Tarp pirmųjų sutarčių vietos bendruomenių veiklai finansuoti – ir Palanga

„Palangos tilto” informacija, 2013-06-03
Peržiūrėta
1638
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarp pirmųjų sutarčių vietos bendruomenių veiklai finansuoti – ir Palanga

Praėjusią savaitę socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė Telšiuose iškilmingai pasirašė sutartis su pirmųjų 16-os savivaldybių, tarp jų – ir Palangos, vadovais. Buvo duotas startas Vietos bendruomenių savivaldos programos įgyvendinimui 2013 metais.
Sutartys pasirašytos su Vakarų Lietuvos savivaldybių vadovais: Telšių r., Kelmės r., Akmenės r., Šilalės r., Tauragės r., Pagėgių, Šilutės r., Rietavo, Plungės r., Mažeikių r., Skuodo r., Kretingos r., Palangos m., Klaipėdos m., Klaipėdos r., Neringos.
„Esu įsitikinusi, kad reikia atiduoti daugiau atsakomybės vietos bendruomenėms už jų artimiausios aplinkos problemų sprendimą, pasitikėti bendruomenės narių, jų atstovų, vietos valdžios ir bendruomenės organizacijų galimybėmis sutelktai imtis svarbiausių klausimų sprendimo, sudaryti tokiai veiklai reikalingas sąlygas. Todėl priėmėme sprendimą pratęsti pernai įgyvendintą iniciatyvą – patvirtinti Vietos bendruomenių savivaldos programą ateinantiems 3 metams. Šiemet jai skirta 8 mln. litų. Džiaugiuosi, kad ir šiemet visos 60 Lietuvos savivaldybių įsitraukė į programos įgyvendinimą“, - sakė ministrė A. Pabedinskienė.
Pasak ministrės, ši programa ypatinga tuo, kad leidžia efektyviai panaudoti valstybės skiriamas lėšas, nes būtent patys bendruomenių nariai geriausiai žino, ko trūksta jų aplinkoje gyvenantiems žmonėms, kokios yra jų krašto socialinės problemos.
„Sprendimų priėmimo perleidimas bendruomenėms padeda mažinti atotrūkį tarp miestų ir kaimų gyventojų, geriau pasirūpinti nepasiturinčiomis šeimomis, neįgaliaisiais ir kitais pažeidžiamiausiais bendruomenės gyventojais, puoselėti jų ir visos bendruomenės poreikiams pritaikytas viešąsias erdves. Manau, kad vieninga veikla ir tikslingai panaudojamos lėšos gali pagerinti visos bendruomenės gyvenimo kokybę“, - pridūrė ministrė.
Pernai bendruomenės daugiausia priėmė sprendimų viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti, taip pat prisidėjo prie kultūrinės ir švietėjiškos veiklos rėmimo (savišvietos ir kultūriniai renginiai, šventės, padedančios suburti bendruomenės narius, garsinti bendruomenę už jos ribų), jaunimo užimtumo galimybių plėtimo (vaikų žaidimo, krepšinio aikštelių įrengimas, taip pat įvairaus sportinio inventoriaus įsigijimas, įvairių jaunimo sporto komandų rėmimas, vaikų ir jaunimo stovyklų organizavimas) ir kt.
Savivaldybių ataskaitų duomenimis, iš programos įgyvendinimui skirtų 8 mln. litų buvo panaudota 99,05 proc. lėšų. 2012 m. vietos bendruomenių savivaldos programos įgyvendinime dalyvavo visos seniūnijos (551).
Kiti sutarčių pasirašymai numatyti birželio 3 d. Kėdainiuose, birželio 6 d. – Rokiškyje ir 7 d. – Trakuose.
Vietos bendruomenių savivaldos programa – tai pernai startavusi, iki tol nepraktikuota iniciatyva, skirta skatinti bendruomenes priimti gyventojams svarbius sprendimus, siekiant pagelbėti nepasiturintiems ar neįgaliems žmonėms, skatinti jaunimo užimtumą, kultūriniams ir švietėjiškiems renginiams, viešųjų erdvių ir aplinkos kokybės gerinimui, sportui ir sveikatinimui, bendruomeninės veiklos organizavimui ir kitoms, vietos bendruomenės gyvenimo kokybę gerinančioms iniciatyvoms.
Pagal šią programą, visoms Lietuvos savivaldybėms viešųjų poreikių tenkinimui iš valstybės biudžeto skiriama 8 mln. litų, kurie savivaldybėms paskirstyti pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktus duomenis apie dirbančių ir mokančių gyventojų pajamų mokestį žmonių skaičių savivaldybėse.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo balandžio 1 dienos įsigalios nauja redakcija išdėstytas Vietos savivaldos įstatymas, įtvirtinantis naują vietos savivaldos modelį. 


Vilniaus politikos analizės instituto parengtame Savivaldybių gerovės indekse Palanga tarp 60 Lietuvos savivaldybių užėmė 7 vietą šalyje. Per metus į viršų palypėjome net penkiais laipteliais.   


ių metų rugsėjo 3 d. pradedami Gintaro gatvės statybos darbai. Juos numatoma pradėti ruože nuo Smilčių gatvės iki Vytauto gatvės. Vykdant darbus iš dalies bus ribojamas eismas, o tiesiant vandentiekio, lietaus nuotekų tinklus, rengiant gatvės pagrindus – patekimas į gatvę bus draudžiamas.


Birželio 14-ąją buvo minima Gedulo ir vilties diena, primenanti skaudžią tautos istorijos dalį, kai žmonės buvo pradėti tremti 1941 metais į Sovietų Sąjungos gilumą, Sibirą. Toji diena visada paminima buvusių tremtinių ir jų šeimų. Šiemet paminėtas ir tremties 70-metis, kai 1949 m. buvo vykdomi patys masiškiausi trėmimai. Dar kiek anksčiau nei dauguma buvo ištremta...


Tradicinės religinės bendruomenės, pateikusios paraiškas, kasmet sulaukia Palangos miesto savivaldybės pagalbos. Taip parapijos sau gali leisti didesnius ar mažesnius religinių pastatų remonto, aplinkos sutvarkymo darbus. Be savivaldybės dalinio finansavimo, kaip pripažįsta religinių bendruomenių atstovai, būtų sunkiau patiems išsiversti.


Penktadienį, rugpjūčio 11 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto vadovais bei socialinės srities darbuotojais susitiko socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Kartu su ministru atvyko ministro patarėja Kristina Paulikė bei Valstybinės vaiko teisių apsaugos įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Teisinės pagalbos ir tarptautinio bendradarbiavimo...


Penktadienį Šventosios seniūnijos vietos bendruomenės tarybos posėdyje paskirstytos Vietos bendruomenių savivaldos programai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skiriamos lėšos. Į beveik 17 tūkst. litų pretendavo penkios programos, kurioms įgyvendinti prašyta per 24 tūkst. Lt. Posėdžio metu nuspręsta visiškai patenkinti trijų programų poreikius...


Septintus metus savaitraščio „Veidas“ sudaromose savivaldybių reitingų lentelėse Palanga pastaruosius metus užima stabiliai aukštą vietą – pernai tarp 60 Lietuvos savivaldybių buvo 9-ta, ir nors šiemet smuktelėjo dviem pozicijomis žemiau – į 11-tą vietą, reitingo balų šiais metais surinko net daugiau nei pernai. Aukšto įvertinimo...


Palanga – tarp mažiausiai įsiskolinusių 60-ies šalies savivaldybių

Parengta pagal „Respubliką“, 2013 07 01 | Rubrika: Miestas

Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas, pristatydamas Lietuvos finansinio stabilumo apžvalgą, pareiškė, kad bene didžiausią pavojų stabilumui kelia savivaldybių įsiskolinimai. Kai kurių savivaldybių skolos jau viršija pusę jų metinių pajamų, o Vilniaus viršija net ir metines pajamas. Kaip parodė dienraščio „Respublika“ tyrimas, Palanga tarp...


Praėjusią savaitę socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė Telšiuose iškilmingai pasirašė sutartis su pirmųjų 16-os savivaldybių, tarp jų – ir Palangos, vadovais. Buvo duotas startas Vietos bendruomenių savivaldos programos įgyvendinimui 2013 metais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius