Šventosios jūrų uosto gaivinimo idėja dar nepaskandinta

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-07-21
Peržiūrėta
2440
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojoje Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas, Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas su savivaldybės administracijos direktoriumi Valerijumi Kuznecovu bei laikinuoju miesto vyriausiuoju architektu Svajūnu Bradūnu, dalyvaujant Šventosios seniūnui Eugenijui Čilinskui, aptarė Šventosios jūrų uosto atgaivinimo galimybes.

 

Prioritetinis projektas

Šventosios uostas yra paskelbtas prioritetiniu objektu, tačiau jo atgaivinimas iš esmės nėra pajudėjęs iš vietos. Nors yra vyriausybės lygmenyje priimtas sprendimas dėl Šventosios jūrų uosto plėtros, numatant, jog 2010 metais turėtų prasidėti uosto statyba, tačiau iki šiol nieko nepadaryta. Prieš dešimtmetį tuomečiai garbūs politikai, žvelgdami į baigiantį užakti uostelį bei byrančias krantines, ne vieną kartą svarstė uosto atstatymo idėją. Naujieji politikai, sutūpę į aukštus postus, nutarė uoliai gaivinti tai, ko nepadarė jų pirmtakai.

 

Reikalingi milijonai

Apskrities viršininkas A.Burkšas, apžvelgęs uosto teritoriją, konstatavo, kad jam atstatyti reikalingos milijoninės investicijos, nes vien uosto gilinimas kainuotų ne vieną milijoną. Be to, jis, kaip buriuotojas, galįs pasakyti, kad didžiulėms jachtoms, kaip „Ambersail“, vargu ar pavyktų įplaukti į Šventosios uostą. Mažiems pramoginiams laiveliams švartuotis gylio pakaktų.

 

Baimė dėl privačios nuosavybės

Valstybės įmonės Klaipėdos jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus Eugenijaus Gentvilo teigimu, svarbiausia jį neraminanti problema – ar į uosto teritoriją nepatenka privatūs sklypai. Anot jo, jei atsiranda nuosavybė, tai uosto atstatymo darbai užsitęstų. Direktorių E.Gentvilą domino, ar užtektų uosto teritorijos molui ir privažiavimo keliui įrengti.

 

Parengtas detalusis planas

Palangos miesto savivaldybės meras V.Stalmokas tikino, kad po įvairiausių stabdžių ir peripetijų yra parengtas ir patvirtintas Šventosios uosto teritorijos detalusis planas. Kurorto vadovo teigimu, iš savivaldybės pusės visi darbai atlikti, tačiau dar niekas neprašo išduoti planavimo sąlygų. Einantis miesto vyriausiojo architekto pareigas S.Bradūnas aiškino, kad su sveikatingumo centru „Energetikas“, kur taip vadinamoje saloje įsikūrę šiai įstaigai priklausantys poilsio nameliai, dar neaiškūs reikalai, nes gali tekti bylinėtis teismuose. Be to, jo teigimu, dar vertėtų išsiaiškinti ir dėl servituto.

Susitikimo metu kalbėta ir dėl Registrų centre įregistruotų uosto dviejų sklypų. Pasak A.Burkšo,  detaliajame plane yra vientisas sklypas, o registre – du, nes uosto akvatorija įregistruota kaip atskiras teritorinis vienetas.

Apžiūrėjus Šventosios uosto teritoriją, meras V.Stalmokas sakė, kad reikia pavesti specialistams, kurie turėtų išsiaiškinti visas problemas, susijusias su uosto atstatymu. Pasak jo, planas yra, lieka tik nepražiopsoti europinių pinigų projektui įgyvendinti.

Klaipėdos uosto generalinis direktorius E.Gentvilas, įvertinęs padėtį, sakė, kad pirmiausia reikia atlikti kartografinius, geodezinius darbus bei poveikio aplinkai studiją. Minėtiems darbams teksią skelbti konkursus. Svarbiausia, jo nuomone, neįklimpti teismuose dėl privačios nuosavybės.

 

Kioskai uosto teritorijoje

Po apsilankymo Šventosios uoste aukšti valdžios pareigūnai pasuko į Kopų gatvę, kuri ribojasi su uosto teritorija ir kur karaliauja kioskai bei žaidimų automatai. Mero V.Stalmoko aiškinimu, ši gatvė Šventojoje prilyginama Palangos J.Basanavičiaus bulvarui. Apskrities viršininkas A.Burkšas ir uosto direktorius, pamatę kioskus valstybei priklausančioje teritorijoje, išpūtę akis teiravosi, kas išdavė leidimus veiklai vykdyti. Palangos valdžios vyrai, panarinę galvas prisipažino, kad  leido jie, teisindamiesi esą žmonės turi ilgalaikes valstybinės žemės nuomos sutartis, kurios pratęsiamos. Tuo tarpu Šventosios seniūnas E.Čilinskas netruko įpilti žibalo į ugnį, teigdamas, kad reikėtų pasidomėti  dar ir uosto teritorijoje esančiais nelegaliais nameliais, kurių nespėta įteisinti.

 

Meras pasiūlė verslo planą

Kurorto meras V.Stalmokas, suvokęs, jog situacija darosi grėsminga, Klaipėdos valstybinio uosto vadovui E.Gentvilui nieko nelaukdamas pasiūlė verslo planą. Pasak mero, uostas vietoje kioskų galėtų įrengti stiklinį paviljoną. Tokiu būdu, uostas užsidirbtų iš turto nuomos.

Baigiantis susitikimui, valdžios vyrai sutarė susitikti kitą savaitę ir detaliai aptarti iškilusias problemas dėl Šventosios jūros uosto atstatymo.


Valdžia įdėmiai analizavo uosto teritoriją... popieriuje.


Palangos mero V.Stalmoko „verslo planas“ išklausytas atsainiai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybė paskelbė viešojo pirkimo konkursą dėl Šventosios jūrų uosto pietinio ir šiaurinio bangolaužių naujos statybos techninio projekto parengimo. Projektą su statybą leidžiančiu dokumentu tikimasi turėti po 14 mėnesių nuo sutarties su rangovu pasirašymo.


Ketvirtadienį (rugpjūčio 31 d.) Palangos miesto savivaldybėje svečiams iš Briuselio buvo pristatyta Šventosios jūrų uosto rekonstrukcijos ir įveiklinimo raida.


Ketvirtadienį, balandžio 27 dieną, Seimas priėmė Šventosios jūrų uosto įstatymo pataisas, inicijuotas Seimo nario Mindaugo Skritulsko, kuriomis siūloma nuo 2024 m. Šventosios jūrų uosto žemę, jo infrastruktūrą ir akvatoriją leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Seimą antradienį, rugsėjo14 d., pasiekė įstatymų pataisos, leisiantis Šventosios jūrų uosto akvatoriją ir uosto infrastruktūrą patikėjimo teise valdyti, naudoti ir ja disponuoti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Šventosios jūrų uostą, jo infrastruktūrą ir akvatoriją siūloma leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Šventosios jūrų uosto atstatymo darbams uždegta žalia šviesa – šiandien, kovo 16 d., pasirašyta žvejybos infrastruktūros sukūrimo rangos darbų sutartis. Ją parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Plungės lagūna“ vykdomasis direktorius Povilas Batavičius. Planuojama, kad darbai...


Šiandien, kovo 13 d., aplinkos ministrui Simonui Gentvilui Palangos miesto savivaldybėje miesto meras Šarūnas Vaitkus ir savivaldybės administracijos atstovai pristatė Šventosios jūrų uosto atstatymo planus bei diskutavo apie galimybes ieškoti finansavimo vienam iš pagrindinių uosto statytos etapų – molų statybai.


Ne vienerius metus aviaciniais degalais prekiavęs palangiškis Arūnas Pranckevičius laimėjo Savivaldybės konkursą Šventosios jūrų uosto direkcijos vadovo pareigoms užimti. Kokius iššūkius jis regi? Kokias užduotis jam kelia Savivaldybė? Apie tai – „Palangos tilto“ interviu.


Parengta Šventosios jūrų uosto galimybių studija

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 27 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę miesto meras Vytautas Stalmokas, Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas ir vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste dalyvavo techninės tarybos posėdyje, kur UAB „Ardanuy Baltic“, Ispanijos kompanija „Ardanuy Ingeneria“ atstovė Lietuvoje pristatė Šventosios jūrų uosto galimybių studiją.


Šventojoje Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas, Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas su savivaldybės administracijos direktoriumi Valerijumi Kuznecovu bei laikinuoju miesto vyriausiuoju architektu Svajūnu Bradūnu, dalyvaujant Šventosios seniūnui Eugenijui Čilinskui, aptarė Šventosios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius