Taryba nusprendė perimti valstybės poilsio namus, į kuriuos persikels savivaldybė

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-09-23
Peržiūrėta
1780
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Taryba nusprendė perimti valstybės poilsio namus, į kuriuos persikels savivaldybė

Kol Tarybos opozicijos „garsiakalbis“, partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Aleksandras Jokūbauskas per Tarybos posėdžius rėkia vis garsiau, kitas „tvarkietis“ Gediminas Valinevičius jau nekart balsavo kaip valdančioji koalicija.

 

Balsuoja, kaip būtina miestui

Ne išimtis ir posėdis vakar – G. Valinevičius, vienintelis iš opozicijos balsavo už „Klaipėdos kelių regiono“ poilsio namų perėmimą savivaldybės žinion, taip pat už sklypo Bangų gatvėje, kur turi iškilti „Rimi“ prekybos centras ir ledo arena, detaliojo plano tvirtinimą. Ar ir taip silpna Tarybos opozicija ima trupėti?

„Aš nežiūriu, kaip balsuoja pozicija ar opozicija. Jeigu matau, kad mano nuomonė sutampa su valdančiųjų, kad mano balsas pasitarnaus miesto vystymuisi, balsuosiu kaip jie. Įsitikinęs, kad savivaldybei ir visuomenei reikalinga perimti poilsio namus, taip pat esu už numatomas statybas Bangų gatvėje“, - po posėdžio „Palangos tiltui“ sakė G. Valinevičius.

Vakar Taryba rinkosi į posėdį pritarti Vyriausybės sprendimui perduoti Palangos savivaldybei „Klaipėdos regiono keliai“ priklausiantį turtą Vytauto g. 112 – poilsio namus, iš viso tris objektus šiuo adresu. Toks Tarybos pritarimas būtinas pradėti šio valstybės turto perėmimo procedūras.

Bet posėdžio pradžioje Tarybos narys Dainius Želvys informavo Tarybą, kad šeši jos nariai, priklausantys Tėvynės Sąjungai-Krikščionių demokratų partijai įkūrė to paties pavadinimo frakciją savivaldybės Taryboje. Jos pirmininku tapo D. Želvys.

Meras Šarūnas Vaitkus, kaip numato Tarybos reglamentas, atsakė į praėjusiame Tarybos posėdyje A. Jokūbausko merui adresuotą paklausimą dėl savivaldybės administracijos darbo, taip pat dėl klasių komplektavimo miesto mokyklose. Miesto vadovas, be kita ko, pranešė, kad administracijos vadovybė, siekdama, kad darbas savivaldybėje būtų efektyvus, už įvairius administracinius pažeidimus yra skyrusi nuobaudas 14 administracijos darbuotojų.

 

Perėmė valstybinius poilsio namus

Pranešėjai Zojai Strikaitienei pristačius sprendimo projektą dėl savivaldybės sutikimo perimti poilsio namus Vytauto g. 112 savo reikmėms, opozicionierius A. Jokūbauskas įtariai jos klausė, kodėl sprendimo projekte kalbama apie 3 objektus, kai buvo šnekama apie 2, ar ateityje tai nesustabdys teisinio pastatų įforminimo proceso.

„Sprendimo projektas yra pusiau skustas, pusiau luptas. Aš susilaikysiu balsuodamas“,  - pareiškė A. Jokūbauskas.

Ko gero, pirmąkart neištvėrė meras Š. Vaitkus, itin griežtai supeikęs A. Jokūbausko pretenzijas.

„Kai darbą pradėjo nauja Tarybos kadencija,  visas pastangas skiriame, kad miestas taptų gražesnis, patogesnis gyventojams. Vyriausybės nutarimu, pirmąkart per dvidešimt metų Palangai yra dykai perduodamas valstybės turtas, kainuojantis ne vieną milijoną litų. O jūs „kabinėjatės“ prie smulkmenų. Kam kaišiojate pagalius? Kodėl keliate destrukciją Taryboje? Kodėl nenorite dirbti miesto labui?“ – meras atrodė pyktelėjęs, kad net opozicionierius E. Krasauskas pastebėjo: „Jūs, mere, labai jaudinatės“.

„Jaudinuosi, nes matau, kad trukdoma dirbti miestui“, - atkirto meras.

Iš 19 posėdyje dalyvavusių politikų 14 balsavo už pastatų perėmimą savivaldybės žinion. Ranką už sprendimą kėlė ir opozicijai formaliai priklausantis G. Valinevičius.

 

Pritarė ir projektui Bangų gatvėje

Vakar Taryba vienbalsiai pritarė Kęstučio gatvės rekonstrukcijos projektui. Jį planuojama įvykdyti 2012-2013 metais.

Praėjusiame Tarybos posėdyje išsiskyrus valdančiosios koalicijos nuomonėms, ar reikia studijos, ar ne, numatom Bangų gatvėje prekybos centrui su ledo arena, vakar posėdyje sprendimas buvo priimtas „nebuksuojant“ – Taryba balsavo už sklypo detaliojo plano rengimą.

Kompleksas turėtų užimti 3 tūkstančius kvadratinių metrų, ledo arena – apie 1200 kv. m, numatyta 500 vietų žiūrovams.

Baigiantis posėdžiui, „gerklingasis“ A.Jokūbauskas dar kartą įgėlė merui: „Pastaruoju metu daug važinėjama savivaldybės lėšomis, bet stokojama viešumo, ar tokios kelionės reikalingos“.

Š. Vaitkus pakartojo tai, ką jau nekart yra sakęs: bendradarbiavimo sutartis su Bergenu duoda jau nemažai naudos Palangai, o mero ir kelių kitų Tarybos narių kelionę prieš dvi savaites apmokėjo vokiečiai. „Savivaldybei kainavo tik kelto bilietai“, - pabrėžė meras.

Tarybos nariai vakar knibinėjo naujus mikrofonus ir skydelius ant stalų – jau artimiausiu laiku Tarybos posėdžiai bus pradėti transliuoti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nutraukta Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmuose nagrinėta civilinė byla dėl keliolikos tūkstančių eurų išieškojimo iš buvusio Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario, tautodailininko Raimundo Puškoriaus.


Palangos centre esančio obelisko su sovietine simbolika greitu laiku turėtų nelikti –  balandžio 28 dieną vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje neeiliniu klausimu buvo svarstomas sprendimo projektas, kuriuo numatoma šį obeliską demontuoti. Už jį balsavo visi posėdyje dalyvavę Tarybos nariai.


 Trečiadienį, gruodžio 15 d., TS-LKD partijos Palangos skyriaus taryba vienbalsiai pašalino Veroniką Skeberdytę iš TS-LKD. Skyriaus tarybos narys sakė „Palangos tiltui: „Nuo komentarų susilaikysiu, kadangi tai yra partijos vidaus klausimas. Tik galiu konstatuoti, kad tai nėra susiję vien tik su nevienareikšmiškai vertinama informacija apie Veroniką, kuri tapo žinoma net plačiai Lietuvos...


Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Praėjusį šeštadienį, birželio 17 d. ryte važiuojant dviračių taku Vytauto gatve, Palangoje, pamačiau didelį sambūrį žmonių ties viešbučiu „Auska“, Vytauto g. 11. Pasiteiravus sužinojau, kad vyksta partijos „Tvarka ir teisingumas“ renginys. Kadangi vartai pastaruoju metu, po publikacijų elektroninėje erdvėje, atviri, įvažiavau į vidų. Šioje...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Kol Tarybos opozicijos „garsiakalbis“, partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Aleksandras Jokūbauskas per Tarybos posėdžius rėkia vis garsiau, kitas „tvarkietis“ Gediminas Valinevičius jau nekart balsavo kaip valdančioji koalicija.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius