Tarp skolingų valstybei – ir palangiškiai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-03-31
Tarp skolingų valstybei – ir palangiškiai

 

Pirmojo šių metų ketvirčio duomenimis, toli gražu ne visi Klaipėdos apskrities gyventojai bei įmonės yra atsiskaitę su valstybe. Ne tik nesumokėjo, bet ir dar nebuvo pateikę nekilnojamojo turto mokesčių deklaracijų už 2013 metus apie 500 gyventojų ir 300 įmonių Klaipėdos apskrityje, o Palangoje to nebuvo padarę 18 juridinių asmenų ir 28 gyventojai. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, pernai tokiu metu skolininkų buvo mažiau.

 

Palanga – antra

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad už 2013 m. nekilnojamojo turto mokesčio (NTM) deklaracijų nėra pateikę apie 0,5 tūkst. Klaipėdos apskrities gyventojų ir apie 0,3 tūkst. įmonių. Preliminariais skaičiavimais, už 2013 m. jie valstybei skolingi apie 250 tūkst. litų (gyventojai – apie 170 tūkst. litų, įmonės – apie 80 tūkst. litų).

Palyginimui, už 2012 m. NTM deklaracijų apskrityje nebuvo pateikę apie 230 gyventojų ir 140 įmonių.

Iš pateiktos statistikos matyti, jog Palanga pagal šio mokesčio mokėtojų skaičių ir deklaruotą jo sumą už 2013 metus užima antrąją vietą Klaipėdos apskrityje: 1 tūkst. 112 mokėtojų deklaravo 5 mln. Lt mokesčio. Daugiausiai mokėtojų yra Klaipėdos miesto savivaldybėje – 2 tūkst. 799, jų deklaruota suma – 25,9 mln. Lt. Toliau savivaldybės rikiuojasi taip (mokesčių mokėtojų skaičius ir deklaruota suma): Klaipėdos rajonas – 823 ir 4 mln. Lt, Kretingos rajonas – 667 ir 2,5 mln. Lt, Šilutės rajonas – 668 ir 1 mln. Lt, Skuodo rajonas – 278 ir 1 mln. Lt bei Neringa – 256 ir 1,4 mln. Lt.

Mokesčių mokėtojų, kurie nedeklaravo NTM už 2013 metus, juridinių asmenų ir gyventojų skaičiai tokie: Klaipėdos mieste – 217 ir 247, Neringoje – 2 ir 39, Klaipėdos rajone – 26 ir 62, Kretingos rajone – 12 ir 52, Skuodo rajone – 3 ir 21. Šilutės rajone – 14 ir 41. Palangos miesto savivaldybėje deklaracijų dar nepateikė 18 juridinių asmenų ir 28 gyventojai.

 

Viešins skolininkus

Mokesčių administratorius balandžio mėnesį visiems nepateikusiems NTM deklaracijų Elektroninio deklaravimo sistemoje nurodytu elektroniniu paštu arba tradiciniu paštu siųs priminimus. Galimai nepateikusiųjų deklaracijų įmonių sąrašas praėjus 10 kalendorinių darbo dienų bus skelbiamas VMI svetainėje, rinkmenų skiltyje adresu http://www.vmi.lt/cms/imoniu-nepateikusiu-nekilnojamojo-turto-mokescio-deklaraciju-sarasas.

Klaipėdos AVMI ragina mokesčių mokėtojus nelaukti, kol jiems bus išsiųsti priminimai, o deklaruoti ir sumokėti nekilnojamojo turto mokestį jau dabar.

Klaipėdos AVMI duomenimis, už 2013 m. NTM deklaravo per 5,2 tūkst. apskrities įmonių, jų  deklaruota mokesčio suma – apie 40 mln. Lt. Klaipėdos apskrities gyventojai už 2013 m. deklaravo beveik  apie 770 tūkst. Lt mokesčio sumos.

 

Ko gyventojams deklaruoti nereikia

Klaipėdos AVMI primena, kad NTM mokamas už įmonėms nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį turtą ir už tą nekilnojamąjį turtą, kurį įmonės yra neterminuotai ar ilgesniam kaip vieno mėnesio laikotarpiui perėmusios naudotis iš gyventojų. Gyventojai privalo pateikti KIT711 formą ir sumokėti NTM už administracinės, viešbučių, prekybos, paslaugų, maitinimo, transporto, gamybos ir panašias patalpas.

Pažymėtina, jog gyventojams už gyvenamąsias patalpas, sodų, garažų statinius, fermas, šiltnamius, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinius, poilsio arba žuvininkystės ir inžinerinius statinius deklaruoti ir mokėti NTM nereikia, neatsižvelgiant į tai, ar jie naudojami individualioje veikloje, ar ne, nebent tokio turto vertė viršija 1 mln. litų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šeši drąsūs palangiškiai praėjusį sekmadienį, spalio 6 d., lėšas Palangos specialųjų poreikių turintiems vaikams rinko dar neregėtu būdu – mindami vintažinių dviračių pedalus mažame Italijos miestelyje Gaiole in Chianti, esančiame Toskanos regione. Kartu su Dainiumi Drungilu, Jūrate Mitkevičiūte ir Ilona Emanuelsson įveikęs 46 kilometrus, Palangos meras...


Liepos 12-ąją, 14.05 val. iš pilietės A. R. gautas pranešimas, kad prie Sodų g. 50, mokyklos stadiono, 3 metų vaikas įkišo galvą tarp grotų, negali ištraukti. 14.09 val. atvykus ugniagesiams gelbėtojams nustatyta, kad vaikas įkišo galvą tarp vaikams skirtų, metalinių laipiojimo kopėtėlių skersinio strypų ir negali jos ištraukti. 14.14 val. plėstuvais...


Tarp skolingų valstybei – ir palangiškiai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 03 31 | Rubrika: Miestas

Pirmojo šių metų ketvirčio duomenimis, toli gražu ne visi Klaipėdos apskrities gyventojai bei įmonės yra atsiskaitę su valstybe. Ne tik nesumokėjo, bet ir dar nebuvo pateikę nekilnojamojo turto mokesčių deklaracijų už 2013 metus apie 500 gyventojų ir 300 įmonių Klaipėdos apskrityje, o Palangoje to nebuvo padarę 18 juridinių asmenų ir 28 gyventojai. Valstybinės mokesčių inspekcijos...


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Palanga – tarp mažiausiai įsiskolinusių 60-ies šalies savivaldybių

Parengta pagal „Respubliką“, 2013 07 01 | Rubrika: Miestas

Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas, pristatydamas Lietuvos finansinio stabilumo apžvalgą, pareiškė, kad bene didžiausią pavojų stabilumui kelia savivaldybių įsiskolinimai. Kai kurių savivaldybių skolos jau viršija pusę jų metinių pajamų, o Vilniaus viršija net ir metines pajamas. Kaip parodė dienraščio „Respublika“ tyrimas, Palanga tarp...


Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos šio mėnesio pradžioje kreipėsi į Palangos miesto apylinkės teismą dėl netinkamai laikomos Palangos kurhauzo medinės dalies paėmimo valstybės nuosavybėn. Šiuo metu pastato medinė dalis priklauso Jackų šeimai. Ši byla dėl Kurhauzo bus jau ketvirtoji, kurią pastaruoju metu nagrinėja Palangos miesto apylinkės...


Konkurencija tarp mokyklų – išpūstas dalykas?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 10 18 | Rubrika: Jūros vaikai

Ne paslaptis, kad tarp mokyklų – ypač didesniuose miestuose – vyksta savotiška konkurencija: jau nuo seno yra susiklosčiusi nuomonė, kad vienoje geriau parengiami „tiksliukai“, kitoje – humanitarai, trečia apskritai laikoma „stipresne“. Tam tikros alyvos į ugnį šliūkšteli ir devinti metai žurnalo „Veidas“ skelbiami...


Palangoje, ant jūros kranto, esančioje stovyklavietėje, kurioje turėtų ilsėtis ir pramogauti vaikai, trečią vasarą šeimininkauja Seimo nario mandato netekęs Linas Karalius su savo artimaisiais. Daugiau nei dešimt metų Palangoje, Užkanavės gatvėje, veikusioje Kunigiškių vaikų stovykloje mažųjų poilsiautojų nebėra jau seniai. Iki 2008 metų čia vasarodavo fondo „Klotilda” ir kunigo Romualdo...


Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės administracija drauge su UAB „Žalvaris“ vykdė aplinkosauginę akciją „Sveikinkis su gamta drąsiai“, skatinę palangiškius atnešti susikaupusias aplinkai pavojingas atliekas. Tačiau, kaip paminėjo UAB „Žalvaris“ Klaipėdos regiono vadovas Mindaugas Nekrašius, būna ir geriau pavykusių akcijų – palangiškiai šįkart nebuvo labai aktyvūs.


Mėgėjų turnyre pergalę šventė palangiškiai

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 09 | Rubrika: Miestas

Palangoje savaitgalį Sporto mokyklos salėje vyko pirmasis tarptautinis krepšinio mėgėjų turnyras asociacijos „CliFox“ įsteigtai taurei laimėti, kuriame rungėsi keturios komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos bei Estijos. Visgi sėkmingiausiai pasirodė šeimininkai palangiškiai, užėmę pirmąją vietą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas