Šventojoje šurmuliavo festivalis neįgaliesiems „Nepalikim su negalia vienų“

Palangos tiltas, 2014-06-19
Peržiūrėta
2080
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojoje šurmuliavo festivalis neįgaliesiems „Nepalikim su negalia vienų“

„Nepalikim su negalia vienų“ – tokiu pavadinimu tarptautinis dainų, šokių ir muzikos festivalis jau penktą kartą šurmuliavo Šventojoje. Sveikatos centre „Energetikas“ vykusį renginį, įgyvendindama Regionų kultūros projektą, mažinantį kultūrinę ir socialinę atskirtį, organizavo viešoji įstaiga „Elijos vėjarožė“.

Pagrindinis šio festivalio tikslas – suvienyti Lietuvos ir užsienio, jaunus ir vyresnio amžiaus, sveikus ir negalią turinčius muzikuojančius, šokančius, kūrybiškus žmones. Į renginį susirinko kolektyvai iš Latvijos, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Kėdainių, Kelmės, Palangos bei Šventosios.

Susirinkę Švč. Mergelės Marijos Jūrų žvaigždės bažnyčioje, po Šv. Mišių festivalio dalyviai išsirikiavo eitynėms. Tautiniais drabužiais apsirengę, pasipuošę kita savo ansamblių atributika dalyviai ėjo Šventosios miestelio gatvėmis iki sveikatos centro „Energetikas“, taip sukviesdami kurorto poilsiautojus, svečius bei vietos gyventojus tapti šio festivalio žiūrovais. O prie „Energetiko“ dalyvių jau laukė būrys anksčiau kviestų žiūrovų, kurių dauguma buvo sveikatos centro pacientai. Festivalį atidarė Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Nerijus Stasiulis.

VšĮ „Elijos vėjarožė“ direktorė Rita Matulevičienė apgailestavo, kad festivalio įkūrėjas, idėjų „generatorius“ ir vienas iš pagrindinių organizatorių, Lietuvos parkinsono ligos draugijos Kaišiadorių skyriaus pirmininkas Stanislovas Vaitkevičius dėl rimtų sveikatos sutrikimų negalėjo dalyvauti šiųmetėje šventėje, nes būtent jis yra šio festivalio Saulė, visus traukianti prie savęs. Tačiau R.Matulevičienė nenuleido rankų ir kartu su savo bendraminčiais bei padėjėjais nutarė, kad festivalis vis vien bus, negalima leisti užgesti šiai S. Vaitkevičiaus įžiebtai šviesai. Ir tai visiems atvykusiems į penktąjį festivalį garsiai pakartojo renginio vedėja, Palangos kultūros centro Moterų vokalinio ansamblio „Guboja“ narė Valdonė Juozapavičienė.

Renginio metu vaikų šokių kolektyvas „Akvarelė“ iš kaimyninės Latvijos praskaidrino ne visai vasarišką orą, savo sceninių drabužių ir šokių stilių įvairove bei temperamentu. Ko gero būtent jie „užvedė“ tą aukštą ir energingą viso festivalio tempą.

Dar vienas įdomus festivalio akcentas buvo tai, kad pirmą kartą šoko neįgalioji vežimėlyje iš Klaipėdos. Tad penktasis tarptautinis dainų, šokių ir muzikos festivalis „Nepalikim su negalia vienų“, pasak organizatorių, transformuojasi į naują formatą ir įgauna naujų ypatumų, padedančių neįgaliesiems integruotis į visuomenę.

 

„Palangos tilto“- Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 17–20 dienomis Šventojoje vyks VIII-asis tarptautinis, didžiausias Baltijos šalyse baikerių paplūdimio ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest 2023“. 


Rugpjūčio 17–20 dienomis Šventojoje vyks VIII-asis tarptautinis, didžiausias Baltijos šalyse baikerių paplūdimio ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest 2023“. Šiemet renginys vyks Šventosios jūrų uoste.


Rugpjūčio 18 – 21 dienomis kurorte šurmuliuos Tarptautinis baikerių paplūdimio ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest 2022”.


Ošupio takas taps draugiškesnis bei saugesnis neįgaliesiems – praėjusią savaitę pasirašyta šio tako atkarpos nuo Paraplegikų stovyklos iki Šventosios pritaikymo neįgaliesiems statybos darbų sutartis.


Šventojoje jau devintą kartą sukviestas respublikinio lygio tradicinis festivalis „Nepalikim su negalia vienų“. Tai renginys, sklidinas muzikos, dainų, šokių, šypsenų ir neblėstančių linksmų nuotaikų. Festivalio dalyviai rinkosi Švenčiausiosios Mergelės Marijos Jūros žvaigždės bažnyčioje. Šia proga buvo aukojamos iškilmingos...


Jau birželio 7-10 dienomis, trečius metus iš eilės, vasaros sezoną Šventojoje atidarys paplūdimio baikerių ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest“. Baikerius vienijantis festivalis sutraukia lankytojus iš visos Europos ir su dideliu trenksmu atidaro vasaros sezoną Šventojoje.


Šventojoje birželio 8-11 dienomis riaumojo antrasis paplūdimio baikerių festivalis „BeachBikeFest 2017“. Preliminariais skaičiavimais į Šventąją atvyko apie pusantro tūkstančio baikerių.


Birželio 8-11 dienomis Šventojoje vyksta antrasis Paplūdimio baikerių festivalis. Kad netrūktų pramogų, organizatoriai – Palangos miesto savivaldybė bei asociacija Palangos miesto „Saulės“ klubas – parengė turiningą bei renginių turtingą programą. Festivalio renginiai vyks centrinėje Šventosios aikštėje, visi jie – nemokami.


„Nepalikim su negalia vienų“ – tokiu pavadinimu tarptautinis dainų, šokių ir muzikos festivalis jau penktą kartą šurmuliavo Šventojoje. Sveikatos centre „Energetikas“ vykusį renginį, įgyvendindama Regionų kultūros projektą, mažinantį kultūrinę ir socialinę atskirtį, organizavo viešoji įstaiga „Elijos vėjarožė“.


Šventojoje šurmuliavo tolerancijos mokantis festivalis

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 20 | Rubrika: Kultūra

Visa Šventoji praėjusį savaitgalį įsitraukė į šventinį šurmulį bei kartu su neįgaliaisiais linksminosi jau IV-ajame tarptautiniame dainų, šokių ir muzikos festivalyje „Nepalikim su negalia vienų“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius