Tarptautiniame plakatų konkurse mažojo palangiškio sėkmė

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-11-06
Peržiūrėta
10
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos Seime įvyko iškilmingos Tarptautinio vaikų ir jaunimo plakatų konkurso „Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome“ (Antoine de Saint-Exupery) bei „Penkios laisvės“ pabaigtuvės, kurių metu apdovanoti patys meniškiausi ir didžiausio susidomėjimo sulaukę darbai. Tarp nugalėtojų vyravo ir palangiškiai, vienas iš jų – Gabrielius Žilys, jauniausias miestelėnų tarpe, iškovojęs pirmąją vietą 3-6 metų amžiaus grupėje.

 

Gabrielius Žilys, lankantis lopšelį-darželį „Žilvinas“, pirmosios vietos nusipelnė už išradingai pateiktą plakatą, kuriame pavaizduotas triušiukas. Berniukui padėjusi auklėtoja metodininkė Sigita Sičiūnienė džiaugėsi neeiliniu auklėtinio kruopštumu, mat jis iš laikraščių skiautelių lipdė triušiuką, o pirštukais ištaškavo apvadėlius, šūkį „Mylėk mane“. Neveltui G.Žilio darbas dėmesį patraukė ir lopšelio-darželio „Žilvinas“ bendruomenę. Visi mažieji auklėtiniai ruošė darbelius, kuomet pavasarį buvo paskelbtas konkursas, o išskirtiniai buvo išsiųsti.

Iš viso konkurse dalyvavo 5383 šalies ikimokyklinių įstaigų, bendrojo lavinimo, neformaliojo švietimo mokyklų, kūrybinių sambūrių ir užsienio lietuvių švietimų įstaigų mokiniai. Iš visų dalyvių buvo išrinkti 100 geriausiųjų – vertinimo komisija išrinko pačius meniškiausius, originaliausius kūrinius. 70 iš jų eksponuojami Europos informacijos biure.

Jaunojo palangiškio plakatas, kuris pavadintas „Mažas triušiukas nori, kad jį mylėtų“ – vienas iš tų kūrinių, nusipelniusių visuotinio lankymo. Vėliau įvertinti darbai bus eksponuojami Tarptautinėje šunų parodoje „Litexpo“.

Kaip pasidalino įspūdžiais auklėtoja metodininkė S.Sičiūnienė, vaikus itin sudomino ekskursija po Seimą, kuri tikrai dar ilgai nepasimirš, taip pat susipažino su Europos informacijos biuro veikla, tad tai buvo labai naudinga pažintinė kelionė.

Pats savais pirštukais atlikęs darbelį, G.Žilys sugebėjo sužavėti būrį lopšelio-darželio pedagogų bei komisijos narių, vertinusių visus darbelius, tad jau vien tai – didžiulis laimėjimas. Į Palangą jis parsivežė pagyrimo raštą bei įteiktas rėmėjų dovanėles, priminsiančias apie šią išvyką ir išgyventas akimirkas.            

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau aštuntus metus skaičiuojanti Palangos ir Vokietijos Bergeno, Riugeno salos administracinio centro, partnerystė pastaraisias metais buvo pakylėta į naują lygmenį – abu miestai partneriai vis dažniau keičiasi delegacijomis, vis dažnesnės tampa vienų pas kitus moksleivių išvykos.


Palangos senosios gimnazijos dešimtokė Beatričė Karpovič respublikiniame anglų kalbos konkurse, kuris organizuojamas IX-X klasių mokiniams, tapo prizininkė – ji buvo apdovanota 


Praėjusį savaitgalį Palangos sporto centro salėje įvyko vaikų, gimusių 2004-2005m., turnyras. Turnyre dalyvavo Palangos SC, Klaipėdos FM, Kretingos SM, Telšių SRC, Vydmantų ir Plungės VFK „Žiogeliai“ komandos. Varžybos vyko rato sistema.


Antradienio popietę Kurhauze klegėjo mažiausieji palangiškiai – meno kūrėjai. Čia iškilmingoje ir šventiškoje aplinkoje apdovanoti jau aštuntą kartą Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyriaus iniciatyva, tautodailininkės Jolantos Liutikienės sumanymu surengto konkurso-parodos „Su gintarinėm Šv. Kalėdom...


Pirmą kartą šalies istorijoje Lietuvos moksleivio rašinys pateko tarp trijų geriausių Pasaulinės pašto sąjungos ir UNESCO organizuojamo tarptautinio epistolinio rašinio konkurso darbų. Šventosios pagrindinės mokyklos auklėtinės Gabijos Petrauskaitės tekstas buvo pripažintas vienu iš geriausių rašinių. Lietuvos atstovei už sukurtą...


Džiugią žinią iš Vilniaus parvežė Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos šokių studijos „Palangos vėtrungė” šokėjai. Vilniaus nacionaliniame dramos teatre vykusiame IX šalies vaikų ir jaunimo šokių festivalio-konkurso „Norim kilt… 2013” finale palangiškiai iškovojo tris taures skirtingose amžiaus...


Šventosios pagrindinės mokyklos septintokės Gabijos Petrauskaitės rašinys 42-ojo Tarptautinio epistolinio rašinio konkurse „Parašyk laišką, kuo brangus vanduo“ pripažintas geriausiu iš pateiktų kitų lietuvių darbų: jam skirta pirmoji vieta.


Užpraėjusį savaitgalį paaiškėjo penkiasdešimt antrojo tradicinio tarptautinio futbolo turnyro „Palangos Juzė“ nugalėtojai. Jais tapo jauniausia pagal žaidėjų amžių komanda – Lietuvos jaunimo rinktinė U18, finalo kovoje rezultatu 2:0 įveikusi svečius iš Liepojos – „Metalurgs 2“ komandą.


  Šeštadienį Palangoje vykusios Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ataskaitinės rinkiminės konferencijos metu buvo apdovanoti geriausi praėjusių metų sportininkai. LLAF atrinko sportininkus ir trenerius, kurie 2012 metais pasiekė geriausių rezultatų. Savo simpatijas galėjo išreikšti lengvaatlečių gerbėjai, kurių balsai sudarė 50 procentų...


Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos Seime įvyko iškilmingos Tarptautinio vaikų ir jaunimo plakatų konkurso „Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome“ (Antoine de Saint-Exupery) bei „Penkios laisvės“ pabaigtuvės, kurių metu apdovanoti patys meniškiausi ir didžiausio susidomėjimo sulaukę darbai. Tarp nugalėtojų vyravo ir palangiškiai, vienas iš jų – Gabrielius Žilys...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas