Šventosios uoste vyksta valymo darbai

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-04-13
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Šventosios uoste vyksta valymo darbai

Šventosios uosto direktorė Airida Čėsnienė informavo, kad nuo balandžio pirmosios dienos prasidėjo uosto valymo darbai. Konkursą laimėjusi Latvijos kompanija „BGS“ jau kurį laiką valo Šventosios uostelio įplaukos kanalą. Iš viso planuojama iškasti per 66 tūkstančius kubinių metrų grunto. Jis nebus plukdomas į jūrą, o liks formuoti būsimo Šventosios uosto teritorijai. Nuo 20-30 centimetrų gylio įplauka bus išvalyta ir pagilinta iki 2,5 – 3 metrų.

 

„Išvalyti Šventosios uosto įplauką, kad ji galėtų priimti pramoginius laivus, kainuos 1,3 milijonų litų“,- sakė A. Čėsnienė.

Paskutinį kartą kasant ekskavatoriumi laivybos kanalas Šventojoje buvo gilintas maždaug prieš 15 metų.

Dar 2,6 milijonai litų kainuos sutvarkyti krantines ir įrengti plaukiojančias prieplaukas maždaug 70-iai pramoginių laivelių priimti. Šiuos darbus atlieka konkursą laimėjusi bendrovė „Hidrostatyba“. „Nors šiek tiek atsiliekama nuo darbų grafiko, bet tai neturėtų turėti lemiamos įtakos numatytai darbų pabaigai. Rangovas „Hidrostatyba“ vėluoja dėl užsitęsusių Šventosios uosto krantinių pritaikymo laivams švartuoti techninio projekto derinimo procedūrų. Šis projektas jau parengtas ir darbai pajudės“,- komentavo A. Čėsnienė.

„Artėjant sezonui, Šventosios miestelio gyventojai ypač domisi, kaip funkcionuos uostelis. Norime, kad vasarą jo veikla būtų gyva. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija yra parengusi dviračių nuomos ir prekybinės veikos sutarties projektą. Uosto dalyje bus leidžiama vykdyti veiklą įsirengus laikinus prekybos plotus. Užsiimti šia veikla galės įmonės, kurios pasiūlys didžiausius įkainius“, - aiškino A.Čėsnienė.

Paraleliai rengiamasi ir didžiajam Šventosios uosto atstatymui, kuris prasidės 2013 metais. Įvyko konkursas dėl uosto teritorijos detalaus plano parengimo. Iš konkurse dalyvavusių šešių kompanijų mažiausią 107 tūkstančių 569 litų kainą pasiūlė bendrovė „Sweco Lietuva“.

„Po uosto valymo darbų prasidės krantinės pritaikymo mažiesiems laivams darbai“,- sakė A. Čėsnienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 23 dieną, kuomet visa Lietuva šurmuliavo Joninių sūkuryje, šventojiškiai tvarkė kol kas neveikiantį ir smėliu užneštą uostą. Į Šventąją sugužėjo narai mėgėjai, Lietuvos Šaulių sąjungos Klaipėdos povandeninio plaukimo būrio atstovai, Klaipėdos universiteto archeologai ir kiti povandeninio sporto entuziastai. Jie buvo pakviesti į kasmetinę...


Meras Šarūnas Vaitkus savo asmeninėje paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ vakar paliko įrašą: „Pagaliau ledai pajudėjo. Ačiū Vyriausybei, Premjerui ir kancleriui už operatyvius sprendimus siekiant Šventosios uosto atgimimo.“


Šventosios uosto ateitį ima traukti migla

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015 02 12 | Rubrika: Savaitės komentaras

Kaip saulės patekėjimo Šventosios uostelio atgimimo laukiantiems šventojiškiams šią savaitę buvo brūkštelėta, kaip šlapiu skuduru per veidą. Trečiadienį vykusiame Vyriausybės posėdyje Šventosios uosto statybos projektui, automėgėjų terminais kalbant, buvo užtrauktas rankinis stabdis.


Planuota jau šiemet pradėti Šventosios uosto atstatymo darbus ir baigti 2020-aisiais. Tačiau paaiškėjo, jog Europos Sąjunga (ES) nenusiteikusi jam skirti finansinės paramos, kaip ir prieš keliolika metų vėl svarstoma, iš kur gauti pinigų tokiam ambicingam projektui.


Vakar neeiliniame tarybos posėdyje pagaliau patvirtintas Šventosios jūrų uosto detalusis planas. Pritarus šiam svarbiam tiek Šventajai, tiek valstybei dokumentui, uosto direkcija teiks paraišką dėl techninės dokumentacijos rengimo, kainuosiančio apie 8 mln. Lt, finansavimo ES paramos lėšomis.


Birželio pradžioje įvykęs oficialus uosto atidarymas skelbė, jog Šventoji nuo šiol gali drąsiai vadintis ne tik kurortu, bet ir uostu. Tačiau netrukus džiaugsmą naujuoju miestelio traukos objektu nustelbė kita žinia: smėliu užneštas įplaukos kanalas ir laivyba jachtomis bei pramoginiais kateriais Šventosios uoste yra sustabdyta.


Šventosios uoste vyksta valymo darbai

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 04 13 | Rubrika: Miestas

Šventosios uosto direktorė Airida Čėsnienė informavo, kad nuo balandžio pirmosios dienos prasidėjo uosto valymo darbai. Konkursą laimėjusi Latvijos kompanija „BGS“ jau kurį laiką valo Šventosios uostelio įplaukos kanalą. Iš viso planuojama iškasti per 66 tūkstančius kubinių metrų grunto. Jis nebus plukdomas į jūrą, o liks formuoti būsimo Šventosios uosto teritorijai. Nuo 20-30 centimetrų...


Rinkliavos Šventosios uoste atbaidys žvejus?

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 03 23 | Rubrika: Miestas

Šventosios uoste išplaukus ledams prasidės darbai, kad pirmieji laivai čia galėtų švartuoti birželį. O  iki to laiko norima turėti patvirtinus rinkliavų dydžius, tačiau siūlomi įkainiai jau atbaidė žvejų norą švartuotis būsimame uostelyje. „Mes siūlome, jog iki šešių metrų laivams reikėtų mokėti 25 litus, t.y. 300  litų per mėnesį, 6-10 metrų laivui para kainuotų 35 litus, tai...


Parengta Šventosios jūrų uosto galimybių studija

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 28 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę miesto meras Vytautas Stalmokas, Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas ir vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste dalyvavo techninės tarybos posėdyje, kur UAB „Ardanuy Baltic“, Ispanijos kompanija „Ardanuy Ingeneria“ atstovė Lietuvoje pristatė Šventosios jūrų uosto galimybių studiją.


Šventojoje Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas, Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas su savivaldybės administracijos direktoriumi Valerijumi Kuznecovu bei laikinuoju miesto vyriausiuoju architektu Svajūnu Bradūnu, dalyvaujant Šventosios seniūnui Eugenijui Čilinskui, aptarė Šventosios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas