Taryboje pasklido korupcijos tvaikas

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010-03-27
Peržiūrėta
894
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje valdančioji dauguma balsavo už korupcijos tvaiką skleidžiantį Tarybos sprendimą.

 

Galimai pažeisdami eilę įstatymų, liberalcentristai taip pakoregavo vasario mėnesį priimtą sprendimą dėl viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo vietų, kad dabar juo turėtų susidomėti ir teisėsaugos institucijos. Net šio sprendimo projektą pristatydama Verslo skyriaus vedėja Z.Strikaitienė viešai suabejojo jo skaidrumu ir nuo jo atsiribojo.

Vasario mėnesį, Taryboje svarstant prekybos ir paslaugų teikimo vietas, buvo bandoma „prastumti projektą“, kuriame kelios prekybos vietos paplūdimyje, galimai saviems, buvo numatytos atiduoti konkuruojant ne pasiūlyta didžiausia pinigų suma, o subjektyviai vertinamais aktyvaus poilsio ir sporto organizavimo projektais. Tačiau tada Taryba nusprendė atsižvelgti į mano ir Ekonomikos komiteto pasiūlymus, kad visos vietos būtų skirstomos tik konkurso būdu, o laimėtojas būtų tas, kuris pasiūlytų didžiausią kainą. Kad, padarius išimtis, bus pažeisti įtatymai, Tarybą tada įspėjo ir Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje K.Vintilaitė.

Toks sprendimas labai nepatiko liberalcentristams, kurie neslėpė norų paplūdimyje, prie tinklinio aikštelės, esančią maitinimo vietą, prisidengiant sporto programomis, atiduoti pliažinio tinklinio propaguotojui A.Maciui, kurio brolis praėjusiuose rinkimuose į Tarybą kandidatavo liberalcentristų sąraše. Prie Gelbėjimo stoties į numatytą vietą palapinei pretendavo ir su liberalcentristais draugystės neslepiantis Vandens motociklų sporto klubas, kuriam priklauso ir Tarybos narys, liberalcentristų partijos Palangos skyriaus pirmininkas Saulius Simė.

Todėl, grubiai pažeidžiant įstatymą, skelbiant spaudoje konkursą, dvi vietos paplūdimyje buvo išbrauktos iš sąrašo ir joms konkursai nebuvo organizuojami.

Praėjusiam Tarybos posėdžiui verslo skyrius, neaišku, ką koreguodamas, antrą kartą į sąrašą įtraukė šias dvi vietas, joms skelbiant konkursą vieneriems metams.

Tačiau net sprendimo projektą pristačiusią skyriaus vedėją pribloškė liberalcentristo E.Simučio akiplėšiškas pasiūlymas. Nepaisant vasario mėnesį jau patvirtinto Tarybos sprendimo, šioms dviems vietoms ne tik sugrąžinamas aktyvaus poilsio ir sporto organizavimo projektų prioritetas, bet ir Vandens motociklų sporto klubui numatytai vietai konkurso dalyvio mokestis mažinamas nuo 10 tūkst. iki 5 tūkst. litų.

Kaip vyksta tokių projektų vertinimas, verslininkai jau galėjo įsitikinti prieš trejus metus. Tuomet išsami konkurentų pasiūlyta sporto organizavimo paplūdimyje studija nublanko prieš „savų“ atsineštus prirašytus du lapus ir kelias laikraščių iškarpas apie čia organizuojamas sporto varžybas. Komisija vadovavosi tokiais kriterijais: aktualus projektas, vidutinio aktualumo, neaktualus.

Tačiau šį mėnesį jau įvykęs konkursas dėl prekybos vietų paplūdimyje įrodė, kad už prekybos palapines pliaže verslininkai per metus negaili ir daugiau nei 38 tūkst. litų. Net neabejoju, kad prie tinklinio aikštelės, netoli tilto esančios vietos vertė konkurse išaugtų iki 40 tūkst. litų.

Vietoj jų biudžetui tebus sumokėta tik 16 tūkst. Už prie gelbėjimo stoties būsiančią palapinę bus mokama vos 5 tūkst. litų, kai už ledų vežimėlį verslininkai net ne paplūdimyje moka daugiau nei 20 tūkst. litų. Tad leiskite, mielieji ponai balsavusieji už šį sprendimą, paklausti, ar tai nekvepia korupcija?

Tokiai, mano manymu, korupcinei pataisai prieštaraujantys argumentai Taryboje buvo pervažiuoti tarsi volu. Išsigandus, kad iš salės išėjus šiam projektui nepritariantiems Tarybos nariams, posėdyje nebeliks kvorumo, žaibiškai buvo iškviestas nedalyvavęs R.Kirstukas. Kalbama, kad jau pradėjus svarstyti šį klausimą jį atbogino greitosios medicininės pagalbos automobilis...

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Palangoje korupcijos nebuvo ir nėra?

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Lietuvai kylant korupcijos laiptais į viršų, Palanga – skaidrumo sostinė? Praėjusį ketvirtadienį buvo minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Nors visoje Lietuvoje, specialiųjų tyrimų duomenimis, korupcija plinta, o Lietuva laikoma viena labiausiai korumpuotų Europos šalių, tačiau Palangoje per pastaruosius du metus nėra nustatyto nei vieno korupcijos atvejo. Ar dėl to kaltas gyventojų...


Taryboje pasklido korupcijos tvaikas

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 03 27 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje valdančioji dauguma balsavo už korupcijos tvaiką skleidžiantį Tarybos sprendimą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius