarkymui. Visos lėšos buvo išskirtytos į dalis: gatvių priežiūra, kelių apšvietimas, želdynų priežiūra, paplūdimio tvarkymo darbai, daugiabučių namų priežiūra, šiukšlių išvežimas, viešųjų tualetų priežiūra“, – veiklos ataskaitą pateikė E. Čilinskas.

Jis tęsė: „Kitais metais stengsimės gerinti apšvietimą Miško take. Būtų puiku, jeigu pavyktų šį planą įgyvendinti per dvejus-trejus metus. Per kitas finansavimo programas bandysime ieškoti lėšų Jūros gatvės remonto darbams. Tai būtų bene didžiausias metų projektas, kadangi šioje gatvėje reikia sutvarkyti visą kanalizaciją. Kitais metais taip pat pažadame atnaujinti krepšinio aikštelę Vilties take bei įrengti dar vieną tokią aikštelę šalia mokyklos. Dėl ateinančios vasaros atrakcionų vietos – yra minčių iš centrinės miesto aišktės juos perkelti į Pušyno gatvę. Šioje gatvėje jie niekam netrukdytų, be to centrinė miesto aikštė vėl turėtų automobilių stovėjimo aikštelę“.

Ir tai buvo bene gražiausia susirinkimo dalis. Vienas po kito pasipylę šventojiškių klausimai privertė E. Čilinską mikrofoną perduoti Palangos savivaldybės administracijos direktorei Akvilei Kilijonienei.

 

Daug nepasitenkinimo seniūnu

Pirmasis nepasitenkinimą seniūnu išreiškė Šventosios seniūnaitis Ramutis Šeštokas: „Seniūne, ar spėsite atsakyti į visus klausimus per valandą laiko? Juk jūsų darbo laikas baigiasi lygiai po valandos! Noriu paklausti administracijos direktorės: dirbate jau 7-8 mėnesius, kiek kartų per šį laikotarpį išsakyti miestelio gyventojų problemų pas jus buvo atvykęs seniūnas?“

Panašu, jog A. Kilijonienės atsakymas: „kiekvieną pirmadienį“, gyventojų nepatenkino, nes klausimai pasipylė kaip iš gausybės rago.

„Kiek pinigų buvo skirta paplūdimio priežiūrai? Jis buvo baisus. Per kopas važinėjo ne tik automobiliai, bet ir keturračiai“, „Žemdirbių gatvėje elektrikai elektros laidus pakišo po žeme. Mes jaučiamės nesaugūs, kadangi pūstelėjus stipresniam vėjui jie kelia grėsmę mūsų gyvybei. Be to, nedega 4 šviestuvai“, „Kada prasidės Paukščių tako gatvės statyba?“, „Miestelio kalėdiniai papuošimai atgyvenę, iš kur juos „ištraukėte?““, „Kada bus uždengtos autobuso stotelės?“, „Kodėl Palangos komunalininkai taip aplaidžiai atlieka savo darbą? Ir vasarą, ir žiemą – netvarka. Tegul komunalinis pakelia darbuotojams atlyginimus, kadangi po darbininkų padaryto darbo turime iš naujo susitvarkyti prie namo esančius šaligatvius“, – vienas per kitą klausimus ir pasipiktinimą išreiškė šventojiškiai.

 

Aktualiausia – mokesčių tema

Audringą diskusiją sukėlė žemės mokestis. Biudžeto skyriaus vedėjai Reginai Garadauskienei paaiškinus, jog žemės mokestis padidėjęs dėl 2009 metų nustatyto tarifo, gyventojai ją apipylė klausimais.

„Mano sklypas – komercinės paskirties. Per 4 metus turiu sumokėti 80 tūkstančių litų žemės mokesčio. Jokios veiklos šioje žemėje nevykdau“, – tokie ir panašūs klausimai užgulė R. Garadauskienę.

Palangos meras Š. Vaitkus gyventojus pakvietė antradieniais atvykti į miesto savivaldybę ir išsiaiškinti kiekvieną atvejį atskirai.

Šventojiškiai piktinosi ir rinkliavomis už komunalinių atliekų išvežimą. Susirinkime dalyvavęs miesto rinkliavų centro direktoriaus pavaduotojas Eugenijus Simutis atrėmė gyventojų klausimus, pasitelkęs kultinę frazę: „Rinkliavų centras yra ne uždaroji akcinė bendrovė. Mes esame savivaldybės įstaiga ir visas rinkliavas pervedame į savivaldybės biudžetą. Rinkliavų įstatymą sugalvojome ne patys. Tai Palangos miesto tarybos nutarimas“.

Gerokai „į kailį“nuo gyventojų gavo ir UAB „Palangos šiluma“ direktorius Romualdas Jablonskis.

„Ši žiema tokia šilta, o sąskaitos už šildymą – didelės. Kaip tai suprasti? Ar kas nors, apskritai, reguliuoja šildymą, kadangi butuose yra karšta. Gyvename atsidarę langus“, – klausė šventojiškiai.

„Kyla dujų kaina, tad atitinkamai kyla ir šildymo kaina“, – lakoniškai atsakinėjo R. Jablonskis.

 

Piktinosi apleistu miesteliu

Priekaištų sulaukė ir miesto architektūros ir teritorijų planavo skyriaus vedėjas Svajūnas Bradūnas.

„Kodėl mūsų miestelyje tiek daug apleistų pastatų?“, „Ar maža vienos pavasarį nutikusios nelaimės, kuomet apleistas pastatas atėmė gyvybę šventojiškiui?“ S. Bradūnas bendruomenei paaiškino, kad kiekvienas miestelyje esantis apleistas pastatas turi šeimininką, tad kažką pakeisti gali būtent jie.

Susirinkusieji pyktį liejo ir ant Palangos autobusų stoties direktorės Petronėlės Milienės. Šventojiškiai piktinosi ne tik autobusų stoties nebuvimu, prastu priėjimu prie jo, bet ir tualetų trūkumu: „Į Šventąją poilsiautojai atvyksta ne vien automobiliu, daug jų atvyksta ir autobusu. Kiekvieną vasarą pro langą matau tą patį vaizdą. Na, žinot, juokinga iki „apsimyži**“, kuomet matau kaip žmonės savo lagaminus traukia per sutrūpėjusį betoną. Apie tai, kad nėra tualeto, net nešneku. Autobusų stotis pastatyta ant šiukšlyno ir yra panaši į „šiki***“. P. Milienei beliko tik palikti salę.

Pylos gavo ir miestelio kultūros centro vadovė Rima Beniušienė. Aktyviausius bei taikliausius komentarus R. Beniušienei skyrė seniūnaitis R. Šeštokas: „Prašau, sugiedokite mums nors posmelį naujojo Šventosios himno. Ar jis buvo reikalingas tik tam, kad galėtumėte su seniūnu apsikeisti padėkos raštais? Seniūnas padėkos raštą jums įteikė dėl to, kad jį sukūrėt. Jūs atsidėkodama seniūnui taip pat įteikėt padėką. Komedija. Tiesa, kiek kainavo Kalėdų eglės įžiebimas? Galėjote nors šviestuvais pasirūpinti. O tai administracijos direktorė ne tik, kad purve vaikščioti turėjo, bet ir nieko nematė“.

Klausimų R. Beniušienei turėjo ir gyventojai: „Kodėl mūsų centre nėra dekupažo ar vilnos vėlimo kursų? Ar ir kitais metais vyks tas „narkomanų festivalis?“

Tačiau R. Beniušienės atsakymai gyventojų neįtikino: „Kursų nėra todėl, kad nėra jūsų iniciatyvos“.

 

Seniūnas – miestelio šeimininkas

Susirinkimą baigė Palangos miesto meras Š. Vaitkus. „Noriu padėkoti Šventosios seniūnaičiui R. Šeštokui už aktyvų dalyvavimą bendruomenės gyvenime. Regis, Šventosios visuomenė gyvenimu bei miestelio problemomis domisi labiau nei jos seniūnas E. Čilinskas. Galbūt seniūnui trūksta iniciatyvos, gal dar ko nors, tačiau bendruomenė turi nuolat seniūnui priminti, jog jis yra miesto šeimininkas. Šventojiškiams aš galiu pasiūlyti atvykti į Palangos savivaldybę. Turime puikius administracijos darbuotojus, kurie padės išspęsti visas jūsų problemas“, – ramino šventojiškius meras.

Jūsų komentaras:

Jonas 2011-12-23 02:14 (IP: 89.117.131.39)
Nesuprantu kam iš viso reikalingas toks seniūnas kuris nieko gero nedaro savo kraštui... ar ne laikas naujam seniūnui? Gal visai neblogas kandidatas būtų dabartinis seniūnaitis.

Taip pat skaitykite

Palangos autobusų stotis - vis dar dėl karantino apytuštė. "Galbūt tik šią savaitę, palengvinus karantiną, matėme šiokį tokį pagyvėjimą, tačiau tolimųjų reisų vežėjai į kurortą dar negrįžo. Tik TOKS atnaujino vieną reisą iš Palangos į Vilnių. Jis buvo nutrauktas per koronaviruso pandemiją," - "Palangos tiltui" sakė Ingryda Gagilaitė, autobusų...


Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos proga, vasario 16-osios išvakarėse, Palangos senosios gimnazijos kūno kultūros mokytojas Ramūnas Dzimidas, II E gimnazijos klasės mokinys Robertas Strakauskas bei du mūsų miesto bendruomenės nariai Rimas Simaitis ir Valdas Naujokas susitiko lauko tinklinio aikštelėje šalia ,,Anapilio“ vilos. Buvo surengtas mini paplūdimio tinklinio...


Nuo gruodžio aštuntosios pradėjusi veikti naujoji Palangos autobusų sotis sulaukia vis daugiau gerų atsiliepimų. Ir nors kai kurie keleiviai dar padūsauja, kad centre būta patogiau, absoliuti dauguma tiek į Palangą atvykstančių svečių, tiek pačių palangiškių pripažįsta: sąlygos čia tokios, kokių reta visoje Lietuvoje. O vežėjai pabrėžia: net ir didžiųjų miestų autobusų stotys...


Kad Palangos kurortui būtina autobusų stotis miesto centre, nuspręsta dar iki II-ojo pasaulinio karo: 1937 m. valdžia šiai paskirčiai nupirko sklypą iš privačių asmenų, ir, kaip spėjama, 1939-aisiais čia iškilo vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros visuomeninės paskirties objektų. 2010-ųjų rudenį Palangos autobusų stoties pastatas...


Kad Palangos kurortui būtina autobusų stotis miesto centre, nuspręsta dar iki II-ojo pasaulinio karo: 1937 m. valdžia šiai paskirčiai nupirko sklypą iš privačių asmenų, ir, kaip spėjama, 1939-aisiais čia iškilo vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros visuomeninės paskirties objektų. 2010-ųjų rudenį Palangos autobusų stoties pastatas...


Šventosios seniūnui patarinės skaitlingesnė taryba

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 18 | Rubrika: Miestas

  Praėjusį penktadienį į visuotinį Šventosios seniūnijos gyventojų susirinkimą atėję per 60 miestelio gyventojų, dauguma jų – pernai įkurtos Šventosios seniūnijos bendruomenės nariai, – po gan audringų debatų išrinko naują prie seniūnijos veikiančią ir seniūno patariamuoju balsu įvardijamą tarybą. Ateinančius ketverius metus šioje taryboje...


Palangos bendruomenės nusprendė – miesto gimtadienis bus!

"Palangos tilto" informacija, 2014 03 24 | Rubrika: Nuomonės

Trečiadienį asociacijos „FotobienalėLT“ prezidento Ado Sendrausko kvietimu į susitikimą, kuriame pristatytas projektas „Palanga. Kraštiečių portretai“, Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos kraštotyros skyriun susirinko gausus būrys miesto visuomeninių organizacijų bei bendruomenių atstovų.


Rugsėjį Šventojoje – bendruomenės sueiga  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 09 | Rubrika: Miestas

Šventojoje, pirmąkart jos istorijoje, planuojamas didelis bendruomenės sambūris. Rugsėjo 28-29 d. galėsite išvysti šventojiškių ir Šventosios mylėtojų kūrybos parodas, miestelio plėtros projektų pristatymus, meninę akciją „Pirmąkart Šventojoje“, tarptautinį jėgos aitvarų ir burlenčių turnyrą „Baltų vienybė”....


Rugpjūčio mėnesį Palangos bei Šventosios miesto bendruomenės, susirinkusios į savo tarybas, paskirstė iš valstybės biudžeto skirtas lėšas Vietos bendruomenės savivaldos 2012 metų atrinktų bendruomenių veikloms. 47 tūkst. 900 Lt buvo skirti dešimčiai projektų, kuriuos bendruomenės įgyvendina arba ruošiasi įgyvendinti.


„Jei reikėtų kurti siaubo filmą, kaip foną pasirinkčiau Šventąją žiemą“, „Visa Šventoji – vienas didelis, apleistas statinys“, „Šventosios autobusų stotis pastatyta ant šiukšlyno ir panaši į „šiki***..“ – tokios ir panašios frazės penktadienį liejosi Šventosios seniūnijos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas