Tarptautiniame liaudiškų šokių festivalyje „Palangos miestely“ dalyvaus 20 kolektyvų

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-09-11
Peržiūrėta
1977
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarptautiniame liaudiškų šokių festivalyje „Palangos miestely“ dalyvaus 20 kolektyvų

Rugsėjo 18-20 dienomis Palangoje vyks 4-asis Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“. Kaip koronaviruso pandemija pakoregavo renginį ir jo organizatoriaus, Palangos kultūros ir jaunimo centro, planus?
„Tarptautinį liaudiškų šokių festivalį „Palangos miestely“ rengiame jau ketvirtąjį kartą. Didelis būrys liaudies šokio mėgėjų atvyks į mūsų miestą. Ypač didelis yra susidomėjimas mūsų festivaliu, nes kolektyvai buvo sustabdę veiklą dėl koronoviruso epidemijos ir dabar atėjo laikas vėl susiburti ir sušokti savo mėgstamus šokius,“ – sakė PKJC ansamblio "Bočiai" ir "Banguoliai" vadovė Janina Serapinienė.
–Kokie atlikėjai jau patvirtino savo dalyvavimą?
–Festivalyje dalyvaus 20 kolektyvų. Gausiausiai yra susitelkę Palangos miesto šokių kolektyvai. Palangiškiams puikiai žinomi kultūros ir jaunimo centro nenuilstantis ansamblis „Bočiai“ ir energingasis „Banguolis“ bei Trečiojo amžiaus universiteto Europos šokių grupė „Jūrė“. Atvyks šokėjų grupės iš tolimesniojo Lietuvos krašto, tai Ignalinos, Marijampolės, Grigiškių, Elektrėnų, Šiaulių ir artimieji mūsų kaimynai iš Rietavo, Salantų, Darbėnų. Šios šokių grupės „Palangos miestelio“ festivalyje dalyvaus pirmąjį kartą. Džiaugiamės, kad turime draugų, šokių grupių iš Vilniaus, Birštono, Panevėžio, Telšių, Akmenės miestų, su kuriais vėl susitiksime „Palangos miestelyje“.
Įdomu bus pamatyti Latvijos Rygos miesto liaudiškų šokių grupės, kuriai pritars dainininkė, pasirodymą.
–Kurie, deja, atšaukė savo dalyvavimą dėl kovido?
–Kvietėme į mūsų šventę Lenkijos šokių kolektyvą, deja, dėl šios priežasties, jie negalės sudalyvauti mūsų renginyje.
–Ar renginiai vyks ir lauke, ir patalpose? Kur?
–Dalyvaujantys šokėjai galės jaustis saugiai, nes visi pasirodymai vyks lauko aikštelėse. Festivalis prasidės Grafų Tiškevičių alėjoje, kur kolektyvai išsirikiuos saugiais atstumais po Lietuvos rekordininke trispalve ir visi kartu sušoks bendrą šokį. Iškilminga eisena visus atves iki iškilmingo festivalio atidarymo ceremonijos. Prašysime ir žiūrovų laikytis atstumų, nesiburti vienoje vietoje, nes galėsite pamatyti šokių grupių pasirodymus ir prie Kurhauzo medinės dalies, beje mes būsime pirmieji, kurie išbandysime šį grindinį. Taip pat šokėjai pasirodys Centrinėje miesto aikštėje ir Nepriklausomybės aikštėje prie grojančio fontano. Festivalį užbaigs viena populiariausių Lietuvos tradicinės muzikinės kultūros atstovių, tautiška kapelija „Sutaras“. „Sutaras“– vienintelis Lietuvos meno kolektyvas, po Nepriklausomybės atkūrimo reprezentavęs mūsų šalies muzikinę kultūrą net šešiose Pasaulinėse EXPO parodose. Tad kviečiame nepraleisti išskirtinė galimybės pasiklausyti nuotaikingos muzikos, o gal kartu ir pašokti naujai sutvarkytoje Kurhauzo aikštėje.
–Kokia yra renginio programa? Kas jos „vinis“?
–Šių metų festivalis nusidrieks per visą Vytauto gatvę ir šokėjai pasirodys trijuose taškuose. Pandemija pakoregavo planus, nes festivalis turėjo vykti visai kitose aikštelės, bet šį sumanymą paliksime kitiems metams ir jo turinio neatskleisime.
–Kur bus apgyvendinti festivalio dalyviai?
–Festivalio dalyviai patys rūpinasi nakvyne, jie yra įspėti viešbučiuose dėvėti kaukes, kad nesimaišytų srautai, todėl viešbutyje gyvens po vieną kolektyvą.
–Ką dar pabrėžtumėte?
–Kviečiame palangiškius apsilankyti Palangos kultūros centro rengiamame tarptautiniame liaudiškų šokių festivalyje “Palangos miestely 2020”, pasigrožėti liaudies šokiais, tautiniais rūbais. Atrasite atlikėjus nuo vaikų, jaunimo iki senjorų amžiaus kolektyvų. Taip pat visą savaitgalį vyks liaudies meistrų, tautodailininkų, amatininkų mugė. Maloniai kviečiame pasižmonėti, pasišokti ir smagiai praleisti rugsėjo 18-20 d. savaitgalį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje prasidėjo visą savaitgalį šurmuliuosiantis 7-tasis Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“, skirtas Palangos 770 metų minėjimui.


Šį savaitgalį Palangoje skambės šokti kviečianti muzika, o miesto skveruose suksis tautiniais kostiumais pasipuošusios šokėjų poros. Nuo rugsėjo 15 dienos kurorte prasideda septintą kartą rengiamas tradicinis tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“.


Palangai švenčiant 770 metų jubiliejų, čia rugsėjo 15–17 d. sugrįžta 7-ąjį kartą organizuojamas tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely”. Net 17 kolektyvų iš Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos su gražiausiais tautiniais kostiumais, šokiais ir dainomis kvies į bendruomenišką šventę.


Gegužės 7 d. 15 val. Palangos kurorto muziejuje palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami paminėti ypatingą progą – 25-ąjį šokių grupės „Banguolis“ jubiliejų.


Palangoje savaitgalį nestigs atrakcijų – kurorte vyks tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely.“ Tris dienas – rugsėjo 18-20 dienomis ¬– šurmuliuosiantis festivalis šventinę nuotaiką paskleis visame mieste. Vaikai, jaunimas, senjorai – labai įvairaus amžiaus šokėjai šventine nuotaika bei savo...


Rugsėjo 18-20 dienomis Palangoje vyks 4-asis Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“. Kaip koronaviruso pandemija pakoregavo renginį ir jo organizatoriaus, Palangos kultūros ir jaunimo centro, planus?


Praėjusį penktadienį Seimo narys Antanas Vinkus, pakviestas Palangos kultūros ir jaunimo centro bei Pasaulio lietuvių bendruomenės vadovų, atvyko į Palangą ir dalyvavo visą savaitgalį joje vykusiame, jau tradicija tapusiame liaudies šokių ir folkloro festivalyje „Palangos miestely.“ Vėliau Seimo nario priėmime gyventojus konsultavo įvairiais, taipogi ir sveikatos...


Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblis „Bočiai“, vadovaujamas Janinos Serapinienės, liepos 17-22 dienomis dalyvavo Vengrijoje vykusiame tarptautiniame folkloro festivalyje „Keliaujantis“. Tai – didžiausias folkloro festivalis Vengrijoje, šiemet surengtas jau 19-tąjį kartą. 


Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės liaudiškų šokių ansamblio „Neris“ (vadovė Nijolė Ritvienė) organizuotame festivalyje dalyvavo net 13 kolektyvų iš visos Lietuvos. Ši garbė atiteko ir Palangos kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvams – „Bočiams“ ir „Banguoliams“.


Linijinių šokių festivalyje – rekordinis dalyvių skaičius

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį J.Basanavičiaus gatvėje tradiciškai rinkosi linijinių šokių mėgėjai. Šiemet jų skaičius buvo rekordinis – 2 tūkst. 100 šokėjų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius