Tekstilė iš Kretingos nuo šiol vežama į rūšiavimo centrą Vilniuje

Palangos tiltas, 2022-08-24
Peržiūrėta
139
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tekstilė iš Kretingos nuo šiol vežama į rūšiavimo centrą Vilniuje

Kretingos miesto gyventojų į specialius konteinerius sunešama tekstilė nuo penktadienio keliauja į aplinkotvarkos bendrovės „Ecoservice“ tekstilės rūšiavimo centrą Vilniuje. Surinkti tekstilės gaminiai centre rūšiuojami, paruošiami antriniam panaudojimui – tokiu būdu išvengia sąvartynų.

Kretingoje iš viso yra devyni konteineriai tekstilės gaminiams surinkti – jų kiekis ir stovėjimo vietos kol kas nesikeis, konteineriai bus ištuštinami kas antrą savaitę. 

„Palikdami specialiuose konteineriuose nebereikalingą, tačiau dar tinkamą naudoti tekstilę, gyventojai suteikia jai antrą gyvenimą, tai leidžia tausoti žaliavas, užtikrinti mažesnį neigiamą poveikį aplinkai. Mes savo ruožtu stengiamės, kad rūšiavimas gyventojams taptų ne tik vertybiniu, bet ir patogiu pasirinkimu“, – sakė Konstantinas Gurinas, „Ecoservice“ tekstilės rūšiavimo verslo direktorius.  

Į tekstilės rūšiavimo centrą Vilniuje suvežama tekstilė iš Kretingos, taip pat Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės, Trakų, Šalčininkų, Raseinių, Švenčionių, Skuodo tekstilės konteinerių. Šiame centre tekstilės gaminiai perrūšiuojami, suskirstomi ir paruošiami antriniam panaudojimui. Būtent todėl į specialius konteinerius reikėtų mesti tik nesuplyšusius, švarius, dar naudoti tinkamus drabužius, avalynę porose, rankines ir diržus, užuolaidas, rankšluosčius, patalynės užvalkalų komplektus. 

K. Gurinas sako, kad rūbus ir kitus tekstilės gaminius reikėtų sudėti į maišelius, juos tvirtai užrišti, jokiu būdu nepalikti šalia konteinerio, nes tuomet jie sudrėksta, pradeda pelyti, tampa nebetinkami naudoti. Atitinkamai ir konteineriuose neturėtų atsirasti sutepta tekstilė, o ypač buitinės atliekos – jos ne tik nėra tinkamos, bet ir niekais paverčia kitų gyventojų darbą, nes užteršia gerą tekstilę.

Tekstilės konteinerius Kretingos miesto seniūnijoje rasite Klaipėdos g. 76, Topolių aklg. 6, Jaunystės g. 1, Vytauto g. 119,  Vydmantų seniūnijoje Atžalyno g. 9, Darbėnų seniūnijoje Laukžemės g. 2, Kartenos seniūnijoje Plungės g. 5. Turėdami klausimų dėl tekstilės rūšiavimo, palikimo tekstilės konteineriuose, kreipkitės 8 46 383473 arba [email protected]

Suplyšę, sutepti, nepataisomai sudėvėti ir jau naudoti nebetinkami drabužiai, kilimai, įvairios tekstilės atraižos turėtų keliauti į stambiagabaričių atliekų tvarkymo aikštelę Sodžiaus g. 86, Anštakių km., Kretingos raj. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kretingos miesto gyventojų į specialius konteinerius sunešama tekstilė nuo penktadienio keliauja į aplinkotvarkos bendrovės „Ecoservice“ tekstilės rūšiavimo centrą Vilniuje.


Klaipėdoje atidarytas ketvirtasis šalyje pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centras, jis įsikūrė Klaipėdos futbolo sporto mokykloje (Paryžiaus Komunos g. 16A). Į Klaipėdą, Palangą ar kitus pajūrio miestus atvykusių ukrainiečių prašoma nuo šiol registruotis ne Migracijos departamento Klaipėdos skyriuje, o naujajame registracijos centre.


 VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (ASPC) nuo lapkričio 10 dienos tapo elektrą gaminančiu vartotoju – nuo šiol pats pagamins 100 proc. visos įmonės reikmėms reikalingos elektros energijos. 


Unikalioje vietoje – pušynų apsuptyje ir visai šalia jūros esanti „Auska“ bei jai priskirta teritorija bus panaudota sveikatinimo ir socialinėms reikmėms, nusprendė Palangos miesto savivaldybė.


Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti nustatyti mirusios, iki šiol neatpažintos apie 70 metų moters tapatybę.


Palangos senosios gimnazijos biologijos mokytoją Daivą Urbštienę gyvenime sunku labai nustebinti, tačiau kai prieš karantiną, viename susitikime jai prisistačius mokytoja, vos ne visi ėmė sutartinai prisiminti savo mokyklas, mokytojus ir net atskirus dalykus, ji širdyje nusistebėjo: „Žmonės, baigę mokyklą prieš 30 metų ir daugiau, iki šiol prisimena ir kalba apie savo buvusius mokytojus.“


Atliekų rūšiavimo klausimas aktualus ir vėlyvą rudenį

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 28 | Rubrika: Miestas

Nors už lango – jau vėlyvas ruduo, tačiau atliekų rūšiavimo klausimas išlieka aktualus kaip ir bet kuriuo kitu metų laiku. „Šiuo metu itin aktualus yra padangų tvarkymas – jų dabar yra pilnos visos mūsų atliekų surinkimo aikštelės. Antra, labai norime gyventojams dar kartą priminti, ką galima dėti į atliekų rūšiavimo konteinerius, o ko...


Vietos gyventojų ir svečių patogumui Palangoje jau kitą savaitę – nuo gruodžio 8 d. – autobusai pradės kursuoti nauju maršrutu. Taip bus užtikrintas itin patogus ir greitas susisiekimas su kurorto centru – į centrinę dalį nuvešiančio visuomeninio transporto laukti reikės vos keliolika minučių ar dar trumpiau.


   Prezidento rinkimų antrajame ture vakar beliko tik užfiksuoti lauktą Dalios Grybauskaitės pergalę - laimėtoja surinko 57,87 procentus balsų, o socialdemokratas Zigmantas Balčytis – 40,14 procentus. Bet Europos Parlamento (EP) rinkimų rezultatai pažėrė krūvą staigmenų – nugalėjo tik paskutinę akimirką į priekį išsiveržusi „Tėvynės sąjunga – Lietuvos...


Vakar įvykusiame Tarybos posėdyje dalyvavo visi Tarybos nariai, išskyrus Giedrių Šatkauską, kuris atostogauja. Posėdis buvo pradėtas maloniomis akimirkomis – meras Š. Vaitkus pasveikino liberalsąjūdietį   Arvydą Dočkų su 60-uoju jubiliejumi.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius