Šventosios uosto atstatymo projektui siūloma teikti prioritetą

"Palangos tilto" informacija, 2016-07-11
Peržiūrėta
2108
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventosios uosto atstatymo projektui siūloma teikti prioritetą

Šventosios valstybinio jūrų uosto atstatymo projektas yra reikšmingas ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai, todėl šis projektas turėtų būti prioritetinis – vienbalsiai konstatuota ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybėje vykusiame pasitarime, inicijuotame Palangos miesto savivaldybės ir Lietuvos mokslų akademijos ekspertų darbo grupės, vadovaujamos profesoriaus Algimanto Grigelio.


Šio susitikimo metu taip pat konstatuota, kad uostui atstatyti reikalinga dokumentacija yra – parengtas uosto detalusis planas, atstatymo projektas, gautas statybos darbų leidimas. Svarbiausias dabar spręstinas klausimas – galimi finansavimo šaltiniai.
Pasitarimą dėl Šventosios valstybinio jūrų uosto infrastruktūros atstatymo projekto inicijavo Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos mokslų akademijos ekspertų darbo grupės, vertinusios Šventosios uosto atstatymo projektą, nariai. Be akademikų bei Palangos miesto savivaldybės atstovų – mero Šarūno Vaitkaus, Savivaldybės tarybos narių Vaidoto Bacevičiaus, Dainiaus Želvio, Vaido Šimaičio, Irenos Galdikienės, administracijos direktoriaus pavaduotojos Violetos Staskonienės, šiame susitikime dalyvavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Arvydas Vaitkus, UAB „Sweco hidroprojektas“, Priekrantės verslinės ir rekreacinės žuvininkystės asociacijos, Žuvininkystės regionų vietos veiklos grupės atstovai, Šventosios seniūnaitis Ramutis Šeštokas, bendruomenės nariai.
Profesorius A. Grigelis pabrėžė, jog Šventosios uosto svarba yra didelė tiek ekonominiu, tiek socialiniu-visuomeniniu požiūriu, daro įtaką Vakarų Lietuvos regiono ekonominei plėtrai bei Lietuvos kaip jūrinės valstybės įvaizdžiui. „Todėl siūlau padiskutuoti, ar reikėtų šiam uostui suteikti valstybinės reikšmės statusą. Taip pat kviečiu visus pasisakyti, ar esate už tai, kad reikėtų įkurti Valstybinę Šventosios uosto direkciją“, – į pasitarimo dalyvius kreipėsi A. Grigelis.
Kalbėdamas apie uosto atstatymo galimybes Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius A. Vaitkus pabrėžė, jog uosto infrastruktūra yra ne tik molai, bet ir patogūs privažiuojamieji keliai, šaligatviai, žvejams reikalinga infrastruktūra, turi būti išspręsti ir aplinkosauginiai, su krantų erozija, taip pat – su vandens turizmo plėtra susiję klausimai. „Pastatyti tik infrastruktūrinius elementus nesukuriant bendros visumos būtų didelė klaida. Todėl siūlome ieškoti galimybių konsoliduoti kelių ministerijų – Susisiekimo, Žemės ūkio, Aplinkos bei Ūkio – lėšas, siekiant atstatyti Šventosios uostą“, – kalbėjo A. Vaitkus bei pridūrė, jog Šventosios uostas galėtų būti vertinamas ir kaip socialinis projektas bei pretenduoti į Europos Sąjungos lėšas.
Palangos meras Š. Vaitkus pabrėžė, jog Šventosios uosto atsiperkamumo klausimas net neturėtų būti svarstomas, kadangi šis objektas labai svarbus ne tiek ekonominiu, kiek socialiniu, turizmo plėtros požiūriu, ne mažiau svarbu ir sukurti reikiamą infrastruktūrą priekrantės žvejams. „Tai – valstybės infrastruktūra, kuri daro šalies miestus ir miestelius patrauklius“, – pabrėžė Palangos meras. Šiai minčiai pritarė ir kiti pasitarimo dalyviai.
Kurorto vadovas pabrėžė, jog svarbiausias Vyriausybės žingsnis jau žengtas – Šventosios uosto atstatymui pritarta, o projektui įgyvendinti reikalingos lėšos nėra utopinės. Kaip pavyzdį meras pateikė Palangos aplinkkelį, kuris už 128 mln. litų, įgyvendinant viešosios ir privačios partnerystės projektą, buvo pastatytas per pusantrų metų. Kitas galimas finansavimo šaltinis – ES lėšos, taip pat – konsoliduotos keleto ministerijų lėšos. „Vyriausybės pozicija ne kartą buvo išsakyta –Šventosios uosto atstatymo projektą įgyvendins“, – kalbėjo Š. Vaitkus.
Pasitarimo dalyviai vienbalsiai sutiko – finansavimo klausimas turėtų būtų svarstomas Strateginiame Vyriausybės komitete.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo feisbuko paskyroje pasidžiaugė Šventosios uosto atgimimu. Jis informavo, kad Lietuvos premjerei Ingridai Šimonytei pristatė jau atliktus darbus bei būsimuosius kitus Šventosios uosto statybos etapus. Meras tikisi, kad Šventosios uosto atgimimas sparčiai judės į priekį. „Atgimstančiame Šventosios uoste šeštadienį apsilankė premjerė Ingrida Šimonytė  –...


Ketvirtadienį, balandžio 27 dieną, Seimas priėmė Šventosios jūrų uosto įstatymo pataisas, inicijuotas Seimo nario Mindaugo Skritulsko, kuriomis siūloma nuo 2024 m. Šventosios jūrų uosto žemę, jo infrastruktūrą ir akvatoriją leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Seimą antradienį, rugsėjo14 d., pasiekė įstatymų pataisos, leisiantis Šventosios jūrų uosto akvatoriją ir uosto infrastruktūrą patikėjimo teise valdyti, naudoti ir ja disponuoti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Šventosios jūrų uostą, jo infrastruktūrą ir akvatoriją siūloma leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Šiandien, kovo 13 d., aplinkos ministrui Simonui Gentvilui Palangos miesto savivaldybėje miesto meras Šarūnas Vaitkus ir savivaldybės administracijos atstovai pristatė Šventosios jūrų uosto atstatymo planus bei diskutavo apie galimybes ieškoti finansavimo vienam iš pagrindinių uosto statytos etapų – molų statybai.


Kovo 11-osios išvakarėse Palangą pasiekė puiki žinia – šiandien, trečiadienį, Šventosios jūrų uosto atstatymo projektas įtrauktas į Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo priemonių planą. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus trečiadienio, kovo 10-osios, vakarą pasidžiaugė žinia savo socialinio tinklo Facebook paskyroje.


Pavasarį Šventosios uosto teritorijoje turėtų prasidėti projekto „Žvejybos infrastruktūros plėtra Šventosios valstybiniame jūrų uoste“ įgyvendinimo darbai, kuriems Palangos miesto savivaldybė yra numačiusi 3,77 mln. eurų: šiuo metu vyksta konkursas statybos rangovui parinkti.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė trečiadienį lankėsi Vilniuje bei dalyvavo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje. Šio posėdžio metu komiteto nariams buvo pristatytas Šventosios uosto atstatymo projektas.


Šventosios uosto atstatymo projektui siūloma teikti prioritetą

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 11 | Rubrika: Miestas

Šventosios valstybinio jūrų uosto atstatymo projektas yra reikšmingas ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai, todėl šis projektas turėtų būti prioritetinis – vienbalsiai konstatuota ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybėje vykusiame pasitarime, inicijuotame Palangos miesto savivaldybės ir Lietuvos mokslų akademijos ekspertų darbo grupės, vadovaujamos profesoriaus...


Planuota jau šiemet pradėti Šventosios uosto atstatymo darbus ir baigti 2020-aisiais. Tačiau paaiškėjo, jog Europos Sąjunga (ES) nenusiteikusi jam skirti finansinės paramos, kaip ir prieš keliolika metų vėl svarstoma, iš kur gauti pinigų tokiam ambicingam projektui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius