Taryba atvėrė kelią šimtamilijoninei investicijai „Jūratės“ baseino teritorijoje

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-10-01
Peržiūrėta
1671
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Taryba atvėrė kelią šimtamilijoninei investicijai „Jūratės“ baseino teritorijoje

Vakar įvykusiame miesto Tarybos posėdyje dalyvavo vos 15 iš 21 narių. Dėl įvairių priežasčių posėdyje nedalyvavo meras Šarūnas Vaitkus (lankėsi Vyriausybėje), Edmundas Krasauskas, Danas Paluckas, Antanas Sebeckis ir Saulius Simė. Į posėdžio darbotvarkę buvo įtraukti 33 klausimai, o tarp dvejų papildomų klausimų buvo ir infrastruktūros sutarties su UAB „Vastint Lithuania“, kuri ruošiasi statyti didelį SPA ir viešbutį buvusioje „Jūratės“ baseino teritorijoje, tvirtinimas.
Tarybos narys Eimutis Židanavičius prašė pirmininkaujančio Rimanto Mikalkėno mero Š. Vaitkaus „paklausti“, kodėl pastarasis neatsako į jo penkis paklausimus „visuomenei rūpimais klausimais“.
Taryba be sustojimo „yrėsi“ darbotvarke iki pat klausimo „Dėl pritarimo dalyvauti Palangos miesto (išskyrus Šventosios seniūniją ir Nemirsetos bei Kunigiškių seniūnaitijas) teritorijos vietos veiklos grupės – asociacijos Palangos vietos veiklos grupės veikloje“.
Paprastai tariant, tokia asociacija, apjungianti Šventosios teritorijoje veikiančius seniūnaičius, seniūniją, savivaldybės ir kelių Šventosios teritorijoje veikiančių asociacijų atstovus, galėtų jau šiemet dalyvauti finansinių paraiškų teikime gauti Europos Sąjungos finansinę pagalbą vietos veiklos grupėms vystyti. Tarybos nariams Elenai Kuznecovai, E. Židanavičiui ir Eugenijui Simučiui pasirodė, kad jos iniciatorius Vaidas Šimaitis turėjo nusišalinti nuo klausimo svarstymo, kad nepažeistų viešųjų ir privačiųjų interesų valstybinėje tarnyboje derinimo, bet V. Šimaitis atkirto, kad tikrasis nepasiskelbusios opozicijos siekis – kad iš vis nebūtų tokios asociacijos.
„Jeigu klausimas būtų atidėtas, būtume pavėlavę teikti paraiškas ES paramai gauti. Tai būtume galėję daryti tik po metų, vadinasi, būtų stipriai nukentėjusi Šventoji ir Palanga“, – sakė V. Šimaitis. Beje, kol kas tarp asociacijos steigėjų nesančios organizacijos, pavyzdžiui, Šventosios bendruomenė, galėtų prisijungti prie jos vėliau. Apie asociacijos įkūrimą šiandien „Palangos tiltas“ rašo plačiau.
Neaiškumų Tarybos nariams kilo ir pasiekus darbotvarkės klausimą „Dėl prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo švenčių, masinių renginių, parodų, koncertų, teatro spektaklių, cirko ir kitų renginių metu“.
„Ar tai reiškia, kad prekybą alkoholiu drausime ir per Jonines, Kalėdas, Kūčias ir ne visiems suprantamą Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų šventę?“ – retoriškai klausė politikas.
Konservatorius Dainius Želvys tokį sprendimo projektą vadino „bestuburiu“ ir „perimtu iš kitų“. „Net Šventame rašte parašyta, kad šventes reikia švęsti. Negi dabar turėsime visi raudoti visas keturias dienas per „mindaugines?“ – stebėjosi Tarybos narys.
Socialdemokratė teiravosi klausimą pristačiusios savivaldybės Rinkliavų skyriaus vedėjos Loretos Žulkuvienės, ar apie tokį Tarybos sprendimą nereikėtų žinoti ir Koncertų salės būsimam valdytojui (koncesininkui): „Ar koncesininkui patiks, jeigu nuspręsime, kad per renginius Vasaros estradoje neleisime jam prekiauti alkoholiu?“
L. Žulkuvienė skubėjo paaiškinti, kad kalba eina ne apie komercinius renginius, o viešas šventes atskiromis dienomis, pavyzdžiui, Rugsėjo 1-ąją, Vasario 16-ąją ar Kovo 11-ąją.
E. Kuznecova replikavo, kad Tarybos sprendimo projekte tai neparašyta „juodai ant balto“.
Pasiūlius R. Mikalkėnui, diskusija buvo nutraukta, o Taryba klausimą atidėjo.
Taryba padidino apie 40 eurų atlyginimą didžiųjų miesto mokyklų direktoriams.
„Kad būtų šioks toks socialinis teisingumas, nes iki šiol vaikų reabilitacijos įstaigų, kurios teikia ir ugdymo paslaugas, direktoriai, kurių darbo krūvis gerokai mažesnis nei didžiųjų mokyklų vadovų, gaudavo panašius atlyginimus“, – argumentavo Mindaugas Skritulskas.
Taryba patvirtino Kontrolės komiteto sudėtį – pirmininku tapo Edmundas Krasauskas. E. Simutis jame pasigedo liberalsąjūdiečių, o E. Židanavičius – „kontrolės asės“ E. Kuznecovos.
Antikorupcijos komisijai vadovaus vicemeras R. Mikalkėnas, o Etikos – Arvydas Dočkus.
Taryba nustatė šalto geriamo vandens suvartojimo normas gyventojams.
Taryba balsavo už infrastruktūros sutarties su UAB „Vastint Lithuania“ patvirtinimą, atverdamas kelią investuotojo statyboms buvusio „Jūratės“ baseino teritorijoje, kurioje dabar telkšo vanduo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos baseino sporto klubas turi naują trenerį – besišypsantį, geranorišką, randantį kelią į kiekvieno širdį ir sugebantį padėti užsiauginti raumenukų, sutvirtėti ar tiesiog jaustis gerai. Susipažinkite su Arūnu Giedraičiu, kurį šnekino „Palangos tiltas.“


Saulėtą gruodžio 10-ąją, šeštadienį, apie du šimtus prie Palangos baseino susirinkusių palangiškių antrą kartą per 2022-uosius tvirtai pasakė, kad savo baseino privatininkui neatiduos, nors to reikalauja Konkurencijos Taryba.


Būtent taip pavadino pirmadienį, gruodžio 5 d., Palangos savivaldybės administracijoje įvykusią spaudos konferenciją Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Palanga dar kartą sudomino kino kūrėjus. Vokietijos kino gamybos kompanija NEUESUPER kartu su Lietuvos įmone UAB „Ahil“ Palangoje, buvusio „Lino“ baseino patalpose ir teritorijoje ruošiasi filmuoti vaidybinio filmo scenas. 


Šeštadienį, spalio 9 d., apie 10 val. 45 min., Palangoje, Bendrovių g., įmonės teritorijoje atliekant krovos darbus, mirtinai sužalotas vyras (gim. 1959 m.).


Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, pasirašytas Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą dėl šildymo sezono pabaigos Palangos miesto savivaldybės teritorijoje. Nustatyta 2020–2021 metų šildymo sezono Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pabaiga – 2021 m. gegužės 6 d.


Palangos miesto savivaldybės teritorijoje gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos epidemijos pradžia skelbiama nuo kovo 6 d.


Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimo perduoti baseino valdymą savivaldybės įmonei „Palangos investicijų valdymas“. Taryba nagrinės, ar savivaldybė galėjo privilegijuoti savo įmonę, diskriminuoti kitus rinkos žaidėjus ir taip sukurti skirtingas konkurencijos sąlygas, pranešė Konkurencijos taryba.


Gegužės 10 dieną Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (toliau Palangos VMVT) (Vasario 16-osios g. 35a, Palanga) įvyko pasitarimas su Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau Klaipėdos AVMI) ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto vyriausiojo policijos komisariato (toliau...


Vakar įvykusiame miesto Tarybos posėdyje dalyvavo vos 15 iš 21 narių. Dėl įvairių priežasčių posėdyje nedalyvavo meras Šarūnas Vaitkus (lankėsi Vyriausybėje), Edmundas Krasauskas, Danas Paluckas, Antanas Sebeckis ir Saulius Simė. Į posėdžio darbotvarkę buvo įtraukti 33 klausimai, o tarp dvejų papildomų klausimų buvo ir infrastruktūros sutarties su UAB „Vastint...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius