Šventosios gelbėtojų rūpestis - poilsiautojų saugumas

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-06-23
Peržiūrėta
802
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nors pirmasis vasaros mėnuo eina į pabaigą, o Baltijos jūros vanduo įšilęs iki 16 laipsnių, besimaudančiųjų dar nedaug. Šventosios gelbėjimo stočiai pirmą vasaros sezoną vadovaujantis Kęstas Kazlauskas „Palangos tiltui“ sakė, kad šiomis dienomis maudytis ryžtasi gal tik kokios dvi dešimtys poilsiautojų. Kol kas Šventojoje dar neužregistruotas nei vienas skendimo atvejis.

 

Dirbs devyni gelbėtojai

Šiuo metu, pasak gelbėtojų vado, Šventosios gelbėjimo stotyje ir postuose jau priimti dirbti aštuoni gelbėtojai. Iš viso planuojama, kad dirbs devyni žmonės. „Manau, kad tiek gelbėtojų pakaks, nes jiems priskirta prižiūrėti 800 metrų paplūdimio link Palangos ir tiek pat už molo. Tiek dirbo ir pernai vasarą. Tarp gelbėtojų yra ir studentų, o vienas vaikinas jau atvyko darbuotis trečią vasarą. Be to, esame aprūpinti visa būtina įranga bei automobiliu“, - pasakojo atvykęs gyventi arčiau pajūrio Šventosios gelbėtojų vadas. Jo teigimu, šiemet pajūryje ištikus nelaimei poilsiautojai gelbėtojus gali išsikviesti trumpuoju numeriu.

 

Svarbiausia – prevencinis darbas

Anot K.Kazlausko, pagrindinės gelbėtojų pareigos ne tik traukti skęstančiuosius, bet svarbiausia- prevencinis darbas. „Esmė, stengtis užbėgti įvykiams už akių. Nepakanka vien per garsiakalbį keliomis kalbomis pranešti apie jūros srovių ar bangų keliamą pavojų. Būtina perspėti žmones, primenant, būti atsargiems ir patiems saugotis. Žinia, daug rūpesčių kelia pernelyg atsipalaidavę, o neretai ir padauginę alkoholio atostogautojai. Tuomet, kaip sakoma, jiems „jūra iki kelių“, - apie nedrausmingus ir budrumą praradusius prie jūros užsiminė gelbėtojų vadas. Pasak jo,  pagal išgales bus stengiamasi padėti kiekvienam, tačiau žmonės turi suprasti, kad savo saugumu turi rūpintis ir patys.

 

Pažymės pavojingas vietas

Be abejo, žinant istorijas apie klastingą Baltiją, kuri pasiglemžė ne vieną jauną gyvybę, gelbėtojams reikia ne tik stebėti pavojingas maudynių vietas, o tokia ypač prie molo, bet jas ir pažymėti. Ruošiamasi ant kranto pažymėti tas paplūdimių zonas, kuriose pavojinga maudytis. Vėliau planuojama maudyklų vietas jūroje atitverti bujomis.

 

Problema – vandens aitvarai

Šventosios gelbėtojų vadas pažymėjo, kad rūpinantis žmonių saugumu, susidurta su dar viena problema, kuri neatidėliotinai spręstina. Tai vėjo vandens aitvarų sporto mėgėjai.  „Apskritai pramogauti bendrojo naudojimo paplūdimiuose šios sporto šakos propaguotojams yra draudžiama. Vandens aitvarais lekiantys pramogautojai besimaudantiems kelia didžiulį pavojų, tad teksią ieškoti būdų, kaip juos sutramdyti. Tarkime, su banglentininkais tiek rūpesčių nėra“, - kalbėjo K.Kazlauskas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiuo metu į Palangą atvažiavo beveik pusė Lietuvos, šeštadienį, rugpjūčio 8 d, rašė delfi.lt Pliažuose nuo Nemirsetos iki Būtingės, apytiksliu gelbėtojų vertinimu, gali ilsėtis apie 200 tūkst. poilsiautojų. Oras įkaitęs iki 30, vanduo – iki 20 laipsnių.


Palangos vasaros skaitykla skaičiuoja 50-ąjį sezoną

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 06 16 | Rubrika: Kultūra

Birželio 13 dieną Palangos vasaros skaitykloje būriavosi visi, kuriems ne svetima knyga. Čia buvo atidaromas vasaros skaityklos 50-asis sezonas. Atidarymo metu buvo rengiamas ir „Literatūrinis furšetas“, kuriame derėjo ir knygos, ir maistas.  


Palangos poilsiautojų saugumu rūpinasi kvalifikuotų specialistų komandos

Palangos m. savivaldybės informacija, 2015 06 25 | Rubrika: Miestas

Vis labiau įsibėgėjanti vasara ne vienam siejasi su atostogomis. Renkantis kuria kryptimi patraukti, lemia ne tik orų prognozė, bet ir vietovės saugumas. Juo atsakingai rūpinasi ir Palanga – sezonui vis labiau įsibėgėjant, kurorto poilsiautojų saugumas tapo vienu iš svarbiausių klausimų ne vienai didžiausio šalies kurorto specialistų komandai. Galima pasidžiaugti, jog...


Naujo stogo Šventosios autobusų stočiai nepakanka

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 05 | Rubrika: Miestas

Palangos ir Šventosios paplūdimius nusiaubęs uraganas „Feliksas“ pridarė ir daugiau žalos – vartė statybvietes juosiančias tvoras, plėšė blogai uždengtus stogus. Nuplėšė jis ir autobusų stotimi išdidžiai vadinamo Šventojoje esančio statinuko stogą, kuris po Viešosios tvarkos skyriaus specialistų įsikišimo jau perklotas....


Ruošiantis artėjančiam vasaros sezonui viešbutyje „Palangos vėtra“ Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai susitiko su Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariais bei apgyvendinimo, maitinimo paslaugas poilsiautojams teikiančiais verslininkais aptarti saugios aplinkos Palangos svečiams...


760 metų sukaktį švenčianti Lietuvos kultūros sostinė Palanga savaitgalį paskelbė atidaranti vasaros sezoną. Mero Šarūno Vaitkaus žodžius: „Sveiki sulaukę tikros vasaros“, pasakytus pirmojo šventės „Palanga 760“ renginio ir pakartotus oficialiame visos šventės atidaryme, ko gero, išgirdo ir pati gamta: tokio vasariško, iki 30...


Atsižvelgiant į užklupusią visus lietuvius šilumą, Palanga jau visiškai pasiruošusi sutikti poilsiautojus. Ko gi daugiau bereikia – saulutėje įdegti jau galima, ir netgi stipriai, maudytis jūroje – taip pat, viešbučiai ir restoranai išskėstom rankom laukia atvykstančių turistų, o ir pramogų jau galima rasti. Tačiau, kaip papasakojo Palangos turizmo informacijos centro direktorė Alla...


Nors pirmasis vasaros mėnuo eina į pabaigą, o Baltijos jūros vanduo įšilęs iki 16 laipsnių, besimaudančiųjų dar nedaug. Šventosios gelbėjimo stočiai pirmą vasaros sezoną vadovaujantis Kęstas Kazlauskas „Palangos tiltui“ sakė, kad šiomis dienomis maudytis ryžtasi gal tik kokios dvi dešimtys poilsiautojų. Kol kas Šventojoje dar neužregistruotas nei vienas skendimo atvejis.


Šventoji linksmybėmis pradėjo vasaros sezoną

„Palangos tilto“ informacija, 2009 06 11 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį Šventoji, kuri būdavo vadinama Palangos podukra, linksmai ir išradingai atšventė vasaros sezono atidarymą. Penktadienį vyko kermošius, kalviai varžėsi, kuris nukals ilgiausią vinį, svečius linksmino Pajūrio krašto kapelos ir etnografiniai ansambliai.


Šventosios vasaros atidarymas

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 05 20 | Rubrika: Kultūra

Vasaros sezono Šventojoje atidarymo programa


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius