Šventojiškių viltys – vasaros sezonas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-02-13
Peržiūrėta
1852
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pakviesti į salę Komisijai Savivaldybės nustatytoms vietoms išaiškinti Šventojoje vadovaujantis pirmininkas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas B.Martinkus pakvietė visus užsiregistravusius pretendentus. Kaip įrodymas, kad konkursas vyksta skaidriai, iš dalyvavusiųjų išrinkti trys atstovai, kuriems buvo patikėta atidaryti užantspauduotą dėžę su vokais.

Pradėta nuo vokų Komisija, kurios sudėtyje Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus, Verslo ir turto skyriaus vedėja Zoja Strikaitienė, šio skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Dangėlaitienė, Juridinio ir personalo skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Bormotina ir Šventosios seniūno pavaduotoja Elena Vigelienė pradėjo darbą nuo vokų atplėšimo. Prieš prasidedant konkursui, komisijos pirmininkas išaiškino tvarką dėl apmokėjimo už leidimus prekiauti ar teikti paslaugas. Pasak B.Martinkaus, miesto Taryba vasario pabaigoje vyksiančiame posėdyje patvirtins laimėjusiųjų pasiūlytus rinkliavų dydžius už nustatytas viešąsias vietas ir tik po to mokestį reiksią sumokėti.

Mokėta tris kartus daugiau Konkurso procedūra pradėta siekiant išaiškinti pretendentus norinčius dirbti Šventojoje Kopų gatvėje. Minėtoje gatvėje buvo nustatyta vienuolika viešųjų vietų prekiauti iš laikinųjų prekybos įrenginių, kioskų ne maisto prekėmis bei maisto prekėmis pagal suderintą asortimentą. Už leidimus pradiniai rinkliavų dydžiai šiose vietose svyravo nuo l00 litų už svėrimo ir fotografavimo bei 150 litų už piešimo paslaugas, o siekiantiems prekiauti iš kioskų - 500, 800 litų. Paklausiausia vieta, kainavusi 1 tūkst.litų buvo pažymėta tryliktuoju numeriu ir net keturios įmonės pateikė paraiškas dėl prekybinės veiklos. Nugalėtoja paskelbta UAB „Keturi aspektai“ pasiūliusi didžiausią sumą – 4 tūkst.700 litų. Taip pat kitos nustatytos viešosios vietos buvo nupirktos už tris ar net pusketvirto karto didesne nei nustatyta pradinė kaina.

Pasiūlytas mokestis - nenuspėjamas Kaip „Palangos tiltui“ sakė komisijos pirmininkas B.Martinkus, konkursas kaip ir Palangoje nustatytoms vietoms praėjo ganėtinai ramiai ir be jokių ekscesų. Anot jo, apskritai nuspėti kas ir kiek siūlys už pasirinktą vietą buvo sunku. „Tarkime, komentuoti nustatytų vietų pirkimą Prieplaukos gatvėje Šventojoje, labai sudėtinga. Nors nuo 20 iki 35 numeriais pažymėtos vietos prekiauti maisto produktais, rinkliava siekė 400 litų, laimėtoju tapo pasiūlęs už vietą per 2 tūkst.800 litų, o už leidimą prekiauti kioske kaina tiesiog buvo pribloškianti – 4 tūkst. 156 litai. Jūros gatvėje nustatytas rinkliavos mokestis taip pat svyravo nuo 400 iki 600 šimtų litų. Tačiau ir čia viena vieta pirkta už daugiau nei 3 tūkst.litų. Nekyla jokių įtarimų apie susitarimus. Kiek man žinoma, kad verslininkai, tarkime pernai nelaimėję konkurso dėl vienos ar kitos norimos vietos, šiemet matyt nutarė konkuruoti iš principo“, - apie siekiančius dirbti patraukliose vietose ir konkurenciją pasakojo komisijos pirmininkas.

Būta susitarimų B.Martinkaus teigimu, konkurse įdomių dalykų būta ir perkant kitas nustatytas Šventojoje vietas. Pasak jo, kai pasiūloma kaina keletu litų didesnė, ir kai dalyvauja ne vienas norintysis, tai galima įtarti, kad apsitarta, nes kiek teko pastebėti, tie patys verslininkai dalyvavo skelbtuose konkursuose tiek pernai, tiek šiemet. Tačiau, iš esmės, pirmininko nuomone, didžioji dauguma norinčiųjų teikti vienokias ar kitokias paslaugas, dažniausiai, tikėdamiesi laimėti, stengiasi padidinti pradinę rinkliavos kainą.

Pramogos tik Palangoje Norintiems vežioti karietomis bei kitu kinkomuoju transportu pramogautojus, Palangoje buvo nustatyta išduoti penkis leidimus, o Šventojoje du. Tačiau buvo varžomasi tik dėl paslaugos teikimo kurorte, o Šventojoje niekas nepanoro dirbti. Pradinis rinkliavos mokesčio dydis siekė 300 litų, tačiau pasiūlyta didžiausia suma važinėti nurodytu maršrutu siekė per 1 tūkst.200 litų. Anot komisijos pirmininko, norinčiųjų teikti elektromobilių nuomos paslaugas taip pat rinkliavos mokesčio dydžių buvo neįmanoma prognozuoti. Jei pradinė kaina siekė 800 litų, viena vieta pirkta už 801 litą, o kita už daugiau nei 5 tūkst.litų. Penkiolika skirtų vietų taip įvardijamoms rikšoms, už dvigubą kainą nupirko dvi įmonės.

Žmonės viliasi Apibendrindamas vykusius konkursus B.Martinkus sakė, kad smulkieji verslininkai nors ir žino, kad rizikuoja, tačiau viliasi uždirbti. „Jų motyvai pakankamai logiški. Sumažėjus išvažiuojamojo turizmo apimtims, žmonės bet kuriuo atveju norės keletą dienų praleisti pajūryje. Tad rankų nuleisti jie neketina“ – apie palangiškių viltis vasaros sezono metu užsidirbti samprotavo komisijos pirmininkas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite
Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos prognozes, nuo spalio 17 d. Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pradedamas 2023–2024 metų šildymo sezonas.


Palangos miesto savivaldybė kviečia viešbučius ar kitas apgyvendinimo paslaugas teikiančias įmones teikti pasiūlymus dėl izoliavimosi patalpų suteikimo paslaugos, esant poreikiui. Už šias paslaugas bus apmokama Vyriausybės nustatyta tvarka. Komercinius pasiūlymus su įkainiais teikti el. paštu [email protected].


Antradienį prie salės, kurioje vyksta Palangos miesto Tarybos posėdžiai, būriavosi būrys verslininkų, kurie buvo pateikę paraiškas antrus metus vykstančiam konkursui-loterijai dėl galimybės pirmumo teise įgyti leidimą prekiauti ar teikti paslaugas tam numatytose viešosiose vietose Palangos centre. Tie, kuriems tikrąją to žodžio prasme sėkmė nusišypsojo, džiaugėsi, kam...


Konkurse dėl vietų verslininkai nebekonkuravo

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 13 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės skelbtuose konkursuose prekiauti ir paslaugas teikti paklausiausios vietos Palangos, Šventosios paplūdimiuose bei miesto centrinėje dalyje buvo išgraibstytos. Dėl likusių, daugiau kaip per šešias dešimtis vietų, vakar organizuotame konkurse sulaukta tik dvylikos pasiūlymų. Tad iš esmės paskutiniajame konkurse konkurencijos dėl vietų nebeliko, nes į pageidaujamą vietą...


Prasidėjo grumtynės dėl prekybos vietų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Palangos miesto savivaldybėje įvyko pirmasis konkursas dėl savivaldybės Tarybos nustatytų viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Pirmajame konkurse dėl 87 vietų užsiregistravo per 130  verslininkų.


Šventojiškių viltys – vasaros sezonas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 02 13 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį miesto savivaldybėje, vykusiame konkurse dėl nustatytų viešųjų vietų prekiauti ir teikti paslaugas Šventosios seniūnijoje bei vežti keleivius kinkomuoju transportu, nuomoti vandens dviračius ir valtis komisijai pateiktos net devyniasdešimt devynios paraiškos.


Palangos miesto savivaldybės skelbtame konkurse prekiauti ir teikti paslaugas nustatytose viešosiose vietose dalyvavo šešiasdešimt vienas smulkusis verslininkas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius