Teisininko konsultacija

Palangos tiltas, 2013-08-26
Peržiūrėta
38
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

V.Korsakas

V.Korsakas

Laikraščio skaitytojas klausia: esu girdėjęs, kad dabar teismams visus dokumentus galima pateikti elektronine forma, todėl įdomu būtų sužinoti, ar turint nagrinėjamą bylą teisme yra būtina užsiregistruoti teismų informacinėje sistemoje?
Teisininkas Vytautas Korsakas atsako: nuo 2013 m. liepos 1 d. įsigaliojo Civilinio proceso kodekso pakeitimai, susiję su procesinių dokumentų (ieškinių, atsiliepimų, prašymų, skundų ir pan.) pateikimu teismui elektroninių ryšių priemonėmis. Analogiškai yra pakeistas ir Administracinių bylų teisenos įstatymas.
Anksčiau paduodant ieškinį ar skundą reikėdavo pateikti teismui visų dokumentų tiek egzempliorių (kopijų), kad po vieną tektų priešingai šaliai ir tretiesiems asmenims. Dokumentus siunčiant elektroninių ryšių priemonėmis, to daryti nebereikia. Ši naujovė leis sutaupyti daug laiko ir pinigų proceso dalyviams.
Prie teismų posistemio visi asmenys gali prisijungti per interneto svetainę www.teismai.lt, pasirinkus Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalo nuorodą.
Juridinį asmenį paslaugų gavėju gali užregistruoti tik juridinio asmens vadovas, nurodytas Juridinių asmenų registre ir turintis aktyvią paskyrą savo, kaip fizinio asmens, vardu.  
Jei žmogus nesugeba pats užsiregistruoti, teismas privalo, pateikus prašymą raštu, sukurti paskyrą ir suteikti prisijungimo duomenis.
Susikūrus paskyrą (prieigą) nebereikės eiti į teismą susipažinti su byla, iš namų bus galima peržiūrėti bylų, kuriose esate proceso dalyvis, informaciją, klausytis teismo posėdžių garso įrašų, susipažinti su vykstančiais teismo procesais, formuoti ir teismui teikti procesinius dokumentus, dokumentus pildyti pagal parengtas dokumentų formas ir kt. Apie gautus naujus dokumentus Jūs būtumėte informuoti elektroniniu paštu ir žinute į mobilųjį telefoną.
Elektroniniu būdu pateiktas dokumentas turi tokią pačią juridinę galią kaip ir asmens pasirašytas, ir įprasta tvarka pateiktas dokumentas.
Minėtus veiksmus lengviausia atlikti naudojant elektroninę bankininkystę arba asmens tapatybės kortelę, turinčią kontaktinį lustą.
Advokatai, antstoliai, notarai, valstybės ir savivaldybių įmonės, įstaigos ir organizacijos privalo užsiregistruoti teismų posistemio paslaugų gavėjais.
Paprasti žmonės, dalyvaujantys teismo procese ir nenorintys nurodytų palengvinimų, gali nesiregistruoti teismų posistemio paslaugų gavėjais, tokiems asmenims, kaip ir anksčiau, visus dokumentus teismas privalėtų siųsti popierine forma.
Nacionalinė teismų administracija patvirtino, kad kol kas yra nesklandumų paslaugų gavėjais registruojant Valstybę, prezidentūrą ir savivaldybes.
Nors sunku ir įsivaizduoti, tačiau nuo 2013-07-01 po truputį turėtų visiškai išnykti popierinės bylos teismuose (kol kas civilinės ir administracinės).

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gyvenimas be vonios kambario negali būti nei patogus, nei kokybiškas. Net ir mažas vonios kambarys yra tiesiog būtinas kiekvienų namų elementas. Tiesa, dėmesį verta atkreipti į tai, kad jei turite labai nedidelio ploto vonios kambarį ir tai jūsų netenkina, tačiau šiuo metu kitas pasirinkimas taip pat negalimas, atminkite, kad tam tikri akcentai vis tiek priklauso nuo jūsų. Tai...


Šiandien išsiųsti siuntą iš Lietuvoje pajūryje įsikūrusiosPalangos labai paprasta. Tad nestebina kiekvieną dieną didesnis ar mažesnis siuntinių skaičius, iškeliaujantis iš čia įvairiomis kryptimis. Ir ne tik į įvairius Lietuvos miestus bei miestelius,bet ir kur kas toliau – į svečias šalis. Palangos strateginė padėtis suponuoja, kad nemažas...


Atsiradus Vidaus reikalų ministerijos sistemoje įrašui apie baustumą Italijoje dar 2002 metais, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Palangos skyriaus pirmininkas ir miesto savivaldybės Tarybos narys Danas Paluckas pasitraukė iš partijos skyriaus pirmininko posto, taip pat atsisakė Palangos miesto tarybos nario mandato. Praeities skeletai verčia ant šono dar vieną...


„Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą-apžvalgą apie vasaros sezoną. Palangos turizmo informacijos centro darbuotojai tikriausiai susiduria su didžiausia turistų įvairove Palangoje vasaros metu. Centro vadovė Rasa Kmitienė „Palangos tiltui“, tęsiančiam apžvalgą apie praėjusios vasaros sezoną, pasakojo, jog turistų sulaukta iš įvairiausių pasaulio...


Baseinas Palangoje bus, bet jo teks dar palaukti. Miesto savivaldybė dar praėjusiais metais pirko baseino statybos techninį projektą, bet pateikti siūlymai savivaldybininkus glumino dėl itin skirtingų baseino dydžių, tūrių, energetinių sąnaudų ir sąmatų, todėl buvo nuspręsta iš naujo skelbti konkursą tokiai paslaugai pirkti. Valdžios atstovai vieningai tvirtina, kad jaudintis nėra...


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau –Klaipėdos AVMI) informuoja, kad per 6 tūkst. 500 Klaipėdos apskrities gyventojų, iš jų – apie 400 palangiškių, kurie nepateikė pajamų deklaracijų už 2013 m. dėl pasinaudoto per didelio metinio neapmokestinamojo pajamų dydžio (toliau – NPD), pasiekia VMI priminimai. Mokesčių mokėtojai pasitikrinti, ar...


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius pirmasis tarp kitų kurorto politinių partijų ir visuomeninių judėjimų įteikė dokumentus, reikalingus dalyvauti savivaldos tarybos ir tiesioginiuose mero rinkimuose, kurie įvyks 2015-ųjų kovo 1-ąją.


Po ilgus metus trukusių teismų atkakli Palangos pensininkė Jadvyga Puškorienė Aukščiausiajame teisme sugebėjo įrodyti, kad kurorto daugiabučiams šilumą tiekianti įmonė „Litesko“ už namo bendrojo naudojimo patalpų šildymą ją mokėti vertė neteisėtai. Teismo procesą pralaimėjusi ir jo neapskundusi „Litesko“ bendrovė vėl į teismą kreiptis...


Teisininko konsultacija

2013 08 26 | Rubrika: Miestas

Laikraščio skaitytojas klausia: esu girdėjęs, kad dabar teismams visus dokumentus galima pateikti elektronine forma, todėl įdomu būtų sužinoti, ar turint nagrinėjamą bylą teisme yra būtina užsiregistruoti teismų informacinėje sistemoje?


„Palangos tilto“ įkurtuvių šventė sukvietė laikraščio bičiulius

Redakcijos vardu –redaktorius Linas Jegelevičius, 2010 11 27 | Rubrika: Kultūra

Į redakcijos įkurtuves naujose – erdviose ir šviesiose! – patalpose (Vytauto g. 85a) mes, redakcija, kvietėme atvykti visus – ir laikraščio bičiulius, ir skaitytojus, ir politikus, ir net tuos, kurie galbūt mums didelės meilės ir nejaučia. Jei ir pakeiksnoja kas nors mus,  tai yra geras ženklas – vadinasi, esame pastebimi, kaip tas retai žydintis kaktusas – žiedas gražus, norisi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas